Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Kateřina Jamborová a Jan Peška   svatební album

darlingb  •  50 fotek  •  25. črc 2009, v hotelu Čertousy v Praze - Horních Počernicích, Region Praha

Jaká byla svatba:

Můj svatební den začal svým způsobem už ve 4hod, kdy mě vzbudila silná bolest hlavy a navíc jsem zjistila, že svatební noc nebude se vším všudy ;-) Když mi zabral prášek a hlava se uklidnila, ještě jsem usnula, ale v 6:15 jsem byla znovu vzhůru, i když vstávání bylo plánováno až na 7.hod - holt nervíčky trošku pracovaly :-)

Jako první jsem začala hledat umělé květiny do vlasů, protože v 7:30 měla dorazit vizážistka - a ty se prostě vypařily! Volala jsem i ženichovi, který spal u svých rodičů, jestli neví, kam jsme je uklidili, běhala jsem po pokoji neumytá jen ve spodních kalhotkách s telefonem u ucha a zběsile hrabala ve skříňkách a šuplících, až jsem to nakonec vzdala a jsem zvědavá, odkud na nás jednou vypadnou ;-) V 7:15 jsem položila telefon a zjistila, že mi tam už 5min vysí SMS od vizážistky, že přijela dřív a čeká už před domem. Takže začala další zběsilá akce - rychlomytí a rychlooblékání do prvního, co mi přišlo pod ruku a místo stlaní jen zmuchlání peřin a úprk dolů pro vizážistku a celou cestu výtahem omlouvání, že ji vedu do totálního chaosu a navíc nemám kytičky :-( Naštěstí ona byla připravená na všechno, takže měla sebou jiné ozdoby, které byly nakonec hezčí než ty moje kytičky :-)) Zato já připravená nebyla a jediné kafe, které jsem hostům mohla nabízet, byl turek, což byl docela trapas, protože toho skoro nikdo nepije.

Mezitím odjel tatínek vyzvednout babičku a tetu, já jsem byla učesaná a nalíčená za 45min, během té doby se upravila i svědkyně a po odjezdu vizážistky jsme zůstaly doma samy, tak jsme si daly panáka, připravily chlebíčky a koláčky a konečně si uvařily čaj a v klidu sedly a já jsem do sebe nasoukala alespoň jeden chlebíček, i když jsem na jídlo ani neměla moc chuť. Táta s hosty přijel asi v 9:15, já jsem se s nimi jen přivítala a šla se oblékat a před 10.hod jsem se dozvěděla, že průvod od ženicha už je na cestě a budou u nás za 5min. Takže konec klidu a další rychloakce - zabalit zbytek chlebíčků do lednice a tatínek oblékat. Před domem jsem se nestihla ani se všemi přivítat, protože sotva jsem dostala kytku, tak mě šoupli do auta a jelo se směr Čertousy. Cestu jsem si nádherně užila, protože v tom krásném autíčku a se zvědavými pohledy lidí venku, jsem si připadala jako nějaká slavná celebrita, kterou si chce každý prohlédnout :-)

Do hotelu jsme přijeli o 20min dřív a matrikářka s oddávajícím tam ještě nebyli, takže byl čas se konečně se všemi pozdravit a udělat prvních pár fotek (fotograf už tam na nás čekal). Potom dorazili, proběhli instrukce od matrikářky, domluvili jsme se na pouštění hudby a začal obřad - snad nejmíň vydařená část dne :-(( Matrikářka byla úplně nemožná. Hudbu pustila tak potichu, že ani při nástupu nebyla skoro slyšet a neustále mi komolila nové jméno - chtěla jsem být Peška Jamborová, ona při dohodě o příjmení řekla Pešková Jamborová a později jsem zjistila, že na lístečku k občance mám napsáno jenom Pešková, takže já teď nějak nevím, jak se vlastně jmenuju :-( A aby toho nebylo málo, tak sotva jsme s tatínkem vykročili k oltáři, tak jsem si několikrát přišlápla sukni a nakonec jsem si ji musela při chůzi pořád přidržovat nadzvednutou. Byla jsem z toho trapasu tak rozhozená, že jsem si zbytek obřadu ani moc neužila. A další trapná chvilka následovala na konci opět vinou matrikářky. Slibila, že si ohlídá náš odchod a posune CD na správnou písničku. A už bylo dogratulováno, svatebčané stáli ve špalíru s připravenými bublifuky - a matrikářka nikde! Nakonec zasáhl kamarád, drze se ujal jejího přehrávače, pustil správnou písničku a dal konečně zvuk pořádně nahlas - takže alespoň náš odchod od oltáře v záplavě bublinek byl přesně podle našich představ ;-)

Potom se nafotily skupinky a šlo se na oběd. Úspěšně jsme zametli talíř a to i přes snahy nám to co nejvíc znepříjemnit a jeden střípek jsme si nechali na památku. Jídlo bylo vynikající, všichni si pochutnávali a obsluha se o nás celý den vzorně starala. Po obědě jsme se šli fotit už jen sami dva a měli jsme štěstí, že nám po celý den přálo počasí - pršelo cestou, když jsme byli v autech, ale při obřadu a focení svítilo sluníčko, jen na úplném konci focení se zatáhlo a spadlo pár kapek. Zlobil jenom vítr, díky kterému mám na většině fotek vlasy přes obličej a když se mi opřel do sukně, tak jsem mále odlétla celá ;-)

