Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

... proti proudu aneb boj proti tradicím a slušnosti

Zdravím všechny aktuální nevěsty, budoucí nevěsty, manželky ...

Děj kolem mé osoby za posledních pár dní mne přinutil se řádně zamyslet nad někdy až nesmyslnýma tradicema okolo svatby.

Do mé svatby zbývá něco málo přes týden a musím říct, že jsem si tento čas představovala mnohem barvitěji. Rozpoutala se kolem mé osoby rodinná válka, kterou způsobil můj pohled na slušnost. Zcela "neslušně" jsem na svou svatbu pozvala svého biootce, pouze biootce - bez jeho nynější manželky. Byla jsem poslána do nepatřičných mezí a téměř ukamenována, že je dost neslušné nezvat otcovu partnerku. A prvopočátek tohoto divadla? S macechou se za deset let téměř nezdravíme, řekla bych, že náš vztah nelze považovat ani jako za "známý", natož rodinný. Ráda bych na svatbě viděla jen ty lidi, co pro mě něco znamenají a které mám ráda. Protože pak se ze svatby stane sešlost lidí, které z poloviny ani neznám, ale musejí tam být, je to přeci slušnost je pozvat ...

Tak kde je hranice mezi slušností a čímsi, co prý předvádím??

Abych byla upřímná, dost mě unavuje s každým okolo diskutovat, co je svatebním zvykem, co je slušnost udělat a neudělat ... Je to má svatba, můj den a v konečné fázi i mé peníze, které hodlám za svatbu utratit - tak mi řekněte, proč každej v sobě najde tu drzost si diktovat podmínky?!

Já jsem zcela proti tradičnímu zatahování. Přebalování panenky jsem odmítla rovnou, stejně tak únos nevěsty. Není to tak dávno, kdy jsem měla možnost mluvit s mladou paní, která byla čerstvě po svatbě. Celý únos proseděla v nádražním pajzlu mezi místními štamgasty. Po 4! hodinách celá únosová parta snahu vzdala a nevěstu zavezla zpět na hostinu, kde si ženich s chutí užíval raut. Nemám pocit, že přesně na tyhle zážitky všechny holky čekají... Jediné tradice, které jsem ochotná podstoupit, tak je řezání dřeva a rozbíjení talíře. Nikoho to neurazí, spolupráce bude v manželství důležitá ... Ale proč mít na fotkách špinavou panenku? I přes mé názory se našli někteří, kteří se snažili prosadit své představy.

A závěr? Je to má svatba, můj den a já bych si ho ráda udělala podle svých představ. Dobré rady a představy ostatních jsou fajn, ale jen do té chvíle, kdy vám někdo dobře radí a sděluje své představy - ne se snaží je za každou cenu prosadit. Svatba mi nejspíš sebrala otce, ale přinesla mi partnera do života, manžela a otce mých dětí ... Jsem si jistá, že jsem vyhrála:)

Nevěsty, celý článek je pouze popisem toho, jak se můžou zvrtnout nevinné přípravy na svatební den v mém případě. Každá z vás si své přípravy zařídí dle svých představ a svatební den si určitě užije naplno, ať s tradicemi, nebo bez nich :)

Všem nevěstám přeji nádhernou svatbu a hodně štěstí na společné cestě životem!

Ivana alias dzavanka

*v celém článku používám já-můj ... samozřejmě jsem brala při přípravách ohled i na partnera, ale píšu na web pro nevěsty, chlap by do toho aspoň na oko neměl kecat :)

Přidané 15. čer 2011.  •  To se mi líbí
dzavanka  
Přidané 15. čer 2011.