Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

Jarča a Petr   svatební album  vybrali jsme

digydigy  •  123 fotek  •  13. zář 2014, Lomnice nad Popelkou, Region Semily

Jaká byla svatba:

Jedním slovem fenomenální, málokdo ze zúčastněných na ni zapomene. Prakticky všechno, co jsem si vymyslela a co mě napadlo na místě, jsme zrealizovali. A kdybych věděla dřív, že celotovární prehistorickej rozhlas funguje a zní ve všech místnostech, určitě bych ho využila na nějaké hlášení taky. Hrozně mě bavilo vymýšlet jak to bude, jak zabavit hosty, na co by se dalo použít to, či ono, továrna byla velmi inspirativní a šlo to samo. Nejhezčí na tom bylo zjištění, že spolu to zvládneme upytlíkovat a v nouzi největší je tu rodina a kamarádi, kteří pomůžou.

Doporučuji dodavatele:

Fotograf Vojtěch Podstavek - Vojtěch Podstavek fotil letos v září naší svatbu v bývalé továrně v Lomnici nad Popelkou a byli jsme nadmíru spokojeni s jeho přístupem, focením i fotkami. Dokonale mezi naše svatební hosty zapadl, což jsme tušili už po prvním předsvatebním setkání, kde jsme se dohodli na postupu. Předem se zajel na místo svatby podívat (ač to měl celkem daleko), prošel si továrnu i okolí a lokality, které jsme mu napsali, že bychom chtěli na fotkách, takže pak bylo velmi snadné se dopředu domlouvat ohledně míst a nápadů na focení. Nafotil všechny naše výmysly (a že jich nebylo málo), pomáhal nám svými nápady a při skupinových fotkách výborně dirigoval svatebčany, takže jsme neztráceli čas všeobecným zmatkem a přemisťováním. Fotil za výbornou cenu celý den, od rána až někdy do půlnoci, což bylo úžasné, protože večer kamarádi nachystali hodně soutěží, scének a vystoupení. Na závěr nás mile překvapil a potěšil ručně vyrobený obal dvdčka, na němž byla použita dekorace ze svatby.
Svatební šaty Simona Tošková - Simona Tošková mi ušila šaty podle mých představ prakticky za směšnou cenu ve srovnání s tím, co chtěli v půjčovnách, kde navíc neměli nic podobného. Šaty jsou z přírodního hedvábí s puntíkatým tylem na sukni a rukávách a jsou nekutečně lehoučké. Jelikož bydlím v Brně a Simona je v Praze, zvládly jsme to na třikrát - poprvé jsme se domluvily jak budou vypadat, z čeho budou a zkusila jsem si šaty podobného střihu (v půlce června). Na druhé zkoušce byly šaty sešité a skoro hotové a napotřetí už jsem si je odvážela (koncem srpna). Je lepší jednat zavčasu, čím dřív tím líp.
Civilní obřad Bývalá továrna Mastných v Lomnici nad Popelkou - Továrna má neopakovatelnou atmosféru, pan továrník i správce továrny jsou nadšenci do starých věcí a strojů a továrnu v původním duchu postupně renovují a čistí. Vyšli mi maximálně vstříc – pro hostinu vytvořili splachovací wc i dřez s teplou vodou (na tom patře nebylo nic), vypůjčili v hospodě velkou prosklenou lednici, vyčistili a natřeli zábradlí na schodišti a nosné sloupky. Měli jsme k dispozici stavební vysavače, zdvihací plošinu, paleťák i nářadí (brigádníky jsme obstarali my). Pan továrník nás nechal, abychom si prostředí vytvořili sami jak chceme za použití věcí, které najdeme v továrně (a že bylo z čeho vybírat). Kontakt na pana továrníka najdete na webu Atelier 5D.
Catering Aneta Kupcová z Jičína - Výborné jídlo za skvělé ceny, úžasně milá obsluha, mají velký výběr. My měli klasický oběd, večer teplý raut (grilované maso, ryby a zelenina, tatarák po kterém se zaprášilo), ráno nepřekonatelnou česnečku (jak česnečku nemusím a chtěl to hlavně ženich, tak tuhle jsem jedla celou neděli) a celou dobu kávovar. Půjčili nám nádobí, příbory i ubrusy, dokonce měli nachystaný i bryndák a smetáček s lopatkou a talíř na rozbití (když jsem ji zapomněla dát náš). Pití jsme měli vlastní, ale klidně roznášeli a točili pivo u oběda (pak jsem vyhlásila samoobsluhu). Komunikace po emailu byla možná trochu zdlouhavá, neb bylo přes léto období svateb a oslav, ale to bylo i z mojí strany a případně stačilo zavolat a když se člověk zrovna hned nedovolal, ještě ten den volali zpátky. Prvně jsme si sedli a řekli, kde a jak to bude a paní hned navrhovala co a jak může být, jaké jsou zhruba ceny, vybrali jsme jaká jídla chceme a paní pak poslala návrh počtu kusů, na kus přesně vše nacenila a včetně hodinových cen za práce.
Instrukce pro svatebčany Jiří Kněžíček webdesign - Web od manžela mé svědkyně neměl chybu a moc nám pomohl při organizaci a nákupech, neb jsme zvali plno lidí z různých končin. Na webu lidi zaškrtávali jestli přijedou, jak moc/málo komfortně chtějí spát a co preferují k pití, domlouvali si spolujízdu, zamlouvali si dary (u každého byl odkaz+možnost zamluvení) a dozvěděli se co, kde kdy a jak bude a kudy se tam dostat. Mohla jsem všem poslat hromadně mail a přesto každému přišel s oslovením jménem, což lidi potěšilo. Nikdo cizí se tam nemohl dostat, každému se vygeneroval jeho vlastní odkaz. Jirka měl šablonu ze vlastního svatebního webu a stačilo jen dodat obrázky, texty a říct jak to chci.