Po focení se rozkrájel dort a my se pokusili o netradiční první tanec, který sice nebyl perfektně secvičený, ale byla oceněna alespoň snaha :-) A pak už byla volná zábava, pilo se, kecalo a tancovalo, vydražili jsme podvazek a já musela za odměnu zazpívat, což při mém zpěvu bylo pro hosty spíš za trest, ale chtěli to, měli to mít :-P

Oslavu jsme ukončili kolem 21:30, protože většina hostů už odešla a přesunuli se do našeho apartmá, kde jsme se konečně svlékli a hlavně zuli, protože nás oba pěkně boleli nohy z bot, na které normálně nejsme zvyklí. A pak přišla ta krásná chvíle prvního manželského klidu, nalili jsme si skleničku vína, rozbalovali dary a četli si přáníčka, oba příjemně unavení a plní dojmů a hlavně moc šťastní. I přes ty nevydařené drobnosti to byl krásný den :-))

Speciální poděkování patří svědkyni Radce za její vzornou péči o nevěstu, svědkovi Honzovi za úžasné moderátorské vystoupení při dražbě podvazku, ženichově mamince za vynikající koláčky a krásný bryndáček, kamarádovi Pavlovi za rychlý zásah při obřadu, který zachránil alespoň částečně náš odchod od oltáře a všem holkám tady na Beremku, od kterých jsem získala cenné rady a nápady. A ještě jednou děkujeme všem kteří se naší svatby zůčastnili za svatební dary a krásná blahopřání a doufáme, že si ten den užili stejně jako my :-D
Kontakt na jednotlivé dodavatele a podrobné reference ráda zašlu na požádání do IP. Jinak vše, co bylo při naší svatbě použito je nyní na prodej, takže pokud se vám něco zalíbilo, napište do IP.

Následující fotografie jsme vybrali tak, aby co nejlépe zmapovaly celý průběh svatebního dne. Pokud si chcete prohlédnout všechny naše fotky, jukněte sem:
http://bonnie77.rajce.idnes.cz/Svatba/

Doporučuji dodavatele:

