Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Hanka Kalusová a Mira Kotůlek   svatební album

patamatovi  •  34 fotek  •  1. srp 2009, V Hranicích na Moravě, Region Přerov

Jaká byla svatba:

Pohádková. www.nasvelkyden.mypage.cz - kdo má zájem, tady najdete kromě dalších fotek i podrobný popis naší svatby :)

Pro ty, komu se ale nechce klikat, překopíruju ho i sem.

Tak je to úspěšně za námi!

Rádi bychom ještě jednou poděkovali všem, kdo NÁŠ VELKÝ DEN strávili s námi, za to, že mu dodali kouzelnou atmosféru!!! Byli jste úžasní...


A JAKÝ TEDY BYL NÁŠ SVATEBNÍ DEN???

NÁŠ VELKÝ DEN začal brzy ráno. Zatímco v Ústí (odkud pocházím já) i Zubří (odkud je - teď už bývalý - ženich) bylo připraveno malé pohoštění pro svatebčany, já jsem absolvovala klasické zkrášlovací kolečko - kadeřnice, kosmetička… Kolem jedenácté, když se mojí svatební koordinátorce podařilo mě obléci, navonět a byla jsem připravená k předání ženichovi, konečně dorazil můj budoucí manžel.
Jenže nebyla by to moje koordinátorka se svým přítelem, kdyby jej ke mně pustili tak snadno. Nejprve jej uvítal velký nápis - „Haničku jen tak nedáme," připevněný na vrata (klasická tradice zdejšího kraje), a poté se mu ještě pokoušeli vnutit falešnou nevěstu. Naštěstí má Mira ale zrak jak ostříž, a tak se nedal a šel si pro mě.

PRVNÍ SHLEDÁNÍ NEVĚSTY A ŽENICHA


Naše shledání bylo pohádkově romantické. Sešla jsem ze schodů, kde už na mě čekal se svatební kyticí a vzájemně jsme si pošeptali pár něžných slovíček. Pak už si jen pamatuju, že mě oslnily blesky spousty foťáků, které nepřestaly cvakat asi 10 minut v kuse poté, co jsem vyšla na dvůr ukázat se svatebčanům. Cítila jsem se jako filmová hvězda. O chvíli později jsem ale (hlavně u mužské části svatebčanů) na chvíli spadla z lopaty, protože konečně dorazilo moje svatební auto - nádherná Audi Q7 i s řidičem. Jakmile se všichni nabažili pohledu na ni, udělali jsme pár amatérských fotek, přiřadili každého svatebčana k jednomu vývazku, ochutnali něco málo cukroví a dozdobili kolonu aut, mohli jsme se začít přesouvat do areálu restaurace Na Staré střelnici, kde se konal obřad i následná oslava.

PŘESUN NA MÍSTO "M" A OBŘAD

Abychom zaplašili zlé duchy, kteří by nám snad chtěli překazit náš vstup do manželství, dávali jsme o tom, že jedeme, vědět hlasitým troubením… Na místo určení jsme sice dorazili přesně, ale protože se kamarádům, kteří se jeli podívat, jak si řekneme ano, pokazilo auto, začal obřad o něco málo později, než v plánovaných 13.00 hodin. Byla jsem nervózní jak studentík před maturitou, ale nakonec jsem po tatínkově boku za zvuku violy, na kterou hrála svědkova přítelkyně a moje kamarádka Darča, vyrazila směrem k ženichovi, kterého mi předala jeho maminka a moje (nyní už) úžasná tchýně. Svatební pochod trval asi přes 3 minuty, a když jsem konečně stála před oddávajícím, panem starostou Wildnerem, moje nervozita dostoupila vrcholu. Jediné štěstí bylo, že to na mě absolutně nebylo vidět…

FOCENÍ A ZATAHOVÁNÍ

Když jsme si konečně řekli ANO, vyměnili prstýnky, poprvé se políbili, pustili do světa nedočkavé holoubky, přijali bezpočet gratulací a prošli špalírem lidí házejících rýži pro štěstí, následovalo svatební focení. Další okamžik, kdy jsem se cítila jako ve filmu, protože společně s fotogramem s námi po zahradě korzovala i moje svědkyně, teta, někteří z kamarádů a svatební koordinátorka, která s kufříkem první pomoci zajišťovala, abychom se na fotkách neleskli a aby nám to slušelo :)
Focení trvalo něco přes hodinu a po něm měl následovat oběd. Jenže naše koordinátorka a její přítel nás opět nenechali projít jen tak, a připravili si pro nás testovací úkoly, tzv. „zatahování."

