Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Lucie a Jakub   svatební album  vybrali jsme

luciebar  •  92 fotek  •  6. čer 2015, Region Prachatice

Jaká byla svatba:

Svatba byla ve 30° stresující, chaotická, uplakaná, upocená, ale krásná a hlavně naše :-)

Dva dny před svatbou jsem dostala hnisavou angínu, 40horečky, bolest v krku, že jsem i vodu musela kousat, prostě připravená nevěsta :-) Takže všechno zařizování před svatbou měl na starost ženich s mojí maminkou... viděla jsem je jen ráno a večer. Den před svatbou, kdy jsem se v tom vedru co bylo - pod třema peřinama s x vrstvama oblečení na sobě, klepala jak ratlík zimou, přišlo na řadu i téma - zrušení/posunutí svatby, nechtěla jsem, ale cítila jsem se, že to prostě nezvládnu, nebyla jsem schopná ani vstát z postele.. ale pak jsem si uvědomila, co všechno by se muselo posovat, změnit, jídlo bylo nakoupený - připravený, prostě to nešlo tak jsem to musela nějak dát :-)
Ráno jsme se v klidu vyspali, díky mému stavu a manželovo únavě z příprav jsme spali jako miminka. První byla kadeřnice - měla jsem uplně jiný účes než na zkoušce, z čeho jsme byla zklamaná... pak kosmetička - opět úplně jiné líčení... měli jsme 30stupnů + mé horečky, takže jsem se potila o to víc, líčené bylo opravdu náročné, ale zvládly jsme to :-)
Pak jsem měla asi jen 15minut na oblékání, do šatů mi pomáhala mamka s tátou (jsou rozvedení) to bylo hrozně hezký... v bytě jsme byli jen my tři a fotograf.. neměnila bych :-)
Cesta ke kostelu trvala asi 15minut, nebyla jsem absolutně nervozní, pořád mi to přišlo jako zkouška, že dnes to ještě není... (asi těma práškama :-))
Byla jsem utajená nevěsta, všochni už seděli v kostelíku a čekali až přijdu já s tátou... bylo to nádherné... houslistky začali hrát mojí písničku a my s tátou vkročili do kostela, všichni se otočili a smáli se na mě... celou dobu jsem se snažila koukat na ženicha, jestli neuvidím jen známku slziček (ne- je to drsňák :-) ) když mě táta předával - tekli mu slzy, to byl jediný okamžik, kdy se zaleskly i manželovi, později mi říkal, že musel hodně mrkat, aby nebrečel.. obřad byl krásný asi 20ti minutový, pak vikář se moc líbil i nevěřícím, moc nám ho chválili :-)
Gratulace byly milé, hrály nám houslistky, všichni se smáli, ze všech byla cítit láska.. nikdo ale moc neplakal.. :-)
Pak probíhalo nějaké focení před kostelem, nastal typický zmatek jak vytvořil svatební kolonu, kam jet atd... naproti kostelu byla hospůdka, kde byla také nějaká svatba - a jejich hosté zrovna odjížděli, naši hosté se připletli mezi jejich a manžel byl bez svědka :-))) Ale po půlhodince se našli a zvládli dojet na hostinu.
Před KD jsme přijeli asi o 20minut dřív než jsme počítali, DJ byl připraven, ale catering absolutně ne.. manžel vběhl do KD, kde byla jen jedna servírka - bledá jak stěna a běhala jak hadr na holi.. absolutně nestíhali, nebylo připravené jídlo, nalité šampusky, nic.. měli nás v KD uvítat, rozbít talíř... takže zmatky co jak a kdo... Všichni hosté se nalepili na zdi budovy - jediné místo kde byl stín a čekali... myslím, že 20minut jsme tam stáli určitě... což se hostům moc nelíbilo.. naštěstí se nalévání šampusu ujalo mých 5družiček a uvítání a rozbití talíře můj bratr, tak to bylo hrozně milý...
Když jsme vcházeli do KD, všichni se zastavili u tabule s fotkama a dál nešli, tvořila se tlupa lidí a sál prázdný.. :-) Všichni se smáli další tabuli se zasedacím pořádkem, moc se jim líbila :-)
