V kolik hodin je nejlepší začít obřad?

Ahoj holky, zajímá mě Váš názor na čas obřadu? Je lepší ho mít brzo-např. v 11 hod. nebo později např. ve 14 hod.??? Já se nemůžu rozhodnout :( V kolik ho máte Vy?
Odpovědět
Profilova fotka
@janesvo Za nás odpoledne, nebudete muset ráno spěchat, můžete si užít ráno v klidu a uprostřed června je den dlouhý až až, tak vám nic neuteče;)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme taky odpoledně ve 14 hodin. Bude nás málo, tak nechci, aby se svatebčané po obědě nudili a myslím si, že i pro svatebčany bude příjemnější si přispat:-)... Ale jiný kraj, jiný mrav...
Odpovědět
mám jen strach, abych se ráno zbytečně nehonila, přítel chce v 11 a já v 13-14 :( , nechci po ránu stresovat, aby se vše stihlo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janesvo Můžete mu vysvětlit, že zatímco on se bude chystat tak 20 minut, u vás to bude dvě a půl hodiny třeba a že nevyspaná nevěsta na svatbě není úplně ono;)
Odpovědět
Profilova fotka
14 hodin je úplně ideál. I pro fotky svatebčanů těsně po obřadu - není takové vedro jako ve 14, lepší světlo a oslava pak není tak moc dlouhá. Navíc, není nic lepšího než pořádná snídaně v klidu v den svatby, to se ale při obřadu v 11 dost těžko stíhá.
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký večer, my jsme měli svatbu v 15hodin. Obřad, hostina i ubytování bylo 40km od bydliště, tak jsem chtěla na vše dostatek času. Manžel byl v hotelu už o den dříve, ale i tak měl časově co dělat. Sice jsem stejně od 5 nervozitou nespala, ale maminka a babička měly na vše dost času a nemuselo se na nás tlačit. V 9 ke kadeřnici přijela fotografka, ve 12 přišel kameraman, ještě jsem si s těma mýma holkama dala chlebíčky a kremrolky a po 13.hodině v klidku vyjela na obřad :-) (Vklídku po časové strance, psychicky rozhodně ne). I hosti byli z odpolední svatby nadšení. V poledne začali do hotelu najíždět, ubytovali se, dali si obídek, pak se všichni oficiálně sešli i s manželem v cukrárně cca 100metrů od hradu kde byla svatba, po obřadu jsme se společně vyfotili a oni se mohli po ceste zpět na hotel (3minuty chůze) znovu zastavit na skleničku v cukrárně, kde byl otevřený účet. S focením jsme to nijak neprotahovali, ani jednoho nás to nebaví, ale hosté nám natáčeli video vzkazy, tak jsme seděli na lavičce před hotelem a čekali na povolení :-D . S manželem jsme se na sebe alespoň dlouho těšili, byla jsem utajená nevěsta :-) .
Odpovědět
Vůbec nevím, kdy je to nejlepší. Výhodu dopoledního obřadu vidím v tom, že je pak svatební den delší (a proč ho zkracovat?). Odpolední dává dostatek času na přípravy. Já ho chtěla mít ve 12:00 (symbolika, půlení dne), ale bohužel poslední termín na radnici před vítáním občánků byl 11:30. Asi to bude docela honička, ale nevadí. Plánuji mít vše zařízeno před svatbou a v místě obřadu budu o den dříve. Takže jediné, co budu ráno řešit je, make-up, vlasy a šaty. To si myslím, do 11:00 zvládnu. Stejně asi nebudu moc spát a obřad ve 14:00 by to nijak neovlivnil :-)
Odpovědět
@fonamor a můžu se zeptat, kolik Vás bude???
Odpovědět
@michaela110 měli jste to krásně naplánované ;-) ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Podle našich zkušeností je ideální tak 13-14 hod, pokud nechcete ráno stávat někdy ve 4h :-). Pro mě osobně je lepší svatbu natáhnout večer než začínat s kruhy pod očima ráno. Ale zamyslela bych se nad tím kdo na svatbě bude. Pokud budete mít hodně malých dětí a starších lidí a chcete aby si to užili, pak pro ně není moc ideální stav plánovat svatbu na pozdní odpoledne či večer. Dalším argumentem je odkud se budete sjíždět, pokud zdaleka je pro svatebčany optimálnější pozdější svatba. V neposlední řadě taky záleží na tom kde a jak máte naplánováno focení. Tedy moje rada zní: nedělejte obřad před polednem s ohledem na vstávání a přípravu a zvažte optimální čas s ohledem na svatebčany a organizační okolnosti (prostě co všechno chcete stihnout)..
Odpovědět
Profilova fotka
@janesvo jen 17 lidí
Odpovědět
Vyřešeno, obřad bude ve 13 hod., všem děkuji za názory, moc mi pomohly :)
Odpovědět
Článek se načítá
Nevesty si casto stezuji, ze ten den rychle ubehl (coz se nedivim), takze ja bych asi zacala driv (kolem poledne), abych si uzila kazdou minutu. Byla jsem na svatbe, kde byl obrad ve 4 odpoledne (letni svatba), ale byla skoda, ze to strasne rychle uteklo, protoze ani nevim, jak, ale najednou byl vecer. Kdyby byvali zacali trochu driv, ten den by se prodlouzil a meli bychom vic casu si to uzit dele.
Odpovědět
Aby si mohla nevěsta déle přispat? Nevím jak jiné,ale já ve svatební den čumákovala už někde ve 4 ráno. My měli obřad v 11.30,podle mě ideální čas.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?