Já, jako účetní, jsem mezi množstvím humorných faktur (viz. rubrika Faktury ze zatahování) na jiné muže musela najít tu správnou, vystavenou na mého Miru, potvrdit ji obřím razítkem a podepsat obrovskou tužkou. Ženich, jako správný betonář, pak dostal zástěru a rukavice a musel z plastelíny vymodelovat formu (srdce). Z vody a sádry, kterou dostal namísto směsi na beton, pak umíchal hutnou břečku, kterou pak srdcovou formu vylil, a když sádra zatvrdla, donesl mi ke svatební tabuli krásné bílé srdíčko.

SLAVNOSTNÍ OBĚD

Personál restaurace se nám postaral ještě o rozbíjení talíře, které se ale bohužel neobešlo bez zranění. Jeden ze střepů se totiž odrazil od země a prořízl mi kousek nártu, takže jsem začala slabě krvácet. Situaci ale bravurně zvládl můj novomanžel, který z peněženky vytáhl připravenou náplast a ranku mi ihned ošetřil. Potom šibalky schoval koš se střepy pod bohatou sukni mých šatů, takže kamarádi nedostali příležitost nám střepy rozsypat :) Sklidil za to ohromný potlesk a konečně jsme mohli jít ke svatební tabuli. No, jít… Ženich mě na místo přenesl v náručí, abychom dodrželi tradici přenášení přes práh. Přítomné svatebčany jsme při tom pobavili tím, že po cestě mojí sukní poshazoval naaranžované ubrousky, které za ním duchapřítomně stavěl přítel naší koordinátorky.

Svatební tabuli aranžoval spolu s koordinátorkou především ženichům bratr a vypadala opravdu luxusně. Kromě klasické výzdoby byla doplněna i o čokolády, které barevně ladily s ostatní výzdobou, a na kterých byla připevněna cedulka: 1. 8. 2009 nám začíná SLADKÝ ŽIVOT VE DVOU. Vychutnejte si tu chvíli s námi. Hanka a Mira Kotůlkovi. Ještě, než jsme začali jíst, ujal se slova Mirův svědek a dal nám, namísto klasického proslovu, několik vtipných rad do života. Oběd byl složený ze třech chodů. Předkrm, výtečná polévka, kterou jsme si ale nevychutnali, protože jsme ji jedli děravou lžící a nakonec hlavní jídlo složené ze tří druhů masa, opékaných brambor, vejce a bohaté oblohy. Všichni se přecpali tak, že následnou, asi hodinovou pauzu v programu, každý jen a jen uvítal.

SVATEBNÍ NOVINY A PRVNÍ TANEC

Pro ty, kdo by se třeba nudili, připravila naše koordinátorka svatební noviny, na které se můžete podívat v sekci Kotůlkoviny. Všechny skvěle pobavily a těm, kdo o ně měli zájem, vyplnili mezeru, která byla vyhrazena vzájemnému seznamování se svatebních hostů. Od 17.00 byl objednán hudebník se zpěvačkou, kteří pomalu rozproudili atmosféru, a když o hodinu později dorazili všichni naši přátelé a koordinátorka zorganizovala první novomanželský tanec na písničku Ještě, že tě, lásko, mám, byla svatební oslava oficiálně zahájena.

