Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Veronika a Honza   svatební album

vercace  •  51 fotek  •  30. dub 2009, Zámek Červený Hrádek u Sedlčan, Region Příbram

Jaká byla svatba:

Krásné. Vše se vydařilo jak mělo.
Děkujeme všem, kteří s námi byli ať osobně, nebo alespoň myšlenkami.
Děkujeme rodičům, rodině, svědkům a ostatním za velkou pomoc při přípravách.

A jak to tedy bylo před svatbou:
Naše netradiční zasnoubení bylo po třech letech společného žití a bydlení. Oba jsme v kuchyni a já zrovna krájela maso na večeři, najednou se mě miláček ptá: ,, Lásko já tady něco mám.“ A v uzavřené dlani svírá něco. Ihned mě napadlo co by to asi mohlo být a začala jsem se smát. ,,Tak jo?“ říká, a já ,, A co?“ a on ,,No jo?“ a já ,,Tak jo!“ A po navlečení prstýnku, celá rozjásaná, jsem si přivřela oba palce do myčky. Takže skutečně netradiční zasnoubení.
Ten večer jsem měla hodinu aqua-aerobicu a než jsem začala předcvičovat, tak jsem to nevydržela a klientkám vše řekla. No a bylo po cvičení. Skoro celou hodinu jsme ve vodě jenom povídaly a probíraly co a jak svatba, toho dne jsme moc už necvičily. Ještě, že to byly dokonalé klientky.
Termín svatby tak nějak vyplynul do roka a do dne. Bohužel nastalo v rodině smutné období a my svatbu přesunuli na dobu neznámou. Alespoň jsme měli dostatek času si promyslet co se nám líbí a jaké jsou naše představy.
Letošního roku, jsme se tedy rozhodli uspořádat svatbu. Jedním i z důvodů je mé těhotenství. V době svatby konec 3. měsíce.

Dny před svatbou:
Svatební den připadl na čtvrtek na 30.dubna 2009 (1.5. pátek státní svátek). Celý týden hrozně moc pršelo a já začala mít obavy, že svatba místo v zámecké zahradě, se uskuteční uvnitř zámku a že naše zahrada pro večerní garden party bude samé bláto. Což jsem nechtěla. Přípravy začaly již v úterý, kdy první posily pomohli postavit stan na zahradě, apod.. Ve středu jsem jela poprvé ke kadeřnici na zkoušku účesu. Byli věci, které jsem vůbec neřešila. Jako výzdoba stolů, kadeřnice, auto kterým pojedu apod. Nechala jsem tomu volný průběh. Kadeřnici jsem si našla na internetu v blízkosti chalupy a měla jsem dobrou volbu. Ve středu jsme, my ženy, udělaly obložené mísy, nazdobily stan, vše připravily a pánové koštovali zásoby. Stále déšť. To jediné mi dělalo starosti. V plánu bylo také nasbírání kvítků na hízení novomanželům místo rýže apod. Stále prší. A tak se nekonal žádný sběr kvítků na házení, místo toho jsme posbírali vše co se doma našlo – 2 sáčky rýže a krabici těstovinové rýže – jak originální:-)

Den svatební:
Nějak jsme nemohla spát a tak jsem již v 5:15 byla vzhůru. Kdo mě nezná, neuvěří. Ráno jsem byla na 7:15 objednaná ke kadeřnici. Poprvé jsem od nového ŘP jela sama autem. Zrovna v den svatby. Ranní precizní sprchou jsem se dokonale probudila a s mokrou hlavou odjela. Vůbec jsem nepřemýšlela nad dnem D. Dojela jsem na jedničku, i se zaparkováním. U kadeřnice jsem byla asi hodinu a kousek. Výsledek byl super. Při cestě zpět jsme viděla to šíleně zatažené počasí a samé černo. Vůbec jsem nedoufala, že by mohlo být pěkně. A jak říkala manželova maminka: ,,11 hodina ukáže“ tak skutečně. V 11 hodin nastalo nádherné počasí, které vydrželo až do večera. Hosté se sjížděli. V chalupě, ve stanu, na zahradě – všude spousta lidí a aut. Nádhera. Po příjezdu jsem se nechala od Gabči nalíčit. Nalíčila i maminku, babičku a svědkyni. Byly jsme velký kočky. Plánovaný odjezd byl v 11:15 a já ještě v 11 byla v teplákách. Prostě jsem to neřešila:-) jen jsem se vítala s lidmi a kochala jsem se, užívala si. Když už se šel i oblékat manžel, letěla jsem také. Vše šlo hladce, jen jsem si zapomněla!! vzít podprsenku. Dodnes to nepochopím. Ale nervozita žádná.
První setkání s manželem proběhlo z mé strany hodně emočně. Brečela jsem a nemohla jsem přestat.
Celý zbytek dne byl dokonalý, žádná pohroma, žádné problémy.

Veselé či méně veselé střípky:
Již zmíněná podprsenka. A tak, když šaty trošku teplem povolili, musela jsem si je pořád vytahovat.
Najednou stávkovala žehlička a tak ti co na ni spoléhali měli smůlu.
Ztracená kamarádka Jaruška někde neznámo kde, ale našla se a obřad stihla.
Na manžela nezbyla teplá voda na ranní sprchování. My ženský jsme prý děsný kachny:-)
Na večerní hostinu jsme zapomněli vytáhnout čoko fontánu a k obloženým mísám pečivo, ale evidentně to nikomu nevadilo.
Večerní ohňostroj vyplašil místním farmářům jalovice. Bohužel to zjistili až druhý den, kdy byli cca 30km daleko. Uf, naštěstí to všechny přežily a podařilo se je svozit zpět.

Ale to nejkrásnější a nejcenější nás potkalo 30.9.2009. Narodil se náš Kubíček:-)

Dodavatelé bez jediné chyby.
Šaty - salon Eva, Praha 3
Dort, svatební koláčky - Café Restaurant Da Riccardo , Praha 7
Prstýnky - zlatnictví Jitka Kudláčková, Praha 3
Květiny - květinářství Romantika, Praha 4
Restaurace - Gallo, Kosova Hora okr. Sedlčany
Fotograf - Jiří Tvaroh s Evičkou, Č. Budějovice
Kosmetička - Gabriela Klapková, Praha
Kadeřnictví - Angelika Vovsíková, Neveklov

Tiskoviny - samovýroba

Klidně kopírujte fotky, ale prosím napište mi o tom do IP, alespoň budu vědět co se Vám líbí. Děkuji

1
moje drahá svědkyně
Moje drahá svědkyně
2
1
naše ,,veverka,, Kubík 30.9.2009
Naše ,,veverka,, Kubík 30.9.2009
Kubík a maminka
2Kubík a maminka
None