Když mě 11.2.2005 můj miláček požádal o ruku, byl to ten nejkrásnější okamžik. Druhý den jsme to hned oznámili rodičům a domluvili předběžně termín na 8.října tohoto roku.
Myslela jsem si, že to bude dlouhá doba než přijde ten den "D", ale jak to tak vypadá uteklo to rychle.
Šaty jsem si zamlouvala už v dubnu, i když v některých salónech se mi občas i vysmáli, že moc pospíchám, ale já si myslím, že ne. Chcete-li krásné svatební šaty v nichž se budete opravdu cítit dobře, klidně si je rezervujte i půl roku dopředu. Některé mé kamarádky pár měsíců před svatbou už měly problém sehnat takové šaty, které by se jim líbili. Při svých "toulkách" po svatebních salónech jsem narazila na úžasný "svatební salón Vlasta" v Kladně. Mají nádherné šaty a paní, která se Vám věnuje je přímo skvělá a pomůže Vám. A tak jsem v jejím salónu našla šaty svých snů. Když jsme později s partnerem vybírali svatební oznámení, zašli jsme opět do tohoto salónu a paní nás zahrnula hromadou katalogů a i nám různě radila a probírala to s námi. I když později jsme všichni poznali, že firma, která nám dělala oznámení v některých věcech není tak skvělá (neudává přesnou cenu s tiskem a ražbou, kompletaci oznámení si musíte buď udělat sami, nebo firmě zaplatíte 5 Kč za kompletaci jednoho oznámení), ale to jsme nikdo nemohl vědět. Ale jsou krásná a našim přátelům se líbí.
Svatební účes mi vytvoří paní kadeřnice Jana Břeňová z "kadeřnictví Jana" ve Slaném, které se mnou dělala již jednu zkoušku (viz.foto) a ve všech mých představách mi vychází vstříct.
Za pár dnů si jdeme pro naše prstýnky, které jsou možná trochu zvláštní v tom, že partner má stříbrný prsten ( osobně prsteny nenosí a tak jsme považovali za zbytečné investovat do zlatého ) a já mám prsten od firmy Retofy s dvěma proužky bílých kamínků. Už se na něj moc těším, ale nejvíc až mi jej navlékne ženich :-).
S partnerem jsme připravili překvapení pro naše maminky, jenž vychází ze svatebních zvyků - poděkování maminkám. A tak ženichova maminka kromě mého poděkování dostane ode mne dort na němž bude text : „MÁMY DRŽÍ RUKU SVÝCH DĚTÍ JEN CHVÍLI, JEJICH SRDCE VŠAK NAVŽDY.“
A stejně tak i moje maminka od ženicha.
Přestože máme svatbu ve Středních Čechách budeme mít i svatební koláčky z Moravy, které jsou přímo skvělé.

Už mě nic více nenapadá a tak budu toto album postupně ještě trochu doplňovat.
Třeba i moje malá zkušenost pomůže nějaké další nevěstě.
A 8.10.2005 nám držte pěsti :-)