Svatební prsteny Zlatnictví Mádr - Pana Zlatníka Mádra staršího jsme poznali v továrně, kde pomáhal panu továrníkovi s rekonstrukcí a když slyšel, že jsem nevěsta, nabídl se, že nám udělá prsteny jaké budeme chtít. Já jsem popravdě prsteny neřešila, na to už mi čas nezbýval, tak jsem byla ráda, že to nemusím řešit. Vše jsme změřili, vybrali a dohodli na továrně, kam ochotně přijel se vším potřebným. Dal nám výbornou cenu na starý snubák, který jsme použili jako protihodnotu a přestože měl plno až do konce září, vyrobil nám, co jsme chtěli do čtrnácti dnů. Pozvala jsem ho, ať se přijde na svatbu podívat a on si přivezl foťák a nafotil některé prima fotky.
Ženichův oblek Blažek, Brno - Vaňkovka - Ženichův oblek i s košilí sice stál jednou tolik, co mé svatební šaty, ale pokud ho nesežerou moli, vydrží na věky. Obsluha v obchodě byla velmi milá a velmi taktní, protože nevynadala ženichovi, že se potí jako čuně a že si měl pod košili vzít nátělník (který by beztak nepomohl), nejpíš to bylo tím, že jsme košili koupili. Prodavačky ochotně asistovaly, radily jak má být dlouhý rukáv či nohavice a nakonec jsme u nich nechali oblek i zdarma upravit (zkrácení kalhot apod.).
Květiny Květinářství U kluků Lomnice nad Popelkou - Neměla jsem jasnou představu, jen, že chci jednoduchou venkovštější kulatou kytku. Pan florista mi poradil druh květin (malé chryzantémy a třezalkové kuličky - to jsem vůbec neznala) a ten ohon, který vypadal velmi efektně. Oba dva pánové jsou velmi milí, ochotní, vyznají se a umí poradit.
Koláče Paní Kohlová - Koláčky byly vynikající a mizely velmi rychle, ty, které jsem uzmula, vydržely velmi dlouho dobré. Měli jsme vázané povidlové, makové a jablečné a pak tvarohové bednaříky. A pro svobodné rohové. Paní Kohlová to i balí do celofánových pytlíčků a kdybych neměla svoje košíky vyrobené, nechala bych si to od ní určitě napytlíkovat.
Koláče SOU Lomnice nad Popelkou - Ze školní výrobny jsme brali minizákusky (5Kč/kus), preclíky, listové tyčinky a chlebíčky, vše bylo výborné.
Koláče KOKINO, Brno - Čokoládové dortíky s mořskou solí jsou nepřekonatelné. Kdo neochutnal, nepochopí.
Dorty Markéta O. a cukrárna Kolbaba - - Hlavním svatebním dortem byl puntíkatý čokoládovo-tvarohovo-borůvkový skvost od kamarádky Markéty. Byl fantastický, stejně jako dva doplňující dorty z cukrárny Kolbaba, které jsem koupila přes Slevomat.
Výzdoba Kamarádky a já - Vyráběli jsme ubrouskové koule, trojúhelníkovou girlandu z brček, papírová vějířová kola (k zakrytí fleků na zdi), napletla jsem papírové candybag košíčky na koláčky, do těch, které mi zbyly, jsem pak na svatbě strčila zavařovačku s vodou a květiny. Nakoupila jsem tunu geotextilie (kterou využiju na jaře na zahrádce), zakryla škaredé prostory a vypadalo to báječně a čistě.
Obuv Vietnamci v podchodu pod brněnským nádražím - Sháněla jsem jednobarevné červené boty. V kamenných obchodech problém, u Vietnamců nikoliv. Pravda, není to na celodenní nošení, ale dobře se v nich chodilo (zpočátku, když mě ještě nebolely nohy) a vypadaly ohromně.
Hudba Futrál - Bohužel nám Futrál nemohl hrát, neb když jsme se konečně rozhoupali, tak už byli zamluvení, ale ozvučili nám obřadní sál a znělo to fantasticky. Kamarád, co s nima hraje, nám pustil skladby jak jsme chtěli a ještě hrál před samotným začátkem na piano. Mají skvělý výběr skladeb a je jich hodně, takže to opravdu hezky zní. Aparaturu do sálu s hostinou nám včetně mikrofonu zajistil jiný kamarád.
Make-up Kateřina Mužíková, Brno - Paní/slečnu Mužíkovou mi kámošky objednaly na rozlučku. Nalíčila mě a učesala a jelikož se vůbec nelíčím, naučila mě základy, abych se mohla na svatbu namalovat sama za pomocí svých, koupených či od ní půjčených malovátek. Malovaly mě nakonec holky, ale za různé tipy a fígle jsem vděčná.
Svatební oznámení - Oznámení jsem vymyslela a vytvořila sama. Šlo to sice pomalu, ale o to větší to mělo úspěch.
Účes Paní Novotná, Lomnice n.Pop. - Kadeřnice paní Novotná na sídlišti v Lomnici n.Pop. - Na zkoušce mi paní kadeřnice mi vyzkoušela během tří hodin na hlavě tři různé účesy, dokud jsem nebyla spokojená (nepřišla jsem s jasným nápadem, ale s různými prvky a ona byla ochotná pokračovat, dokud to nebude ono), přičemž mi i ostříhala konečky. To vše za 200 Kč. Svatební účes mě stál 300 Kč, nebyla v něm žádná žíněnka nebo ponožka, všechno to byly mé tři chlupy na hlavě, ze kterých paní kadeřnice vytvořila nádherný drdol do kterého upevnila živé květiny ze svatební kytice. Účes se ani nehnul, chodila jsem v něm i druhý den, třetí den jsem drdol rozpustila a chodila tak a pak jsem vlasy normálně umyla. Paní kadeřnice je moc šikovná, má hodně zkušeností a za takovou cenu by mi v Brně maximálně umyli hlavu.
Bývalá továrna Mastných v Lomnici nad Popelkou, kde probíhala celá svatba od rána až do druhého dne večer. Pan majitel byl nadšen z nás a my z něj a z továrny.
