Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

inspi169 Neaktivní

Svatba byla 20. května 2017 Zvířetice, Region Mladá Boleslav  • 

 • Svatbu asi na rozdíl od většiny této komunity považuji za zbytečnou záležitost, pokud máte dobře fungující vztah. A pokud dobře fungující vztah nemáte, svatba vám stejně nepomůže. Přesto jsem se nechala přemluvit a svatba byla krásná. Obřad byl v 17:00 hodin, ale náš program se svatebními hosty začal již od 15:00, kdy jim při příjezdu, vzájemném seznamování a občerstvování hrál velmi talentovaný mladý pianista. Od 16:00 se ti, kdo chtěli, mohli zúčastnit komentované prohlídky zříceniny Zvířetice, před kterou se následně konal obřad.
  Přesto, že bylo trochu chladněji, aspoň nám nepršelo a obřad se mohl uskutečnit venku. Byl krásný, velmi dojemný, ale zároveň i vtipný. Oddávala nás reverendka unitářské církve a obřad byl skutečně originální, velmi osobní a zároveň uvolněný. Všem se moc líbil. Po společném focení následovala polévka a raut. V průběhu rautu jsme si šli udělat ještě jednu sérii fotek, tentokrát při večerním světle ve zřícenině. První část focení proběhla v lese ještě před příjezdem hostů.
  Po návratu z focení na nás čekalo překvapení v podobě balónků, které na sobě měly přivázané korespondenční lístky. Svatební hosté nám tam napsali, co pro nás udělají, když korespondenční lístek někdo najde, pošle nám ho a my jej dostaneme do schránky. Všechny balonky na pokyn zároveň vzlétly a k nám do schránky se dostaly dokonce čtyři lístky.
  Následoval náš první společný tanec - waltz, na který jsme trénovali a měli nacvičenou speciální choreografii. Byli jsme však trochu nervózní, takže naše pohyby nebyly úplně ladné. Jinak se ale tanec v rámci možností podařil a obdrželi jsme velký aplaus. Následovalo krájení dortu, který byl ve formě březového kmenu a dokonale ladil s naší výzdobou. Motiv břízy se ve výzdobě opakoval několikrát, ať již jako obřadní brána či podtácky na stolech. Dort byl udělán tak dobře, že skoro nešlo rozeznat, kde začíná a co je jen březový podstavec : )
  Svatebním hostům jsme připravili pestrý program a jeho součástí byl i „světelný blok“, který byl zakončen bodem „hrátky ve tmě“, což bylo závěrečné překvapení. Blok začal zažehnutím dlouhých prskavek, následovalo pouštění lampionů štěstí a celé to zakončil „ohnivec“, který do rytmu hudby tančil a žongloval nejrůznějšími způsoby s hořícími nástroji. Čas od času do toho také plivl oheň, aby bylo větší vzrůšo. Ohnivá show měla ohlas a na natočeném videu dokonce něčí hlas opodál komentoval vystoupení slovy: „Ty jo, to je lepší než striptýz“.
  Pak následoval již všeobecný tanec a radost až do rána. K ránu, když nás zbyla jen hrstka, vytáhli kamarádi kytary a začali hrát a zpívat. Před úsvitem jsme s manželem vzali láhev vína a šli se podívat na východ slunce do zříceniny. Poslední hosty jsme vyprovázeli v půl šesté ráno. Vůbec jsem nečekala, že vydržím vzhůru tak dlouho, když jsem předchozí dny ještě dokončovala přípravy často dlouze do noci a v posledním týdnu před svatbou tedy nebylo moc času spát. Svatbu jsem si užila víc, než jsem čekala. V podstatě jsem od ní žádná velká očekávání neměla, takže o to víc jsem byla příjemně překvapená.
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
inspi169
Denisa Míra
Registrace: leden 2017
Příspěvků: 5
Inzerátů: 0
Přátelé: 1
Moje kolekce