Kategórie

Jak si vybrat správného svatebního dýdžeje?

Svatební přípravy jsou v plném proudu a dostali jste se k plánování svatební zábavy v podání svatebního DJ? Stojíte uprostřed rozběhnutého svatebního kolotoče a neumíte si vybrat mezi množstvím nabídek? Při rozhodování a vybírání nejlepšího dýdžeje byste si měli projít několik důležitých bodů, které vám pomohou při rozhodování.

1. Jak najít dobrého svatebního DJ?

Nejpreferovanější způsob hledání svatebního dýdžeje je na různých svatebních fórech a na základě doporučení známých. Svatební fóra jsou vhodným místem, kde se lidé dělí o své zkušenosti s konkrétním dýdžejem. Takto si můžete jednotlivé dýdžeje porovnávat a vybrat si. Doporučení přátel, rodiny nebo známých je nejdůvěryhodnějším zdrojem hodnocení dýdžeje. Třetím způsobem jsou hudební agentury. Ať už se rozhodnete využít jakýkoliv způsob oslovení dýdžeje, vymezte si kritéria, která by měl váš svatební dýdžej splňovat.

2. Jaký je optimální finanční honorář dýdžeje?

Prvním faktorem je finanční oblast. Samozřejmě finanční stránka není jediným rozhodujícím bodem při výběru dýdžeje, avšak svatba má i finanční plány a finanční limity. Proto je pro mnohé páry finanční stránka nejdůležitější. Obvykle se cenové rozpětí pohybuje v rozmezí od 3 000 do 15 000 Kč. Výšku svého honoráře si DJ nárokuje podle náročnosti požadavků, závisí též na délce zábavy atd. Ve velké míře finanční ohodnocení ovlivňuje i lokalitu, v níž má DJ bavit.

2. Co očekávat od dýdžeje?

Platí – není DJ jako DJ. Kvalitního dýdžeje poznáte podle kvalitní aparatury, svítidel a podstatný je i talent dýdžeje bavit hosty, udělat pořádnou zábavu a show, jak se na svatební veselici patří. Ideální DJ by měl být člověk charizmatický, zábavný, výřečný a víceméně extrovertní.

Pokud očekáváte náročnější zábavu včetně hudby i zábavu ve formě her, případně uvedení a moderování programu, musíte hledat dýdžeje s danými výše zmíněnými vlastnostmi. Nakolik někteří novomanželé nemají žádného člověka pověřeného vedením svatební hostiny, může tuto roli převzít výřečný DJ. Dobrý DJ neodmítne zahrát na přání hostů, aby si každý ze svatebčanů přišel na své.

3. Jaké by mělo být vybavení dýdžeje pro pořádnou veselici?

Správný DJ by měl disponovat rozsáhlou hudební výbavou různých hudebních stylů od klasických lidovek přes rock až po disco. Kvalitní zvuk vyžaduje i dobře vybavenou hudební aparaturu skládající se minimálně z několika reproduktorů, zesilovače a mikrofonu. K oživení atmosféry slouží světelné efekty. Tuto službu však nenabízí každý DJ, proto je lepší informovat se předem.

Svatba je radostnou událostí, k níž neodmyslitelně patří zábava s hudbou. DJ je právě tou osobou, která buď zanechá nezapomenutelný zážitek, anebo naopak nudný prožitek v očích svatebních hostů. Úsilí vynaložené do pečlivého výběru dýdžeje se vám rozhodně vrátí v podobě kvalitní svatební zábavy.


Autor článku: Jana Václavová / Fotografie: Isifa / shutterstock.com