Bývalá továrna Mastných v Lomnici nad Popelkou, kde probíhala celá svatba od rána až do druhého dne večer. Pan majitel byl nadšen z nás a my z něj a z továrny.
Jelikož jsem tři týdny před svatbou rozhodla a dohodla, že zde nebude jen obřad, ale i hostina a přespání pro kamarády, bylo nutné se hesla držet a vyčistit podkrovní sál, vybudovat zázemí v podobě wc, teplé vody, míst ke spaní a lednice a nazdobit.
1Jelikož jsem tři týdny před svatbou rozhodla a dohodla, že zde nebude jen obřad, ale i hostina a přespání pro kamarády, bylo nutné se hesla držet a vyčistit podkrovní sál, vybudovat zázemí v podobě wc, teplé vody, míst ke spaní a lednice a nazdobit.
Továrna je asi 150 m od domu našich, takže jsme šli ráno pěšky. Loni ji koupil pan Pavel Doležal a teď ji renovuje a dává jí život. Je fantasticky zakonzervovaná a on pro to má cit.
Továrna je asi 150 m od domu našich, takže jsme šli ráno pěšky. Loni ji koupil pan Pavel Doležal a teď ji renovuje a dává jí život. Je fantasticky zakonzervovaná a on pro to má cit.
Některé jsem ubytovala na továrně (nahoře) a ti ráno vítali hosty v továrně na snídani, další spali u našich (dole). Vstávání vypadalo stejně na obou místech :-)
Některé jsem ubytovala na továrně (nahoře) a ti ráno vítali hosty v továrně na snídani, další spali u našich (dole). Vstávání vypadalo stejně na obou místech :-)
Před a po nánosu všech vrstev. Líčily mě kamarádky a "natřely" i mamku, která se jinak taky nemaluje.
Před a po nánosu všech vrstev. Líčily mě kamarádky a "natřely" i mamku, která se jinak taky nemaluje.
"Maminko, ty nám jenom hoříš..."
"Maminko, ty nám jenom hoříš..."
Vyfintěn jak ženich. Červená kravata poštou nedorazila, naštěstí měly kámošky tanečnice připravené vystoupení s kravatami a měly všechny červené, takže jsme si ji jednoduše vypůjčili.
Vyfintěn jak ženich. Červená kravata poštou nedorazila, naštěstí měly kámošky tanečnice připravené vystoupení s kravatami a měly všechny červené, takže jsme si ji jednoduše vypůjčili.
Setkání u záchoda.
Setkání u záchoda.
Mezitím se v továrně snídá.
Mezitím se v továrně snídá.
Podávaly se vybrané dobroty. A já snídala jablko.
Podávaly se vybrané dobroty. A já snídala jablko.
Snídaňový sál ve sníženém přízemí. Kamarádky tanečnice spaly na továrně, ráno vítaly hosty na snídani a ošpendlily je.
2Snídaňový sál ve sníženém přízemí. Kamarádky tanečnice spaly na továrně, ráno vítaly hosty na snídani a ošpendlily je.
Mé milované hřbitovní kvítí. Šlo to i bez myrty a s výzdobou ladili všichni.
3Mé milované hřbitovní kvítí. Šlo to i bez myrty a s výzdobou ladili všichni.
Snídaně šampionů - domácí slivovice a koláčky.
Snídaně šampionů - domácí slivovice a koláčky.
Od rána pili u pily.
Od rána pili u pily.
Moje paní svědkyně (kamarádka) vše parádně zdirigovala, přesně jak jsem si vymyslela, a nachystala hromadu soutěží, které jsem na žádné svatbě nezažila. Ulevilo se mi, že jsem nemusela nic organizovat a nikomu říkat co a jak a přesto vše fungovalo.
Moje paní svědkyně (kamarádka) vše parádně zdirigovala, přesně jak jsem si vymyslela, a nachystala hromadu soutěží, které jsem na žádné svatbě nezažila. Ulevilo se mi, že jsem nemusela nic organizovat a nikomu říkat co a jak a přesto vše fungovalo.
Svatební sál v přízemí.
1Svatební sál v přízemí.
Všechen nábytek i stroje jsou místní, stačilo jen prolézt továrnu a poskládat to. Nahoře na balkoně je dokonce piano, na které kamarád hrál před obřadem, než byli lidi rozmístěni.
2Všechen nábytek i stroje jsou místní, stačilo jen prolézt továrnu a poskládat to. Nahoře na balkoně je dokonce piano, na které kamarád hrál před obřadem, než byli lidi rozmístěni.
Tento krásný soustruhový stůl vážící půl tuny kvůli mě kluci přenesli ze spodního patra. Teda naložili ho do auta, objeli továrnu a vyložili ho, ale když jsem požadovala jeho otočení klikama dopředu (o 180 stupňů), netvářili se moc nadšeně :-)
1Tento krásný soustruhový stůl vážící půl tuny kvůli mě kluci přenesli ze spodního patra. Teda naložili ho do auta, objeli továrnu a vyložili ho, ale když jsem požadovala jeho otočení klikama dopředu (o 180 stupňů), netvářili se moc nadšeně :-)
Kovové rezervačky, stejně jako soustruhový stůl, vyrobil majitel továrny Pavel Doležal ve svém Ateliéru 5D. Stejně tak opravuje staré stroje, vyrábí industriální nábytek, zábradlí z trubek a plno jiných nádherných věcí.
Kovové rezervačky, stejně jako soustruhový stůl, vyrobil majitel továrny Pavel Doležal ve svém Ateliéru 5D. Stejně tak opravuje staré stroje, vyrábí industriální nábytek, zábradlí z trubek a plno jiných nádherných věcí.
Tento kus nebylo třeba ani stěhovat, ten už tam stál, takže jsme ho pouze využili.
Tento kus nebylo třeba ani stěhovat, ten už tam stál, takže jsme ho pouze využili.
Kam se člověk podíval, byla nějaká dekorace. A to jsem měla nápad na píchací (docházkové) lístky pro svatebčany (ve vrátnici na ně byl zásobník a píchačka by taky nebyl problém), ale nestihla jsem je vyrobit.