Následoval přípitek jako první se proslovu ujal manžel... dohnal mě k slzám, děkoval mě - za to jaký je sál, kolik jsem si s tím dala práce a že díky mě by tohle nebylo... děkoval rodičům, za to jak nás vychovali, za to jak krásné jsme měli dětství... no hodně lidí slzelo... proslov měla mít i moje svědkyně, ale nakonec se na to necítila, nedoufala jsem, že by táta něco řekl, ale ujal se slova... šel před náš stůl a začal číst A4, kterou měl připravenou.... jedno oko nezůstalo suché... nikdy jsme si neříkali, že se máme rádi, neměli jsme uplně nejlepší vztahy a zažili hodně ošklivého... ale v ten den.. jako by mu to došlo, že už nic není jako dřív, že už nejsem malá holka, že nejsem samozřejmost... plakal tak, že nemohl ani mluvit, doříct větu... rozplakal uplně všechny... jen z nejdojemnějších a nejemotivnějších chvilek ze svatby a já jsem za to strašně ráda.
První novomanželský tanec byl krásný, vybrali jsme si písničku od Kritisny - Navždy, jediné co byla škoda, že DJ ji nechal hrát docela potichu, takže asi moc lidí neslyšelo ten krásný text, který písnička má.. škoda :-) Poté následoval tanec s tátou - vybrali jsme písničku od Smolíka - říkej mi táto... celou dobu jsme brečeli.. :-) Neustále mě mačkal a zároveň odtahoval, aby mi mohl koukat do očí... opět brečeli všichni... Nikdy jsem neviděla svého tátu brečet, natož vyjadřovat emoce... na tohle nikdy nezapomenu...
Během odpoledně následovala tombola - její vyhlášení nic moc.. chvílema jsme si s manželem říkali, že to musí být hrozně trapný.. ale co nám pak říkali, tak to bylo super.. tak nevím.. :-) Každopádně bych nedoporučovala dělat hodně cen.. my měli 40 a bylo až dost.. stačila by půlka :-)
Trochu jsme doufali, že si pro nás někdo připraví nějaké hry... byla jen jedna - se zavázanýma očima najít svého ženicha podle zadku, samo jsem ho nenašla a vybrala si manžela sestřenice.. :-D
Co mělo stoprocentní úspěch byl fotokoutek - tam se vyblbli naprosto všichni, někteří si rekvizity nechali na hlavách a pařili v nich až do rána.. :-) Další věc co hosté ocenili byli svatební noviny, ty si opravdu brali domů a kdo na ně zapomněl - volal další dny, že je chce přivést... :-)
Kolem 23:00 jsem přišla úplně.o hlas.. vydával jsem jen zvuky... takže jsem si s ním nepopovídala, nepřiťukla, nic.. :-D Někdo nám to asi přál.. :-))))) Ale byla jsem ráda, že jsem ten den nějak zvládla, k ránu už mi nebylo vůbec dobře, takže jsme to ukončili..
Šaty jsem díky horku převlíkla docela brzy, nedalo se v nich vydržet... takže zažily jen pár hodin slávy.. :-)
Měli jsme naplánovaný tanec v kruhu prskavek, to nějak nevyšlo, ale když jsme pak večer zhasli sál a celý byl osvícený jen svíčkami - což bylo neskutečně krásný a v tu chvíli jsem na sebe byla fakt pyšná... :-) , hosté si prskavky začali postupně zapalovat a tančit s nimi.. to bylo strašně nádherný a moc se těším na fotky... :-) S manželem jsme si to spolu moc neužili, oba jsme se snažili být co nejvíce se všema a na sebe trochu zapomněli, což mě mrzí.. ale co, my spolu budeme celý život :-)
Skončili jsme celkem brzy - asi okolo 2hý hodiny, ale i tak si to všichni užili prý na maximum.. :-)
Co bych udělala jinak? Udělala bych rozlučku se svobodou 14dní před stavbou a ne týden, abych nemusela být na antibiotikách, najala bych si koordinátorku, protože to šlo fakt strašně těžko z pozice nevěsty koordinovat, asi bych se se vším tak nenimrala.. stálo mě to strašně času a práce a spousta věcí lidé neocenili nebo si jich prostě nevšimli... :-)
Bylo to fajn, ale jsme rádi, že to máme za sebou a jak píšou ostatní nevěsty, že by si to rádi zopakovaly... já teda ne.. :-) Protože člověk si to užije 100x víc, když je host :-)

