Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Klára Mozolová a Jiří Hrdý   svatební album

mozolovak  •  50 fotek  •  23. črc 2009, V Brandýse nad Labem, Region Praha

Jaká byla svatba:

Svatba byla nadherná, ale ne bez komplikací... vše ale nakonec předčilo mé představy a budeme mít dlouho na co vzpomínat :-)

Den před svatbou můj bratr měl nehodu a auto, které mělo vézt nevěstu, je téměř na odpis. Naštěstí se nikdo nezranil a z pojistky vyníka dostal bratr zapůjčenou Škodu Fabia (dokonce s klimatizací :-D), a tak mě na svatbu nakonec vezly "Nehody Praha".
Ve svatební den jsme stávali v 6:30, v 7:00 už u nás byla kadeřnice a po osmé přijel Bratr s Danou, která mě krásně nalíčila. Nemohla jsem nic sníst, takže jsem skoro nesnídala.(Kromě oběda, který jsem snědla celý, jsem za celý den do sebe dostala dva svatební koláčky, malou kyselou okurku a jednu slanou mandli, nic víc - nervíky pracovaly...)
Když už jsem byla připravená a mělo se odjíždět na obřad, slyšela jsem, jak někdo říká, že pes utekl... Naši svého nového psa strasně milují, a tak je nenapadlo nic lepšího než ho místo odjezdu na obřad jít hledat (samozřejmě bez úspěchu)... Když už zpoždění bylo 15 min, hledání se vzdalo a my konečně vyjeli. Na zámku v Brandýse jsme zjistili, že kytici mám pouze já, zbylé jsou doma - to už jsem spílala, že mi pes zkazil svatbu :-D. Z obřadu si moc nepamatuji, jen mi přišel velmi krátký. Hudba hrála přesně tak, jak jsem si přála, hostů byla spousta (- to jsem viděla až na fotkách :-D).
Po obřadu někdo dojel pro chybějící kytice, dokonce se našel i pes - byl v sousední vsi v hospodě, kde ho venčili místní štangasti :-)...
Během focení jsem se musela několikrát přezout (svatební botky mě moc tlačily - ale byla jsem naštěstí vybavená balerínkami na přezutí), tímto děkuji mé úžasné svědkyni, která mi asistovala téměř celé focení a střídavě mě přezouvala a nosila za mnou boty.
Po focení jsme odjeli na hostinu do Staré Boleslavi, tam vše probíhalo v poklidu, menu klasické: šunková rolka s křenovou šlehačkou, knedlíčkvá polévka, svíčková a svatební dort (Ač byl malý, nakonec zbylo na včechny a ještě máme kousek v mrazáku :-) ). Během oběda byla menší bouřka, což tento rok nebylo nic překvapivého. Maminky dostaly dárkové minidortíčky a s Jirkou jsme přečetli poděkování. Můj táta a Jirkův svědek měli krásné proslovy. Po 15. hodině dorazil Dj no a ve stejný moment vypnuli proud... (hahaha, teď se tomu směju, ale musím říct, že ve mně byla malá dušička, hospoda plná hostů, Dj, a my najednou nevěděli, jak všechny zabavíme... v nejčernějších představaách jsem myslela na "Já písnička" a bráchu s kytarou...) Byla to zvláštní romantika při svíčkách, ale kupodivu se většina lidí zabavila a se zbytkem jsme se fotili (tak máme aspoň víc fotek na památku - Díky Moni!). Poznámka: nevěsty vědí, jak je obtížné jít ve svateních šatech na záchod... No a my to měli ještě lepší!!!: V naprosté tmě + slalom mezi svíčkami položenými na zemi...
Dj zachoval duchapřítomnost, nejprve zabavil hosty několika hrami, četli jsme přaníčka a rozbalili dary, nakonec se dokonce sám vydal na lov elektrické energie (za což jsme mu neskonale vděčni) a USPĚŠNĚ!!!
Jak se ukázalo, proud nešel jen v jedné ulici, kde bouřka strhla dráty elektrického vedení. Jeden soused Penzionu, kde se hostina konala, se nakonec za lahev vína a cukroví uvolil natáhnout prodlužovačku a naše "super senza after-party" mohla začít.
Udělali jsme tombolu, která měla velký úspěch - doporučuji všem :-) a děkuji za inspiraci stránkám "beremese". Mezi cenami byly například Zasněžené Alpy (2 Alpy francovky v polystyrénu), pomejdanová souprava (smetáček s lopatkou a ibuprofer), ochranný oblek pro ornitologa amatéra (kondomy)...
Na konec jsme měli i inprovizované karaoke a závěrečný tanec na nádhernou píseň od J. Grobana Thankful...
Na svatební noc jsme odjeli před půlnocí do zámku v Liblicích. Měli jsme nádherný pokoj (pokoj 106 - fotka dole) vybavený v zámeckém stylu s nádhernou postelí. Čekaly na nás svíčky, květiny, čokoládové bombony a šampus. Ráno snídaně na pokoj (dle našeho výběru), projížďka na koních a tříchodový oběd. Prostě nádhera, všem tento zámek vřele doporučuji, jsou tu vstřícní a prostředí opravdu krásné... Těším se, že tu oslavíme naše první výročí :-D.
Svatebí cesta byla taky úžasná, jeli jsme na Tenerife do Puerta de la Cruz. V letadle jsme sice neseděli spoli a po příletu na Tenerife nám sdělili, že budeme bydlet v jiném hotelu, než jaký jsme si objednali (to už jsem málem brečela :-D)- naštěstí nás ubytovali v lepším! - přímo na pláži.Za týden jsme procestovali skoro celý ostrov, dokonce jsme vyjeli téměř na vrchol hory Teide do 3555 m.n.m.! Od cestovky jsme dostali šampus a na služby si nemůžeme stěžovat. Bohužel návrat byl trochu dramatický, jeli jsme totiž s Tomitour.... Ale kolikrát se Vám stane, že vás při příletu na letišti vítají tři televizní štáby :-D.

Celkově musím říct, že přes všechny smolné události, má svatba překonala mé představy, a ačkoliv jsem si nemyslela, že to řeknu, byla přesně podle mých představ a velice děkuji všem, kteří pomáhali s přípravami a organizací a těm, kteří s námi prožili náš svatební den!

Video - Studio Chleboun - Brandýs nad labem
Fotky - Ateliér u Karla + všichni co měli foťák
Kadeřnice - moje spolužačka ze ZŠ
Kosmetika - DanaTichá
Svatební šaty a ženich vesta - Svatební salón Brandýs nad Labem Elisa
DJ - Chciparty, pan Borovka (velmi doporučuji)
Květiny - Květinové studio Petra
Svatební noc - balíček clasic zámek Liblice
Hostina - Penzion Lázeňská, Stará Boleslav
Svatební boty - Střevíce a více...
Punčochy+ spodní prádlo - Etam
Šaty na převlečení - Debenhams
Svatebí dort - cukrárna Čelakovice
Výzdoba aut - vlastní výroba :-)
Prstýnky - Rýdl - nádhera

Připravena...
Připravena...
Prstýnek nešel vylovit z košíčku :-)
Prstýnek nešel vylovit z košíčku :-)
První novomanželský polibek
První novomanželský polibek
Moje rodina
Moje rodina
Jirkova rodina
Jirkova rodina
Místo rýže bubliny...
Místo rýže bubliny...
... a růžové plátky.
... a růžové plátky.
Ukazuji podvazek
Ukazuji podvazek
Přezouvání nevěsty
Přezouvání nevěsty