Proč dochází ke změnám v názvu tématu?

Profilova fotka
Ahoj. Už několikrát se mi stalo, že jsem založil diskuzi a název diskuze se posléze změnil. Může mi někdo vysvětlit proč? Vím přesně, proč jsem dané téma chtěl nazvat tak, jak jsem jej nazval. Po úpravě se kolikrát smysl toho popisu úplně změní. Jak se proboha může někdo domnívat, že ví líp než já, jak jsem to myslel?!
Odpovědět
@mikey_von_dricka Je to přesně, jak říkáte. Nikdo neví líp, než Vy, co jste chtěl říct. Jenže: a) název musí mít jen určený počet znaků; b) měl by být co nejvýstižnější, aby byl snadno dohledatelný ostatními lidmi na Beremku nebo i mimo něj. Často jsou původní názvy perfektní, výstižný, jenže moc dlouhý a je třeba je zkrátit. Tím samozřejmě může utrpět původní myšlenka (protože do hlavy Vám opravdu nikdo nevidí), ale je třeba to udělat kvůli větší přehlednosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@skotskaa Rozhodně si nemyslím, že by bylo třeba úprav. Na žádných fórech jsem se s tím nikdy nesetkal. Něco jiného je to v případech překlepů, špatného slovosledu nebo hrubých gramatických chyb. To pochopím - opravené to je určitě praktičtější a přehlednější, ale tohle je zbytečné, ba dokonce možná nevhodné. ad a) Pokud nepreferujete dlouhé názvy, omezte počet znaků pro název (u mě nikdy nedošlo ke zkrácení názvu, možná právě naopak). Bad b) Jak sama připouštíte "Často jsou původní názvy perfektní, výstižný" a zároveň uznáváte, že by název "měl by být co nejvýstižnější". Tak proč něco měnit?... Opět si dovolím Vás citovat: "Tím samozřejmě může utrpět původní myšlenka (protože do hlavy Vám opravdu nikdo nevidí)" A právě to je přesně důvod, proč by se nemělo zasahovat do názvů, protože nemůžete vědět, jak to autor(ka) myslel(a). Zásahem to sice možná uděláte přehlednější a snáze vyhledatelnější, ale změníte úplně podstatu nadpisu. Čili název pak nemusí tím pádem korespondovat s obsahem. Např.: " Kde pořídit šaty pro nevěstu pod 155 cm?" bylo předěláno na, jak tvrdíte, přehlednější "Šaty pro nevěsty pod 155 cm, kde pořídit? Jižní Čechy" Co je na tom přehlednějšího? Především, když vezmu v potaz, že se ve vlákně ptám na šaty v Praze NEBO na jihu Čech. Pražák to ani neotevře a tudíž logicky nemůže an poradit...
Odpovědět
@mikey_von_dricka Název jsem změnila. Vyhovuje Vám to tak? Ano, často je název výstižný, ale jak jsem už psala - příliš dlouhý. Je třeba ho zkrátit (kvůli snadné dohledatelnosti). Je to ten asi nejčastější důvod změny názvu. Na druhém místě je potřeba doplnit informace. Nemyslím si, no hlavně doufám, že neměním úplně podstatu nadpisu. Může se změnit částečně, nicméně ani to není mým úmyslem. Rozumim, Vám takový systém nevyhovuje, ale jednoduše na Beremku to tak funguje a má to svůj smysl. Rozhodně se nejedná o žádný útok ani neúctu vůči Vám. Jen se snažíme vést tohle fórum co nejlíp a hledáme cesty. Za zpětnou vazbu jsem Vám vděčná nejen já, ale určitě i šéfové :) Když nebudete s něčím souhlasit, ozvěte se mně nebo přímo adminům.
Odpovědět
Nebojte nejste jediný, komu se změnil název fóra.. Moje netradiční družičky se změnili na pes jako družička i přes to, že jsem se opravdu ptala, zda bude mít někdo jako svou družičku své zvíře (ano napsala jsem, že mě jde pes, ale myslela jsem tím i jiná zvířata v podobě králíků, koní atd.) či jinou netradiční družičku.. Ale proč se naprosto zbytečně rozčilovat? ;-)
Odpovědět
@skotskaa Mně ani nevadí změna názvu jako spíš vymazání celé diskuze jako se to stalo v případě diskuze s názvem "Nesnáším organzu, proč po ní stále toužíte?"... To jsem třeba vůbec nepochopila.
Odpovědět
@simone5 O tom bohužel nic nevim. Admini (což já nejsem) mají instrukce, podle kterých diskuze mažou. Proč byla smazaná právě tahle, to fakt netušim.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Prosim, tema " Hra o prebornika znechuceni svatby " je zruseno nebo prejmenovano? Nikde jej nemuzu najit.Dekuji za odpověď :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?