Kam se člověk podíval, byla nějaká dekorace. A to jsem měla nápad na píchací (docházkové) lístky pro svatebčany (ve vrátnici na ně byl zásobník a píchačka by taky nebyl problém), ale nestihla jsem je vyrobit.
Zatímco ostatní čekali, až budou vpuštěni do obřadního sálu, já jsem si krátila čas u sbírky starých motorek a jízdních kol v prvním patře.
Zatímco ostatní čekali, až budou vpuštěni do obřadního sálu, já jsem si krátila čas u sbírky starých motorek a jízdních kol v prvním patře.
Konečně je všechno ready a kamarád tluče na zvon a svolává hosty do obřadního sálu.
Konečně je všechno ready a kamarád tluče na zvon a svolává hosty do obřadního sálu.
Pánové jsou připraveni. Ženich s mamkou, moje mamka s jeho taťkou a svědkové prošli špalírem za zvuků ženichovy oblíbené znělky z jakéhosi anime.
Pánové jsou připraveni. Ženich s mamkou, moje mamka s jeho taťkou a svědkové prošli špalírem za zvuků ženichovy oblíbené znělky z jakéhosi anime.
Všichni vyhlíží nevěstu, hraje intro z Červeného trpaslíka a jelikož je akustika úžasná, zní to absolutně skvěle.
Všichni vyhlíží nevěstu, hraje intro z Červeného trpaslíka a jelikož je akustika úžasná, zní to absolutně skvěle.
Edith Piaf zpívá Non, Je ne regrette rien. Též to zní nádherně.
Edith Piaf zpívá Non, Je ne regrette rien. Též to zní nádherně.
A jsme komplet.
A jsme komplet.
Matrikářka čte úvod, děti se nudí.
Matrikářka čte úvod, děti se nudí.
Pan oddávající byl důstojnost sama s hlasem jako zvon.
Pan oddávající byl důstojnost sama s hlasem jako zvon.
A ozvalo se čtyřikrát ANO. Svědkové byli mírně překvapeni, že museli také nahlas souhlasit.
A ozvalo se čtyřikrát ANO. Svědkové byli mírně překvapeni, že museli také nahlas souhlasit.
Pana zlatníka jsme potkali náhodou v továrně, kde obnovoval nápis. Nabídl, že nám vytvoří, co budeme chtít, přestože měl plno a do 14 dnů byly prsteny hotové.
Pana zlatníka jsme potkali náhodou v továrně, kde obnovoval nápis. Nabídl, že nám vytvoří, co budeme chtít, přestože měl plno a do 14 dnů byly prsteny hotové.
Plánovala jsem, že se políbíme jako dvě kamarádky, ale ženich to vzal důkladně a přestal, až když se ozval pan oddávající. Prej kvůli fotografovi :-)
Plánovala jsem, že se políbíme jako dvě kamarádky, ale ženich to vzal důkladně a přestal, až když se ozval pan oddávající. Prej kvůli fotografovi :-)
A jelikož jsem zavrhla všechny možné bublifuky a jiné moderní capiny a trvala jsem na klasice, nosila jsem pak na hlavě a v podprsence půl kila rýže.
3A jelikož jsem zavrhla všechny možné bublifuky a jiné moderní capiny a trvala jsem na klasice, nosila jsem pak na hlavě a v podprsence půl kila rýže.
Paní z cateringu nám dala šťastný střep na stůl. A druhý den ho asi někdo aktivní vyhodil :-)
Paní z cateringu nám dala šťastný střep na stůl. A druhý den ho asi někdo aktivní vyhodil :-)
Po obřadu jsme naskákali do výtahu a vyjeli do třetího patra na hostinu. Skvrna na zemi za ženichem neznačí, že by dostal strach, ale že bylo střepů pro štěstí daleko víc, neb se po cestě zvrhly přípitkové sklínky.
Po obřadu jsme naskákali do výtahu a vyjeli do třetího patra na hostinu. Skvrna na zemi za ženichem neznačí, že by dostal strach, ale že bylo střepů pro štěstí daleko víc, neb se po cestě zvrhly přípitkové sklínky.
Výtahofóbní šli po schodech.
Výtahofóbní šli po schodech.
Ale nebylo to potřeba, výtah ač starý, měl revizi a velkou nosnost.
Ale nebylo to potřeba, výtah ač starý, měl revizi a velkou nosnost.
Řidič výtahu (kámoš) nabídl během jízdy cestujícím teplé nápoje i noviny zdarma.
1Řidič výtahu (kámoš) nabídl během jízdy cestujícím teplé nápoje i noviny zdarma.
A z výtahu rovnou na oběd.
A z výtahu rovnou na oběd.
Tento hostinový sál jsme začali uklízet tři týdny před svatbou. Vysáli jsme plnou popelnici prachu. Za dva víkendy se tam vystřídalo množství kamarádů, kteří nám pomáhali uklízet (nejen sál, ale i přilehlé místnosti na spaní a další prostory).
3Tento hostinový sál jsme začali uklízet tři týdny před svatbou. Vysáli jsme plnou popelnici prachu. Za dva víkendy se tam vystřídalo množství kamarádů, kteří nám pomáhali uklízet (nejen sál, ale i přilehlé místnosti na spaní a další prostory).
Pan továrník nechal na patře udělat záchod, zavedl teplou vodu, vypůjčil ohromnou lednici na Géčku v hospodě a vůbec udělal vše, oč jsem ho poprosila. Nechal mi volnou ruku s tím, že můžu použít všechno, co v továrně najdu.
4Pan továrník nechal na patře udělat záchod, zavedl teplou vodu, vypůjčil ohromnou lednici na Géčku v hospodě a vůbec udělal vše, oč jsem ho poprosila. Nechal mi volnou ruku s tím, že můžu použít všechno, co v továrně najdu.
A tak jsem provedla instalaci nábytku, který jsem pohledala po továrně, případně si vypůjčila od kamarádů. Dekorace všeho jsme taky dělali všechny samy s kamarádkama.
