Naše svatba se bude konat
7.7.2007 v 11,30 hod v obřadní síni ve Zlaté Koruně

Stav příprav:

17.12.2006 - zamluvený obřad ve Zlaté Koruně a hostina v restauraci na Štilci. Na přípravy máme ještě více než půl roku...

24.-25.12.2006 - dnes jsme oznámili rodičům a příbuzným, že se budeme brát a pozvali jsme je na svatbu.

11.1.2007 - zamluveny překrásné španělské svatební šaty značky La Sposa pro nevěstu v salónu EDEN na Senovážném náměstí v Českých Budějovicích.

13.2.2007 - objednáno svatební oznámení od firmy Pamas.

2.3.2007 - dnes jsme zamluvili kameramana, pana Schönbeka z Foto-Video-Star z Českých Budějovic.

8.3.2007 - absolvovali jsme formality na matrice ve Zlaté Koruně. Vyplnili jsme dotazník, zaplatili poplatek, vybrali jsme hudbu, prohlédli jsme si obřadní síň.

14.3.2007 - domluveno večerní fotografování na zámku Hluboká s fotografem panem Tvarohem. Budeme mít i romantické fotky při západu slunce...

19.3.2007 - koupeny svatební botičky pro nevěstu v IGY centru v Č.Budějovicích (obchod Deichmann, značka 5th Avenue).

25.3.2007 - objednán svatební dort - originální medovník, dále objednány 2 košile pro ženicha (bílá a růžová) v internetovém obchodě

6.4.2007 - dnes přišly poštou šperky pro nevěstu - perličkový náhrdelník a náramek, košile pro ženicha a dekorace na stůl i do domečku. Zítra už nám na přípravy zbývají jen 3 měsíce...

30.4.2007 - objednali jsme krásné zlaté snubní prstýnky z moravské firmy Ivocomp.

3.5.2007 - dnes jsem absolvovala poslední zkoušku svatebních šatů, šaty jsou opravdu krásné a sedí mi. K závoji jsem si přiobjednala krajkové paraplíčko na fotografování. Konečně jsem koupila krásnou růžovou kravatu pro ženicha.

18.5.2007 - hurá, máme krásné snubní prstýnky! Vypadají jako z romantického filmu a skvěle nám sedí. Gravírování se také povedlo.

25.5.2007 - dnes jsme navštívili květinářství Kamelie v Českých Budějovicích a udělali jsme objednávku květin. Barva svatby je růžová a v této barvě budeme mít celé květinové aranžmá : svatební kytici pro nevěstu, kytice pro maminky, kytičku pro svědkyni, korsáž pro ženicha, kytičku na dort a ikebanu na svatební stůl.

26.5.2007 - udělala jsem jmenovky na stůl. Počet hostů bude 17.

29.5.2007 - absolvovala jsem zkoušku svatebního make-upu u vizážistky. Doporučila mi třpytivé bílé líčení očí s jemně růžovou a šedou barvou, rty do champagne růžové. Připravila mi přesný nákres, jak na to, takže to zvládnu i sama doma.

5.6.2007 - dnes jsme byli na večeři na Štilci a domluvili jsme vše potřebné pro svatební hostinu. Naplánovali jsme menu, ve kterém je přípitek, polévka a 5 hlavních jídel na výběr.

11.6.2007 - udělali jsme výzdobu na auto nevěsty - je to bílo-růžové srdce z umělých růžiček, které vypadají jako živé.

17.6.2007 - dokončila jsem čokolády pro svatební hosty a připravila k rozeslání zbytek svatebních oznámení.

18.6.2007 - s kolegyněmi z bývalé práce jsme si užili fajn rozlučku se svobodou. Šli jsme na koktejl do Žluté ponorky. Za týden mě čeká další, i ženich to začíná plánovat. Mamka udělala myrtová kolečka na auta, vypadají skvěle.

22.6.2007 - sešli jsme se s fotografem, který nám zajistí fotografování příprav u nevěsty a obřadu. Doufám, že se fotky povedou.

25.6.2007 - vyzkoušeli jsme ozdobu na auto nevěsty a ženich dnes zařídil rytinu na skleničky. Obojí vypadá moc krásně!

26.6.2007 - hurá, dnes jsme koupili svatební cestu!!! (mami, díky moc za pomoc!) Poletíme na 11 dní na Ibizu s Fischerem. Jen si musím dát udělat rychle pas. Taky jsem absolvovala zkoušku účesu a jsem zklamaná (fotky sem raději ani nedávám). Už sháním jiné kadeřnice a jen nevím, jak to řeknu té mojí, byla s výsledkem moc spokojená :-( Večer jsem absolvovala druhou a poslední rozlučku se svobodou s kolegy z práce. Nesešli jsme se v plné sestavě, ale bylo to fajn.

27.6.2007 - kameraman na mě na schůzce udělal dojem. Doufám, že s jeho svatebním videem to bude stejné :-) Po pondělním neúspěchu lovím další kadeřnice, v úterý jdu na další zkoušku účesu. Ženich má dnes rozlučku s kolegy z práce.

28.6.2007 - dokončila jsem menu pro hosty, které ladí se jmenovkami na stůl. Začínám připravovat dekoraci našeho domečku, dnes jsem udělala svícen s růžovými svíčkami a holubičkami, vybírala jsem ubrus. Připravila jsem košíčky na rýži zdobené růžemi (pochopitelně v růžové barvě :-) Nakonec jsem dokončila věnečky na auto.

1.7.2007 - Dodělala jsem zasedací pořádek. Dneska probíhal velký úklid. Zkoušela jsem si svatební líčení a sama jsem se zkusila učesat :-) Rozhodně to dopadlo lépe než u kadeřnice.

2.7.2007 - Vyzvedli jsme svatební dort - Medovník. Dojeli jsme do Zlaté Koruny a okoukli jsme "konkurenční" svatbu, předali jsme také poslední pohádkovou písničku, kterou chceme při obřadu. Neustále sleduju předpověď počasí a asi to nedopadne nic moc - na sobotu hlásí přeháňky a max. 23 stupňů, zataženo. To je smůla :-(

3.7.2007 - dnes jsem absolvovala druhou zkoušku účesu a dopadlo to výborně. Fotku sem dávat nebudu, ať máte v sobotu překvapení. Dokončila jsem dekorace na dveře a do našeho domečku. Obvolávala jsem některé dodavatele, zatím vše platí.

4.7.2007 - jupí, mám doma svatební šaty. Jsou voňavé, čisťoučké a vypadají prostě nádherně. Byli jsme taky v cestovce a vyzvedli jsme si letenky. Pas už je také doma a za týden se již budeme hřát na Ibize. Po obědě jsme se vrhli na pokračování úklidu a v 21 hod se naše kuchyň blýskala totální čistotou ;-) ženich mi moc pomáhá.

5.7.2007 - Hlavní aktivitou dne mělo být mytí oken. Ještě ráno jsem měla za to, že to bude nejméně příjemná část dne, ale to jsem se spletla. Po rozmluvě s květinářkou má nálada klesla na bod mrazu, protože květiny prý kvůli celosvětově žádanému datumu svateb notně zdražily. Naši dnes rozvezli část výslužek, za což jim moc děkujeme. Udělala jsem CD plné romantických ploužáků na svatební hostinu.

6.7.2007 - Tak nám to končí. Zítra už je to tady a já hrozně těším a také bojím, aby vše klaplo. Dnes jsme rozvezli většinu výslužek, doručili vše potřebné do restaurace, udělali jsme myrtové snítky a vyzdobili dům. Udělala jsem si svatební manikůru. Držte nám pěsti!