Doporučuji dodavatele:

Fotograf Václav Dunovský - Nejlepší volba. Milý, ochotný, hrozně moc šikovný a obrovský sympaťák, líp jsme vybrat nemohli. Obrovské díky a velké doporučení.
Hudba DJ Petr Šlosek - Spolehlivý, milý, akorát to neuměl v tu pravou chvíli pořádně rozjet, ale cena a jednání na jedničku, doporučujeme! :-)
Kostel Kostel sv. Anny Libinske Sedlo - Nádherný, prostý, malý kostelíček s neuvěřitelnou atmosférou, líp jsme vybrat nemohli, nádherné místo.
Hostina KD Svojnice - Nově zrekonstruovaný KD, prostory přesně takové jaké jsme potřebovali, ke všemu za hubičku, opět skvělá volba, neměnili bychom.
Catering Pavel Makovička - Milý chlapík, trochu chaotické přípravy, nedostali jsme vše co jsme chtěli a co bylo domluveno, ale jídlo bylo perfektní.
Ubytování Penzion Strunkovice nad Blanicí - Měli jsme pronajaté jen tři pokoje - bohužel přímo nad hospodou, která je součástí penzionu, hluk a hosty jsme slyšeli do rána, uklid nic moc -> cena za to dost přemrštěná.
Doprava Známej - Nejlepší řešení, ušetřili jsme a klučina byl nonstop na telefonu :-)
Svatební oznámení Home made - moje práce - Hosté nevěřili.. :-)
Instrukce pro svatebčany Home made - moje práce - Hosté velmi ocenili zasedací pořádek a vtipný harmonogram
Dorty Josef Šimek, Nebahovy - Naprosto dokonalý, precizně vytvarovaný a úžasně ochucený dort, hosté si ho moc chválili. Mladý klučina a dokáže divy - obrovské díky a vřelé doporučení. Cena versus kvalita - super!
Koláče Maminky - Spouuuusta jich zbylo, maminky to přehnaly.. :-)
Dárky pro hosty Home made - moje práce - Mandličky pro hosty v krabičkách včetně vysvětlivky - hosté opět ocenili originalitu, nikdo to neznal.. :-)
Víno Vinotéka Prachatice - Pálava + Kagor - výborné víno, budeme od nich brát i na další příležitosti.. :-)
Popůlnoční šaty Ebay - Krásné šaty, nepotřebovaly úpravy, využila jsem je na celý večer, doporučuji všem mít šaty na převlečení
Podvazek pro nevěstu Home made
Doplňky ženicha Wedding-market.cz - Manžetové knoflíčky - bohužel se už při obřadu rozpadly - nedoporučuji :-(
Výzdoba Vše jsem si dělala sama :-)
Etikety na láhve Home made - Opět se hostům moc líbily.. :-)
Květiny LaFlorista Praha - Krásné květiny, přesně dle našich představ :-)
Svatební prsteny Zlatniství Henkel Praha - Úžasná paní zlatnice, velice ochotná, moc milá, vše udělala tak, jak jsme si přáli. Doporučujeme!!
Make-up Kristýna Sovová Prachatice - První zkouška super, druhé líčení se hodně lišilo od původního, ale makeup vydržel až do rána i v tom parnu, dorporučuji!!
Účes Miluška Zemanová - 1. zkouška naprostá bomba, účes v den D byl úplně jiný.. ale prý taky hezký, jen mi mrzelo, že to nebyl ten můj vysněný.. ale určitě doporučuju!
None
1
None
1
None
None
None
None
None
None
None
2
Poslední úpravy..
2Poslední úpravy..
A jdeme na to.. :-)
2A jdeme na to.. :-)
None
None
None
None
Vcházím... a ty pohledy... měla jsem co dělat.. :-) Jen u otláře stojí můj bratr, vůbec netuším co tam dělal.. :-D
1Vcházím... a ty pohledy... měla jsem co dělat.. :-) Jen u otláře stojí můj bratr, vůbec netuším co tam dělal.. :-D
...na tenhle okamžik nikdy nezapomenu..
...na tenhle okamžik nikdy nezapomenu..
None
None
None
None
None
None
None
Momentka s družičkami - od přátel.
10Momentka s družičkami - od přátel.
Prvních pár vlaštovek :-)
3Prvních pár vlaštovek :-)
None
None
2
None
None
None
None
None
None
2
None
1
None
None
None
2
None
None
None
None
None
None
None
None
None
3
Mňaminy!
Mňaminy!
None
None
Prvních pár vlaštovek :-)
2Prvních pár vlaštovek :-)
None
Náš dokonalý dortík! Každé patro mělo jinou příchut..
Náš dokonalý dortík! Každé patro mělo jinou příchut..
Nejoroginálnější svatební dar!
Nejoroginálnější svatební dar!
Tombola :-)
Tombola :-)
Kniha hostů.
Kniha hostů.
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
Naše láska!!
Naše láska!!
None
Moje nejoblíbenější... <3
Moje nejoblíbenější... <3
Takhle bude viset v obýváku...
1Takhle bude viset v obýváku...
None
None
None
None
None
None
None
None
2
None
Přesně po roce na místě činu a od té doby každý rok, ve stejný den, na stejném místě - jedna fotka :-)
Přesně po roce na místě činu a od té doby každý rok, ve stejný den, na stejném místě - jedna fotka :-)
První výročí svatby za námi <3
První výročí svatby za námi <3
Po roce a půl... koláž konečně visí... <3
Po roce a půl... koláž konečně visí... <3