A tak jsem provedla instalaci nábytku, který jsem pohledala po továrně, případně si vypůjčila od kamarádů. Dekorace všeho jsme taky dělali všechny samy s kamarádkama.
Místa pro tanec, scénky a soutěže byla fůra, akustika byla skvělá, že se mohli lidi bavit i při hudbě k tanci. Hudbu jsme si pouštěli sami, vybrala jsem naše nejoblíbenější písničky a poskládala si playlisty, byl dostupný i youtube na náhlé nápady..
Místa pro tanec, scénky a soutěže byla fůra, akustika byla skvělá, že se mohli lidi bavit i při hudbě k tanci. Hudbu jsme si pouštěli sami, vybrala jsem naše nejoblíbenější písničky a poskládala si playlisty, byl dostupný i youtube na náhlé nápady..
Paletové sezení, v pozadí různé koutky se soutěžema.
Paletové sezení, v pozadí různé koutky se soutěžema.
Dílenské stoly na kávu, sladkosti a slanosti.
1Dílenské stoly na kávu, sladkosti a slanosti.
Tabuli jsme připravily, catering pak založil příbory, sklínky a jídlo. Květiny jsou živé - nakoupila jsem hodně chryzantém (těch samých, co jsme měla kytici) a využily se do váz i na ošpendlení hostů.
Tabuli jsme připravily, catering pak založil příbory, sklínky a jídlo. Květiny jsou živé - nakoupila jsem hodně chryzantém (těch samých, co jsme měla kytici) a využily se do váz i na ošpendlení hostů.
Přestože se mi nahlásili dva lidi navíc asi 5 minut před obědem a mně bylo blbé jim říct, že s nimi nepočítám, když mi neřekli, že dojou, nebyl to problém. Catering paní Kupcové z Jičína byl absolutně vynikající, ochotný, milý a za bezvadnou cenu.
Přestože se mi nahlásili dva lidi navíc asi 5 minut před obědem a mně bylo blbé jim říct, že s nimi nepočítám, když mi neřekli, že dojou, nebyl to problém. Catering paní Kupcové z Jičína byl absolutně vynikající, ochotný, milý a za bezvadnou cenu.
Ženichův svědek je samotář z hor, takže jsem byla ráda, že sehnal oblek. To, že k němu měl volejbalové boty mi nevadilo, byla jsem ráda, že nedošel v kopačkách nebo holinách :-) Ale projev byl hodně veselý.
Ženichův svědek je samotář z hor, takže jsem byla ráda, že sehnal oblek. To, že k němu měl volejbalové boty mi nevadilo, byla jsem ráda, že nedošel v kopačkách nebo holinách :-) Ale projev byl hodně veselý.
Ženichovi kručí v břiše a svědek nepřestává plkat. Ale každá voda nakonec steče dolů a dojde na svíčkovou.
Ženichovi kručí v břiše a svědek nepřestává plkat. Ale každá voda nakonec steče dolů a dojde na svíčkovou.
Třetí přípitek během jedné hodiny (prve u obřadu, pak s paní z cateringu a teď).
3Třetí přípitek během jedné hodiny (prve u obřadu, pak s paní z cateringu a teď).
Dali nám pěkný bryndák, který jsem využila při krájení dortu jako zástěru.
Dali nám pěkný bryndák, který jsem využila při krájení dortu jako zástěru.
Za "plátnem" za námi jest schovaná obsluha z cateringu. Kdykoliv jsem šla okolo zahradnického​ obchůdku v Lomnici, vykoupila jsem jim zásobu geotextilie.
Za "plátnem" za námi jest schovaná obsluha z cateringu. Kdykoliv jsem šla okolo zahradnického​ obchůdku v Lomnici, vykoupila jsem jim zásobu geotextilie.
Sourozenci seděli s prarodiči, aby jim mohli vypomáhat. Kamarádi byli z různých skupinek, posadila jsem je cik cak, kluk-holka tak, aby měli vedle/naproti někoho, koho znají i někoho nového, kdo má podobné zájmy. Bavili se všichni.
Sourozenci seděli s prarodiči, aby jim mohli vypomáhat. Kamarádi byli z různých skupinek, posadila jsem je cik cak, kluk-holka tak, aby měli vedle/naproti někoho, koho znají i někoho nového, kdo má podobné zájmy. Bavili se všichni.
Puntíkatý čokoládovo tvarohovo borůvkový dort vytvořila kamarádka a dovezla ho z Brna. Další dva přítomné dorty byly od Kolbaby také z Brna.
Puntíkatý čokoládovo tvarohovo borůvkový dort vytvořila kamarádka a dovezla ho z Brna. Další dva přítomné dorty byly od Kolbaby také z Brna.
Ženich s prvním kouskem zamířil k autorce dortu, což ji dojalo a potěšilo.
1Ženich s prvním kouskem zamířil k autorce dortu, což ji dojalo a potěšilo.
Poobědní siesta a holčičí plkání. V hlavě mám živé kytky.
Poobědní siesta a holčičí plkání. V hlavě mám živé kytky.
Na váhu jsem dala košíčky na výslužku a napsala, ať si lidi naberou na cestu dom dobroty, ale nikdo se k tomu neměl a všem jsem to tedy nandala sama při loučení. Zas taková ztráta času to nebyla, neb byly košíčky hodně malé.
Na váhu jsem dala košíčky na výslužku a napsala, ať si lidi naberou na cestu dom dobroty, ale nikdo se k tomu neměl a všem jsem to tedy nandala sama při loučení. Zas taková ztráta času to nebyla, neb byly košíčky hodně malé.
Dveře do minulosti, kde si mohli lidi prohlédnout například nahatého půlročního cvalíka ženicha nebo mou obrýlenou bezzubou maličkost ve školce. Už tam byly, tak jsem je taky využila.
Dveře do minulosti, kde si mohli lidi prohlédnout například nahatého půlročního cvalíka ženicha nebo mou obrýlenou bezzubou maličkost ve školce. Už tam byly, tak jsem je taky využila.