Hostina Čertousy hotel a restaurace - Byli jsme velice spokojeni, krásné místo, milý a profesionální personál, vše připravili přesně podle našich představ a za velmi příjemné ceny
Ženichův oblek Quelle, zásilková služba - Pohodlný lehoučký materiál i cena ;-)
Doplňky ženicha Tesco, hypermarket - Krásně sladěná souprava v barvě, jakou jsme si představovali
Svatební prsteny Zlatnictví Čaky, Praha - Luka - Prstýnky byly vyrobené na zakázku přesně podle našich představ a za úžasně nízkou cenu
Účes Štěpánka Podroužková - Milá holka, které se podařilo i z mých jemných řídkých vlasů vykouzlit účes, jaký jsem si představovala, a poradila si i s tím, že jsem ve svatební den ztratila kytičky do vlasů a musely jsme na poslední chvíli improvizovat s náhradními ozdobami. A účes i přes silný vítr vydržel nepoškozený celý den.
Make-up Štěpánka Podroužková - Proměnila celou nevěstu v princeznu, poprvé v životě jsem měla francouzskou manikúru a kamínky na nehtech a zvládla to i přesto, že jsem si je neuváženě krátce před svatbou ostříhala. Jen pozor na cenu jejích služeb, je ve skutečnosti vyšší, než má uvedeno v ceníku, takže můžete při placení zažít nepříjemné překvapení.
Výzdoba Lenea - svatební doplňky,výroba a půjčovna svatebních potahů - Objednali jsme si tam vývazky, polštářek pod prstýnky a cylindr na ženichovo auto, vše bylo přesně takové, jako na obrázku, kvalitní a přišlo to včas a nepoškozené
Šperky Kasima, obchůdek v Galerii Nové Butovice - Krásná štrasová souprava (náhrdelník a náušnice) a korunka pro nevěstu, vše vypadá nádherně a korunka je stále na prodej
Dorty Cukrárna Evelína, Praha - Smíchov - Dort byl hezký na pohled a lehoučký na chuť, všichni si ho moc pochvalovali. V cukrárně byli vstřícní a ochotní, mohli jsme v klidu ochutnat různé druhy příchutí a dort nám udělali přesně v té kombinaci, kterou jsme si vybrali, nápis byl také podle našeho přání a dort doručili v den svatby přímo do hotelu.
Výslužky Cukrárna Evelína, Praha - Smíchov - Výslužky byly dělané na osobu a v hotelu je i krásně naaranžovali
Obuv Krize, obchůdek v Praze na Lužinách - Velký výběr za nízké ceny
Podvazek pro nevěstu Lenea - svatební doplňky,výroba a půjčovna svatebních potahů - Podvazek byl nádherný a zároveď plnil i funkci "něčeho modrého". Na závěr svatební hostiny se vydražil za příjemnou cenu ;-)
Doplňky nevěsty Bazar na Beremku - Sehnala jsem tu přes bazar krásné rukavičky a hned po svatbě šly zase do světa, kdo ví, kde teď putují ;-)
Dárky pro hosty TIMIDEKOR - Objednali jsme si tam svatební bublifuky ve tvaru svatebního dortu a hosté byli nadšení, všichni si to bublání užívali jako malé děti :-))
Květiny Květinářství U květinářky, Praha - Lužiny - Ochotná a příjemná obsluha a krásně uvázané kytice
Svatební auto Svatba Veteránem - Krásná historická limuzína, ve které jsem si opravdu připadala jako princezna
Hudba Josef Šerák - Příjemný pán, který nám krásně hrál k poslechu i tanci a dokonce mě nechal i zazpívat na mikrofon, i když mu to muselo rvát uši ;-)
Fotograf Petr Prokop - Sympaťák, se kterým bylo focení zábava
A nevěsta se poprvé ukazuje svatebčanům
A nevěsta se poprvé ukazuje svatebčanům
Krásný interiér krásného autíčka - nevěsta se veze jako princezna v kočáře
Krásný interiér krásného autíčka - nevěsta se veze jako princezna v kočáře
Dostat se dovnitř a ven nebylo právě jednoduché
Dostat se dovnitř a ven nebylo právě jednoduché
Už to skoro bude ....
Už to skoro bude ....
... a nevěsta je venku :-D
... a nevěsta je venku :-D
Konečně se ženichem
Konečně se ženichem
Dvě panenky ;-)
Dvě panenky ;-)
Připravené prstýnky
Připravené prstýnky
Už to začíná - plačící maminka se ženichem
Už to začíná - plačící maminka se ženichem
Hrdý otec s nevěstou
Hrdý otec s nevěstou
Posledních pár minut svobody
Posledních pár minut svobody
ANO zaznělo zvučně a jasně ;-)
ANO zaznělo zvučně a jasně ;-)
A už se kroužkujeme
A už se kroužkujeme
Ženichovi na prst moc nechtěl, ale nacpali jsme ho tam ;-)
Ženichovi na prst moc nechtěl, ale nacpali jsme ho tam ;-)
Upisujeme se na celý život - snad ne ďáblu ;-)
Upisujeme se na celý život - snad ne ďáblu ;-)
Matrikářka mi jméno sice pletla, ale já se podepsala správně :-))
Matrikářka mi jméno sice pletla, ale já se podepsala správně :-))
První manželský :-))
První manželský :-))
Odchod od oltáře v záplavě bublinek byl nejhezčí z celého obřadu
Odchod od oltáře v záplavě bublinek byl nejhezčí z celého obřadu
Bublání se všem moc líbilo
Bublání se všem moc líbilo
Novomanželé zářili štěstím :-D
Novomanželé zářili štěstím :-D
Začíná hromadné skupinové focení - tady se všemi svatebčany
1Začíná hromadné skupinové focení - tady se všemi svatebčany
S rodiči
S rodiči
Moje nová rodina
Moje nová rodina
Se svědky - nevěstina kamarádka a ženichův švagr
Se svědky - nevěstina kamarádka a ženichův švagr
Tady už je s námi i náš synoveček, jen ještě není vidět ;-)
Tady už je s námi i náš synoveček, jen ještě není vidět ;-)
Jde se na hostinu a když nejsou družičky, nesou vlečku tetičky ;-)
Jde se na hostinu a když nejsou družičky, nesou vlečku tetičky ;-)
Přivítání u sklípku
Přivítání u sklípku
Vzorná spolupráce a jeden střípek jsme si nechali na památku
Vzorná spolupráce a jeden střípek jsme si nechali na památku
Ve sklípku bylo příjemně, ale chůze po schodech byla pro nevěstu trošku problém
Ve sklípku bylo příjemně, ale chůze po schodech byla pro nevěstu trošku problém
Příprava na polévku - nejradši by nás přivázali k židli, ale naštěstí to nešlo
Příprava na polévku - nejradši by nás přivázali k židli, ale naštěstí to nešlo
Krmení dravé zvěře ;-))
Krmení dravé zvěře ;-))
Poctivě jsme se střídali a spapali celý talíř bez větších nehod
Poctivě jsme se střídali a spapali celý talíř bez větších nehod
Krásně naaranžované výslužky
Krásně naaranžované výslužky
Veselý dortík
Veselý dortík
A ještě veselejší nápis ;-)
A ještě veselejší nápis ;-)
Pokus o netradiční první tanec
Pokus o netradiční první tanec
Tanec s rodiči
Tanec s rodiči
Z dortu jsme zbaběle ukrojili jen jeden kousek a zbytek nechali na obsluze
Z dortu jsme zbaběle ukrojili jen jeden kousek a zbytek nechali na obsluze
Po obědě už jsme se fotili jen sami dva
Po obědě už jsme se fotili jen sami dva
Fotky od rybníčku patří mezi naše nejoblíbenější
Fotky od rybníčku patří mezi naše nejoblíbenější
Už mi klečí u nohou :-))
Už mi klečí u nohou :-))