Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Dana a Richard   svatební album  vybrali jsme

danicka84  •  82 fotek  •  10. pro 2011, České Budějovice, Český Krumlov, Region České Budějovice

Jaká byla svatba:

Přípravy byly finančně, fyzicky a hlavně psychicky velice náročné. Oboje rodiče do všeho neskutečně kecali (jelikož se z větší části na všem finančně podíleli) a rozhodovali za nás. Moje představy šly totálně do háje. Probrečela jsem spoustu dní před svatbou a ještě týden před jsme s manželem zvažovali, že to všechno zrušíme. Kdybych věděla předem, že to bude tak komplikované, vzali jsme se někde jen se svědky a bylo by vystaráno. Tohle šílenství už bych fakt nikdy nechtěla absolvovat znova. Nakonec se vše vydařilo a klaplo, užili jsme si to, i když pár věcí v samotný svatební den mohlo být jinak, ale to už byly jen detaily.

Takže jaké to bylo? :-) Den před jsem uklízela jak šílená, do bytu 1+1 se mi mělo sjet 15 lidí. Moje mamka si potrpí na pořádek, takže jsem chtěla mít vše pořádně vysmejčené a hlavně mít umytá okna. Jenže ouha, zrovna v pátek před svatbou přestala téct voda, takže moje snahy o vytření podlah a umytí oken šly v niveč. Celý den jsme byli s manželem v jednom kole, lítali jsme na nákup, dělali dekoraci na auto, pak do kostela, k příbuzným pozdravit, no byl to záhul. V 11 večer jsem si začala dělat nehty, skončila jsem v půl 1 ( a dodělávala ráno). V noci jsme jakžtakž spala, ale po pěti hodinách spánku jsem v 6 ráno vstala, totálně neodpočinutá, bledá, s černými kruhy pod očima. Rychle jsem vyráběla chlebíčky, připravovala jiné občerstvení, pak jsem dodělávala nehty, které se mi totálně nepovedly, jak už to bývá, když člověk spěchá, jindy by se mi to povedlo. V osm přijela kadeřnice a vizážistka, také fotografka s manželem, od té doby už jsem se přestala o vše starat, jen jsem jedla, užívala si kosmetické přípravy a ostatní se obsluhovali sami. Kolem půl 9 přijela má nej kamarádka s manželem, v 9 přijeli rodiče, v půl 10 další příbuzní. Vše šlo podle harmonogramu, který jsem měla pečlivě připravený a který jsem rozeslala všem svatebčanům, aby dodržovali stanovené hodiny dojezdů. :-) V 10 jsem byla hotová s vizáží, začalo oblékání, v 10:30 přijel manžel, předal kytičky a myrty, mě si vyzvedl v šatně, kde jsem pěkně mrzla a nastupovalo se do aut. Byly tři stupně nad nulou a poprchávalo, nic moc počasí, ale mně to nevadilo. Dojeli jsme k tchýni domů, kde jsme dostali krátké požehnání a auta se mezitím řadila podle seznamu. Ke kostelu jsme dojeli s mírným zpožděním, ale nakonec i obřad začal později, takže se nic nedělo a já se stihla pozdravit se všemi příbuznými a kamarády, kteří se přišli podívat na obřad. Samotný obřad byl nádherný, ač jsem se stále soustředila jen na to, abych nebrečela, protože jak bych jednou začala, už by to nešlo zastavit a vzlykala bych a měla fleky po celém obličeji :-D Kosa v kostele byla dobrá, mně jako jediné ale zima vůbec nebyla, i když se všem kouřilo z pusy. Najednou přišla výměna prstýnků a hned zatím polibek, což jsme s manželem nečekali, tak jsme se jen tak líbli, že ani fotografka to nestačila zachytit :-D