Myslím, že svoje potenciální děti nepojmenuju ani Pachomij, ani Mamert, tím míň pak Valburga nebo Asfalta. Kalendář z roku 1910 měl vskutku ojedinělou nabídku jmen...
Myslím, že svoje potenciální děti nepojmenuju ani Pachomij, ani Mamert, tím míň pak Valburga nebo Asfalta. Kalendář z roku 1910 měl vskutku ojedinělou nabídku jmen...
Psací koutek pro psaní vzkazů byl výborným lákadlem pro děti, které nám napsaly spoustu vzkazů a rad do manželství typu ksjhfkjfwernw​etv nebo ifzuhcnnncudu​swkkkjash.
Psací koutek pro psaní vzkazů byl výborným lákadlem pro děti, které nám napsaly spoustu vzkazů a rad do manželství typu ksjhfkjfwernw​etv nebo ifzuhcnnncudu​swkkkjash.
Vzkazů nebylo mnoho a když se někomu někdo líbil, nepsal to na stroji, ale rovnou dotyčnému na ruku, přesto měl psací koutek dost úspěch.
Vzkazů nebylo mnoho a když se někomu někdo líbil, nepsal to na stroji, ale rovnou dotyčnému na ruku, přesto měl psací koutek dost úspěch.
Kromě normálního wc vytvořeného panem továrníkem jsem se pojistila i minitoikami, navzdory ženichovým skeptickým úšklebkům byly vcelku hojně využívané. Letos (2016) už jsou u sálu vybudované nové dámské i pánské toalety a dokonce i barový pult.
Kromě normálního wc vytvořeného panem továrníkem jsem se pojistila i minitoikami, navzdory ženichovým skeptickým úšklebkům byly vcelku hojně využívané. Letos (2016) už jsou u sálu vybudované nové dámské i pánské toalety a dokonce i barový pult.
Wall of shame - i tady byla zachycena minolost, ovšem poněkud nespoutanější​ho rázu a se všemi kamarády. Jelikož mám většinu fotek v digi podobě, musela jsem je vytisknout (obyč barevná tiskárna), ale vlastně mi přišlo fajn si doplnit papírová alba.
Wall of shame - i tady byla zachycena minolost, ovšem poněkud nespoutanější​ho rázu a se všemi kamarády. Jelikož mám většinu fotek v digi podobě, musela jsem je vytisknout (obyč barevná tiskárna), ale vlastně mi přišlo fajn si doplnit papírová alba.
Wall of fame - poděkování všem, kteří nám pomáhali s přípravami továrny. Díky patří také těm, kteří nám v neděli pomáhali s úklidem.
Wall of fame - poděkování všem, kteří nám pomáhali s přípravami továrny. Díky patří také těm, kteří nám v neděli pomáhali s úklidem.
Fotokoutek s bruselovým křesílkem a stolkem nalezenými v ředitelské kanceláři.
Fotokoutek s bruselovým křesílkem a stolkem nalezenými v ředitelské kanceláři.
"...if you want another kind of love, I´ll wear a mask for you..." Leonard Cohen aneb dejte dětem hračky
"...if you want another kind of love, I´ll wear a mask for you..." Leonard Cohen aneb dejte dětem hračky
Před focením bylo nutno oklepat z hlavy pytel rýže.
Před focením bylo nutno oklepat z hlavy pytel rýže.
Svačím si tak v poklidu a najednou! Kde se vzal tu se vzal, nějaký pán v autě. V pěkném autě.
Svačím si tak v poklidu a najednou! Kde se vzal tu se vzal, nějaký pán v autě. V pěkném autě.
V takovémhle autě. Prohlásil, že jel kolem a vzpomněl si, že ho pan továrník zval, ať se přijede někdy podívat a zmizel v útrobách továrny, aby ho našel.
V takovémhle autě. Prohlásil, že jel kolem a vzpomněl si, že ho pan továrník zval, ať se přijede někdy podívat a zmizel v útrobách továrny, aby ho našel.
Bylo mi blbé se fotit u auta bez dovolení, tak jsem se na to posilnila.
1Bylo mi blbé se fotit u auta bez dovolení, tak jsem se na to posilnila.
Špiritova slivovice fungovala, takže ostych byl záhy překonán. A tak jsme měli další krásnou rekvizitu.
6Špiritova slivovice fungovala, takže ostych byl záhy překonán. A tak jsme měli další krásnou rekvizitu.
K továrně to sedělo jak prdel na hrnci.
1K továrně to sedělo jak prdel na hrnci.
Takže jsme neváhali a nechali se nafotit na sto způsobů.
Takže jsme neváhali a nechali se nafotit na sto způsobů.
Byl to opravdu pěkný kousek.
Byl to opravdu pěkný kousek.
Svatební obuv jsem pořídila u Vietnamců a byla pravděpodobně vyrobena k ochromení západní civilizace. A jelikož to bylo už odpoledne, mučící schopnosti dotyčných bot se začaly naplno projevovat.
1Svatební obuv jsem pořídila u Vietnamců a byla pravděpodobně vyrobena k ochromení západní civilizace. A jelikož to bylo už odpoledne, mučící schopnosti dotyčných bot se začaly naplno projevovat.
A neustaly. Doteď necítím půl palce na pravé noze.
1A neustaly. Doteď necítím půl palce na pravé noze.
Jeden kilák od továrny na kopci bylo vidět Krkonoše (v pozadí Sněžka).
Jeden kilák od továrny na kopci bylo vidět Krkonoše (v pozadí Sněžka).
Volejbal nad Lomnicí.
Volejbal nad Lomnicí.
Odchod do lesa.
Odchod do lesa.
Odpočívala jsem, kde se dalo. Zouvala boty každou minutu.
Odpočívala jsem, kde se dalo. Zouvala boty každou minutu.
A za další kilometr jsme byli v Oboře.
A za další kilometr jsme byli v Oboře.
A šli jsme na houby. Tenhle les miluju.
A šli jsme na houby. Tenhle les miluju.
Macek.
Macek.
A zpátky před továrnou.