RAUT, PROMÍTÁNÍ SVATEBNÍ PREZENTACE A DALŠÍ PROGRAM

Hned potom, co jsme dotančili první sérii, byl přichystaný raut, který byl úžasný už na pohled. Stoly v chladném sklepě, kde jsme si alespoň na chvilku odpočinuli od úmorného srpnového vedra, se prohýbaly pod množstvím salátů, chuťovek, guláškem, masem na tisíce způsobů a mnoha dalšími lahůdkami. Poté, co jsme opět zasytili svá bříška, pro nás měla koordinátorka přichystaný další program. Všech 65 svatebčanů se přesunulo nahoru, do místního divadla, kde nám promítla svatební prezentaci, která se ohlížela za naší minulostí a načrtávala naši možnou společnou budoucnost. Některým vehnala slzy do očí, jiné rozesmála, já za nás oba mohu říct, že se nám MOC líbila. Když se promítl poslední slide, vyzvala nás, abychom přišli za ní na pódium, že teď veřejně zazpíváme. V tu chvíli jsem myslela, že na místě trémou omdlím… Naštěstí to byla ale jen žert, který se obrátil ve skvělou hru, při níž se všichni přihlížející královsky bavili. Koordinátroka nás s manželem posadila zády k sobě, zula nás, každému dala do jedné ruky jeho botu a do druhé botu jeho partnera (takže jsem měla v jedné ruce svůj střevíček a ve druhé Mirovu polobotku a Mira taky) a dávala nám otázky, na kterém jsme odpovídali buďto Hanka (zvedli jsme moji botu) nebo Mira (zvedli jsme manželovu). To, kolikrát jsme se ne/shodli bylo zdrojem všeobecného veselí. Když soutěž skončila, dostali jsme ještě několik doplňujících otázek z publika, a poté jsem šla přítomným svobodným slečnám hodit kytici, abychom zjistili, která z nich se do roka a do dne vdá.

DALŠÍ PORCE ZÁBAVY

Následovala další, asi hodinová pauza, kterou přítomní mohli vyplnit třeba pohledem na svatební nástěnku, která popisovala některé momenty z našich životů nebo zápisem do koordinátorkou připravené vzpomínkové svatební knihy, a po ní druhé kolo „soutěží." Nejprve jsem já měla za úkol si se zavázanýma očima vybrat svého manžela podle zadku (nakonec se mi to podařilo, ale největší šok byl, když si jeden z přítomných kamarádků sundal kalhoty a já mu sáhla na holý zadek), a potom mě měl za úkol Mira poznat podle nohy. Zdál se to být sice oříšek, ale i on si nakonec vybral správně. Jenže naše koordinátorka se ještě domluvila s přítomnými kamarády, kteří mi mezitím ukradli střevíček, a tak druhé kolo soutěží finišovalo vybíráním do střevíčku.

PŘEKVAPENÍ VEČERA - HANIČKA JE MOJE ZLATO

Po něm přišla na řadu další pauza, ale tentokrát kratší a když nás koordinátorka uvedla opět do sálu a posadila před svatební tabuli, zůstali jsem v šoku, když do místnosti napochodovala skupina Tři bratři (všichni naši bráškové) a spolu s naším zpěvákem nám vystřihli úžasné hudební číslo na přetextovanou písničku od Nightwork - Globální oteplování (opět práce naší koordinátorky), která se v jejich podání jmenovala - Hanička je moje zlato! Vysloužili si takový potlesk, že se rozvášněný dav nechtěl uklidnit ještě asi pět minut poté a pořád si vyžadoval přídavek. Toho se však už nedočkali… :)

A ŽILI SPOLU ŠŤASTNĚ...

Zato na svobodné mládence ještě venku čekalo sundávání podvazku zubama a následný boj o něj byl opravdu neuvěřitelný. No - a pak už se jen pilo a jedlo a tančilo až do brzkých ranních hodin. My s ženichem jsme pak šli nahoru do penzionu, kde na nás čekalo luxusní svatební apartmá. Ale pokud jste zvědaví, zda jsme jej využili tak, jak se to o svatební noci má, musíte si nechat zajít chuť… To je totiž první společné tajemství novomanželů Kotůlkových… :o)

Doporučuji dodavatele:

Rozlučka se svobodou Svatebniagentka.cz - Jana Hanzelková Kubáčová - Byl i striptér na přání a spousta zábavy v podobě prezentací s vtipnými radami do života. Můžu jen doporučit!
Hudba Radek Kňura - Výborná živá hudba. Ve spolupráci s naší svatební agentkou, která pro nás přetextovala písničku "Jsem gay, jsem gay, jsem teplej" ji celou na život přezpíval, bylo to dokonalé. Moc doporučuji!
Civilní obřad Restaurace Stará střelnice Hranice (U Vlasáka) - Byli jsme moc spokojení jak s obsluhou, tak i prostředím a přístupem. Obřad v zahradách byl NÁDHERNÝ! Vše je k tomu krásně přizpůsobeno, na místě jsme se i fotili, prostě super!
Hostina Restaurace Stará střelnice Hranice (U Vlasáka) - Velká spokojenost! Na promítání naší svatební prezentace nám dokonce zdarma půjčili sál! Jen špuntovné na slivovici nás moc nepotěšilo, ale nakonec to nevadilo, protože jsem jí zase nepřinesli tolik. Jídlo a rauty na jedničku!!! :)
Ubytování Restaurace Stará střelnice Hranice (U Vlasáka) - Měli jsem krásné novomanželské apartmá, svatební noc ve stylu doby Franze Josefa byla stylová :)
Svatební oznámení Svatebniagentka.cz - Jana Hanzelková Kubáčová - Nápad byl její, o tisk se postala firma Grapp cz, s.r.o., kde pracuji! Moc děkujeme!!!
Koláče Paní Křístková, Drahohotuše - Všechno bylo moc dobré a na jedničku!
Svatební šaty Salon sandra Valašské Meziříčí - Chovají se k vám, jako k princezně a přežili, když jsem volbu šatů změnila celkem 3x a oni je pokaždé museli znovu upravovat na moji velkost - MOC DĚKUJI!
Instrukce pro svatebčany Svatebniagentka.cz - Jana Hanzelková Kubáčová - Naše svatební koordinátorka - svatební agentka Jana Hanzelková zařídila vše do posledního puntíku tak, že naše svatba byla jako ve filmu a ještě to nebylo VŮBEC drahé = koordinace svatby tzn. organizace, dohled nad dodavateli, focení, organizace her, zvyků a tradic a hlavně netradičně a kreativně! Moc doporučuji!!! ;)
Fotograf Mijoka Hranice - Spokojenost! Až se mi podaří fotky naskenovat, přidám je sem ;)
My...
My...
Ženich vyjíždí z domu
Ženich vyjíždí z domu
Co teď???
Co teď???
Chtěli mu podstrčit falešnou nevěstu...
1Chtěli mu podstrčit falešnou nevěstu...
A takhle vypadal/a :o)
3A takhle vypadal/a :o)
Přícházíme se ukázat svatebčanům
Přícházíme se ukázat svatebčanům
S tatínkem u mého auta po příjezdu na místo obřadu
S tatínkem u mého auta po příjezdu na místo obřadu
Občerstvení před obřadem
Občerstvení před obřadem
Už jdeme - byla jsem šíleně nervózní
Už jdeme - byla jsem šíleně nervózní
Obřad
Obřad
Naše prstýnky
Naše prstýnky
Už si ho kroužkuju
Už si ho kroužkuju
A on mě taky...
A on mě taky...
Takhle vypada muj prstynek detailne
Takhle vypada muj prstynek detailne
Polibek nesměl chybět
Polibek nesměl chybět
Po obřadu jsme vypouštěli holoubky
Po obřadu jsme vypouštěli holoubky
Už letí...
Už letí...
Rýžový špalír
Rýžový špalír
Klasická svatební
Klasická svatební
Se svědkyní Zuzou a jejím manželem
Se svědkyní Zuzou a jejím manželem
S naší koordinátorkou
S naší koordinátorkou
Přenášení přes práh
Přenášení přes práh
Schovávám střepy pod sukni
Schovávám střepy pod sukni
Naše tabule
Naše tabule
Poznávám ženicha podle zadku
Poznávám ženicha podle zadku
Zkouší mě rozpoznat podle nohy
Zkouší mě rozpoznat podle nohy
"Skupina Tři bratři"
"Skupina Tři bratři"
Byla to síla
Byla to síla
Pořádně to rozjeli
Pořádně to rozjeli
A tady jsou v civilu, aby jim to nebylo lito...
A tady jsou v civilu, aby jim to nebylo lito...
Ranní krájení dortu
Ranní krájení dortu
Text z 1. stránky naší svatební knihy
3Text z 1. stránky naší svatební knihy
Novinka, musím se pochlubit - moji miláčci :)
2Novinka, musím se pochlubit - moji miláčci :)
Text písničky našeho hudebního seskupení 3 Bratři, který přezpíval na živo Radek Kňura a napsala nám ho naše svatební agentka ;))))))
Text písničky našeho hudebního seskupení 3 Bratři, který přezpíval na živo Radek Kňura a napsala nám ho naše svatební agentka ;))))))