Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Jak jsem si upekla dort.

Když už jsme měli s drahým nastávajícím chotěm vyřízené takové ty prkotiny jako kde, kdy, kdo nás oddá atd, tak jsem si započala koketovat s myšlenkou upéci si vlastní svatební dort. Kdykoli na dané téma přišla řeč s náhodným budoucím spolusvatebčanem, byla jsem prohlášena za šílenou a tato myšlenka mi byla velmi urputně rozmlouvána. Všichni neustále opakovali, co když se náhodou dort nepovede? No, odpověď byla jednoduchá, pokud se dort nepovede, tak prostě nebude :) Koláčky jsme měli kupované, prověřené z nedávné svatby a kdyby bylo nejhůře, vždycky se dá přeci rozkrojit i svatební koláček :) Když můj drahý začal na jakoukoli otázku ohledně blížící se svatby odpovídat "mě je to jedno, udělej jak myslíš*", nestálo tomuto šílenému projektu nic v cestě :)

Stačilo jen vymyslet jaký dort vlastně chci. Můj muž jí všechno, i suchou strouhanku a navíc * :) Začala jsem po netu hledat recepty, zkoumat videa na youtube, jak se skládá patrový dort, pátrala po prodejcích podpůrných podpěr, dekoračních dekorací a pokrývacích hmot. Nakonec jsem zde http://www.eshop-lilie.cz zakoupila mandlovou cukrovou hmotu za 135 Kč kilo (použito cca 2kg), plastové hřebíky na držení horních pater a dortovou podložku, jako bonus jsem přihodila jednu plastovou stěrku a olej ve spreji :) Dvě formy na dort vel cca 15 a 26 cm jsem měla doma a jednu o volitelné velikosti bez dna jsem si půjčila od maminky. Peče se s tím v pohodě, jen se musí dobře vyložit pečícím papírem (i kraje, nastříhá se cca 1 cm naspod a založí dokola).

Jako finální příchuť jsem nakonec zvolila čokoládový korpus pro spodní patro s vanilkových krémem (den před svatbou jsem krém změnila na kávový :), a pro horní dvě patra jsem chtěla nadýchaný vanilkový korpus. Plněný měl být lemon curdem s mascarpone a čerstvými malinami. Pro čokoládové parto jsem našla parádní recept hned napoprvé, zato vanilkový korpus jsem hledala velmi dlouho. V práci v létě ocenili, že přípravu beru svědomitě, protože jsem co dva týdny nosila pečené pokusy :)

Když se mi podařilo vyladit správné receptury, napsala jsem si rozpis, kdy co upéct, jak to přepravit (svatba byla u nás na chalupě v Krkonoších), co vše zabalit s sebou a jak to všechno stihnout :) Bylo zapotřebí dort pro cca 70 lidí, do šířky jsem expandovat nemohla, mám malou troubu, tak jsem stavěla do výšky, na kažé patro jsem pekla dva korpusy. Svatba byla v sobotu, vanilkové korpusy jsem pekla už ve středu dopoledne, trochu jsem se bála, aby dort nebyl tvrdý, ale pořádně jsem ho zabalila do peč. papíru a byl úplně měkký. Čokoládové korpus se dá zmrazit a upéct předem, takže s tím problém nebyl. Ve čtvrtek jsem vše zabalila do krabic, vycpala vším možným a hurá na chatu.

V pátek ráno jsem nejdřív ořezala všechny korpusy na stejnou výšku, nakonec jsem si na to musela vzít pravítko a naplnila krémem. Nechala jsem to v lednici trochu ztuhnout, potřela a zarovnala máslovým krémem a večer pokryla cukrovou hmotou. Jednotlivá patra jsem na sebe skládala až v cca 3h před obřadem, bála jsem se aby se dort vlastní vahou nepromáčkl nebo nezačal naklánět. Potom jsem ho jen ozdobila krajkou z cukrové hmoty, díry zaplácly kopretiny a bylo hotovo. Nutno dodat, že jsem pro potřeby dortu měla samostatnou lednici, kde se jinak chladila  jen nějaké vína a dále dostatek pracovního prostoru a klidu (v dílně :)

Musím říct, že dort se nakonec velmi povedl, fotografka prohlásila, že je to nejlepší dort, jaký kdy na svatbě ochutnala a že byla na  mnoho svatbách :)

Prostě pokud si chcete upéct vlastní dort, máte k tomu alespoň trochu potřebného vybavení, tak radím, jděte do toho :)

Přidané 24. říj 2013.  •  To se mi líbí
kaare  
Přidané 24. říj 2013.