A zpátky před továrnou.
Doťapala jsem holubíma krůčkama do půlky a pak se bála otočit.
Doťapala jsem holubíma krůčkama do půlky a pak se bála otočit.
Kantýna. K obědu budou buchty s mákem a ne s tvarohem. Větrník se šlehačkou zůstává.
1Kantýna. K obědu budou buchty s mákem a ne s tvarohem. Větrník se šlehačkou zůstává.
Vrcholný výkon mého ťapání na jehlách.
1Vrcholný výkon mého ťapání na jehlách.
Hovadiny na "kapitánském můstku". Povšimněte si krásného starého hasícího přístroje v pozadí.
Hovadiny na "kapitánském můstku". Povšimněte si krásného starého hasícího přístroje v pozadí.
Pan fotograf byl bezvadný, fotil od rána až do noci.
Pan fotograf byl bezvadný, fotil od rána až do noci.
Prostě to bylo úžasné.
Prostě to bylo úžasné.
A nakonec jsem se jich zbavila.
A nakonec jsem se jich zbavila.
Chryzantémy a třezalka.
Chryzantémy a třezalka.
A jdeme dál na večerní oslavu.
A jdeme dál na večerní oslavu.
První tanec a zjištění, že boty nezapadávají do spár tak moc, jak jsem se obávala.
První tanec a zjištění, že boty nezapadávají do spár tak moc, jak jsem se obávala.
Ženich předvedl i několik tanečních figur. Na mé maličkosti.
Ženich předvedl i několik tanečních figur. Na mé maličkosti.
Jediná tradiční. Boží byla židlovaná, při které museli hosté napřed něco donést (náušnici, kravatu, sklínku vína, kondom) než si směli sednout. Kdo vypadl, dostal obálku s úkolem - např. únor: pozvi novomanžele na ples, červen:... na grilování atd.
6Jediná tradiční. Boží byla židlovaná, při které museli hosté napřed něco donést (náušnici, kravatu, sklínku vína, kondom) než si směli sednout. Kdo vypadl, dostal obálku s úkolem - např. únor: pozvi novomanžele na ples, červen:... na grilování atd.
Kdo bude vzornějším rodičem a dopraví svá dvě batolata kolem sálu a zpátky dřív?
1Kdo bude vzornějším rodičem a dopraví svá dvě batolata kolem sálu a zpátky dřív?
Přestože musel ženich jedno ze svých batolat napřed přebalit (schválně neřeknu které), musím říct, že ho poslouchaly daleko víc. Alespoň to v kočárku. Dokud tedy budou naše děti v kočáře, bude je hlídat ženich. A pak půjdou na intr.
Přestože musel ženich jedno ze svých batolat napřed přebalit (schválně neřeknu které), musím říct, že ho poslouchaly daleko víc. Alespoň to v kočárku. Dokud tedy budou naše děti v kočáře, bude je hlídat ženich. A pak půjdou na intr.
Já jsem totiž coby matka totálně pohořela.  Nepomáhal ani zvýšený hlas, ani tělesné tresty.
1Já jsem totiž coby matka totálně pohořela. Nepomáhal ani zvýšený hlas, ani tělesné tresty.
V nejzoufalejší​ situaci jsem dokonce zvažovala kojení, ale nakonec to dobře dopadlo a obě dítka jsem bez poškození dopravila tam i zpět.
V nejzoufalejší​ situaci jsem dokonce zvažovala kojení, ale nakonec to dobře dopadlo a obě dítka jsem bez poškození dopravila tam i zpět.
Opravdové dětské účastníce naší svatby vydržely tančit, běhat a drandit na odrážedlech sálem skoro do půlnoci.
Opravdové dětské účastníce naší svatby vydržely tančit, běhat a drandit na odrážedlech sálem skoro do půlnoci.
Soutěžilo se o to, kdo uhodne, kterou ze šesti přezdívek ženich nikdy neměl. Byli přítomní ze všech skupin, ve kterých měl přezdívku, ale správnou odpověď jsem znala pouze já. Hlavní cenou byl podvazek, který ženich napřed odborně sundal.
2Soutěžilo se o to, kdo uhodne, kterou ze šesti přezdívek ženich nikdy neměl. Byli přítomní ze všech skupin, ve kterých měl přezdívku, ale správnou odpověď jsem znala pouze já. Hlavní cenou byl podvazek, který ženich napřed odborně sundal.
A jelikož byl vylosován lístek se správnou odpovědí, na kterém byl jako autor uveden BŮH, letěl tedy milý podvazek Pánubohu do oken.
A jelikož byl vylosován lístek se správnou odpovědí, na kterém byl jako autor uveden BŮH, letěl tedy milý podvazek Pánubohu do oken.
Letí kytka, bude bitka.
1Letí kytka, bude bitka.
dokonce přišel i "pan profesor" z našeho gymplu a tak jsme coby "ftudenti" řešili nadmíru složité úlohy.
Dokonce přišel i "pan profesor" z našeho gymplu a tak jsme coby "ftudenti" řešili nadmíru složité úlohy.
Poté si pánové vytáhli z pytle dámskou botu a podle boty si našli partnerku k tanci.
Poté si pánové vytáhli z pytle dámskou botu a podle boty si našli partnerku k tanci.
Tančilo se neustále, pak jsme rozbalovali dárky. Nechali jsme si nadělit společenské hry, stan a jiné outdoorové vybavení a kousky nádobí, které nám doma chyběly. Lidi nám také přispěli na náš sen o cestě do dalekých krajin.
Tančilo se neustále, pak jsme rozbalovali dárky. Nechali jsme si nadělit společenské hry, stan a jiné outdoorové vybavení a kousky nádobí, které nám doma chyběly. Lidi nám také přispěli na náš sen o cestě do dalekých krajin.
Taky jste objevili dlouho po svatbě fotku, u které nevíte, jak vznikla? Vím, že jsme tancovali na nějakej rokenrol nebo swing, ale nevybavuju si, že bych to až tak prožívala :-)
Taky jste objevili dlouho po svatbě fotku, u které nevíte, jak vznikla? Vím, že jsme tancovali na nějakej rokenrol nebo swing, ale nevybavuju si, že bych to až tak prožívala :-)
Zatímco kamarádky z tanečního uskupení Born 2B hot předváděly lehce pikantní taneční vystoupení (z kterého bohužel nemám fotku), pánové objevovali jiná kouzla továrny tak důkladně, až vyhodili pojistky v celém baráku. Naštětí to pan majitel nahodil.
Zatímco kamarádky z tanečního uskupení Born 2B hot předváděly lehce pikantní taneční vystoupení (z kterého bohužel nemám fotku), pánové objevovali jiná kouzla továrny tak důkladně, až vyhodili pojistky v celém baráku. Naštětí to pan majitel nahodil.
Ženich šel spát kolem čtvrté a já tančila, natáčela crash test dětských odrážedel a bavila se se třemi vydrživšími až do šesti do rána.
2Ženich šel spát kolem čtvrté a já tančila, natáčela crash test dětských odrážedel a bavila se se třemi vydrživšími až do šesti do rána.
Spali jsme v komůrce ošetřovny, kam jsem dotahala matrace a peřiny. Vstávali jsme v půl desáté, konalo se svatební ráno a pak jsem ohřála česnečku, kterou nám paní z cateringu nachystala večer do kotlíku. A pak se pilo a kecalo až do večera.
Spali jsme v komůrce ošetřovny, kam jsem dotahala matrace a peřiny. Vstávali jsme v půl desáté, konalo se svatební ráno a pak jsem ohřála česnečku, kterou nám paní z cateringu nachystala večer do kotlíku. A pak se pilo a kecalo až do večera.
Oznámení jsem vymyslela a vytvořila na poslední chvíli, ale všem se líbilo a využila jsem balík A5 obálek, které jsem našla doma. P.S. Jména jsou na klapkách
2Oznámení jsem vymyslela a vytvořila na poslední chvíli, ale všem se líbilo a využila jsem balík A5 obálek, které jsem našla doma. P.S. Jména jsou na klapkách
Těm vzdálenejším jsme dozadu napsali dopis, těm bližším pozvání ke svatebnímu stolu či na večer.
Těm vzdálenejším jsme dozadu napsali dopis, těm bližším pozvání ke svatebnímu stolu či na večer.
Kamarád nám vytvořil web, kde lidi zaškrtávali jestli dojedou, co chtějí pít a jak komfortně chtějí spát - ohromně nám to usnadnilo organizaci a nákupy jídla a pití. Také si tam zamlouvali dary, domlouvali spolujízdu a dozvěděli se co a jak.
4Kamarád nám vytvořil web, kde lidi zaškrtávali jestli dojedou, co chtějí pít a jak komfortně chtějí spát - ohromně nám to usnadnilo organizaci a nákupy jídla a pití. Také si tam zamlouvali dary, domlouvali spolujízdu a dozvěděli se co a jak.
Zásobníky z půdy našly své místo na slunci, děti z nich byly nadšené a kdekomu nasypávaly rýži do připravených celofánových pytlíčků. Když pytlíky došly, sypaly to jen tak :-) (foceno až doma, ze svatby fotku nemůžu dohledat)
Zásobníky z půdy našly své místo na slunci, děti z nich byly nadšené a kdekomu nasypávaly rýži do připravených celofánových pytlíčků. Když pytlíky došly, sypaly to jen tak :-) (foceno až doma, ze svatby fotku nemůžu dohledat)
Napletla jsem candybag košíky na koláčky, zabralo to sice nechutně mnoho času, ale stálo to za ty obličeje, když jsem je předávala :-)
2Napletla jsem candybag košíky na koláčky, zabralo to sice nechutně mnoho času, ale stálo to za ty obličeje, když jsem je předávala :-)
Do košíků, které zbyly, jsem nastrkala malé zavařovačky a udělala z nich vázy na svatební tabuli.
Do košíků, které zbyly, jsem nastrkala malé zavařovačky a udělala z nich vázy na svatební tabuli.
Jmenovky jsem uplácala taky na poslední chvíli, už nebyl čas vymýšlet. Textilní kytičky jsem pořídila v galanterii jako stuhu, nastříhala je na jednotlivé kousky a nalepila. Zbytek jsem poházela po stole.
1Jmenovky jsem uplácala taky na poslední chvíli, už nebyl čas vymýšlet. Textilní kytičky jsem pořídila v galanterii jako stuhu, nastříhala je na jednotlivé kousky a nalepila. Zbytek jsem poházela po stole.
nakonec jsem fotku našla
1Nakonec jsem fotku našla
V lednu jsem se konečně dohrabala k vytvoření fotoknížek pro obě rodiny. Ale tím, že jsem si je dělala sama, jsem mohla např. přidat popisky lidí, aby rodiny aspoň věděly, kdo je kdo.
V lednu jsem se konečně dohrabala k vytvoření fotoknížek pro obě rodiny. Ale tím, že jsem si je dělala sama, jsem mohla např. přidat popisky lidí, aby rodiny aspoň věděly, kdo je kdo.
V létě 2016 byly na sále v továrně vybudovány oridginální toalety, barový pult a samostatný vstup, čili největší sál, který znám je připraven k dalším veselicím jako nikdy dřív.
V létě 2016 byly na sále v továrně vybudovány oridginální toalety, barový pult a samostatný vstup, čili největší sál, který znám je připraven k dalším veselicím jako nikdy dřív.
Barový pult vyroben z přítomných papírových trubek a kovové konstrukce, je podsvícený. Foceno den po plese, proto nepořádek.
Barový pult vyroben z přítomných papírových trubek a kovové konstrukce, je podsvícený. Foceno den po plese, proto nepořádek.
K dispozici je také oddělená místnůstka (dveře vzadu). Foceno den po countrybále, který odstartoval akce na tomto sále.
K dispozici je také oddělená místnůstka (dveře vzadu). Foceno den po countrybále, který odstartoval akce na tomto sále.