Pak už se jelo na hostinu v Českém Krumlově, opět pršelo, ale nic zásadního. Před restaurací jsme si připili, smetli střepy a polovina svatebčanů se odebrala zpět do ČB vrátit auta. My jsme se mezitím šli fotit po městě, což jsem si já teda skvěle užila (narozdíl od mého nefotogenického vymrzlého manžela) a ostatní mezitím popíjeli kávu v restauraci. Kolem 14.hodiny jsme se vrátili a už jsme všichni byli připraveni na hostinu. Hned šel jeden chod za druhým, jídla byly obrovské porce, a bylo to moc moc dobré, úplně všechno. Kolem 4 jsme krájeli dort, mezitím přijel DJ s pomocníkem, začali pomalu hrát, pak přišel náš první tanec, pak tanec rodičů, pak svědků a od té doby už se pařilo, jedlo a pilo až do půl 1 ráno. Já ač těhotná, vydržela jsem se bavit do půlnoci, kdy už mě šíleně bolela chodidla, že jsem nemohla vůbec jít a museli mě odvléct do penzionu :-)))) Šaty mě neskutečně tlačily na žebrech (zdá se mi, že kostice nebyly úplně dobře rozžehlené, ač na zkoušce to bylo v poho), takže jsem vydržela do půl 8 a dost, svlíkla jsem to, no a už bylo vše v pohodě a mohla jsem se i v klidu najíst. Svatební noc byla vtipná, krátká a hlavně studená (v pokoji se vůbec netopilo a venku mráz). Druhý den jsme si zašli na oběd s mou nej kamarádkou a jejím manželem, kteří s námi bydleli jako jediní v penzionu a pak už se jelo domů a čekalo nás rozbalování dárků.

No uteklo to rychle, bylo to krásné, ale kraťounké, to potvrdí každá nevěsta :-) Budeme na to moc vzpomínat.

Doporučuji dodavatele:

Fotograf Radka Kročková - Moc fajn (taktéž) mladá paní. Byla s námi od prvních ranních příprav až někdy do půl 7 večer, fotila, co se dalo a měla spoustu nápadů, co, jak a kde vyfotit.
Hudba DJ Pepino z Českého Krumlova - Pepa je můj známý, ale i kdyby nebyl, hrál moc fajn. Kapelu jsme neměli a on hrál fakt všechno, dechovku, oldies, swing, pop, prostě super.
Hostina Prima restaurace v Českém Krumlově - Velmi příjemné prostředí. Levné a kvalitní jídlo, měli jsme klasický oběd o třech chodech, plus večer raut a cena prostě senzační. Trošku mě zklamala výzdoba stolů, sice jsem nic nechtěla navíc, abychom nemuseli doplácet, ale trochu nápadu by to sneslo a hlavně např. kvalita ubrousků byla nižší. Podle mě však vše záleží na domluvě, jak kdo co řekne, tak to dostane. Trochu mě zaskočilo, že jsme měli domluveno, že zábava bude končit v 1 a prostě číšníci ve čtvrt na 1 řekli konec, že se bude uklízet a byl teda konec.
Ubytování Ubytování Rybářská, Český Krumlov - Příjemný penzion blízko centra, přímo nad řekou, pro nenáročné klienty, s krásným výhledem na zámek
Dorty P. Klímová, Český Krumlov. - Dorty udělala naprosto senzační, to samé minizákusky. Myslím si, že i za dobrou cenu.
Svatební šaty Svatební salón Eden České Budějovice - Maximální spokojenost. Obsluhující dámy byly velice ochotné, šaty byly v den půjčení krásně navoněné, paráda. Skvělý výběr šatů.
Doplňky ženicha Koutný Prostějov - Kupovali jsme tam košili a kravatu, ne moc ochotné dámy
Obuv Baťa, Humanic, Deichmann - Nevěsta Deichmann a Humanic, ženich Baťa
Doplňky nevěsty Svatební salon Eden - Již zmíněno výše
Make-up Studio L+L (Lucie Ricciardi) - Skvělá práce plus skvělá cena
Účes Studio L+L (Lucie Staňková) - Skvělá práce plus skvělá cena
Bižuterie Svatební salon Eden - Velký výběr
Svatební prsteny Zlatnictví Lucie Novotná - Prstýnky vyrobené na zakázku, jsou nádherné. Trochu delší doba zpracování, než bylo domluveno
Květiny Květiny Lenka Burešová - Paní velice ochotná, cena v pohodě, jen moje představa byla krapet jiná, i když jsem paní poslala fotky, jak by kytice měla vypadat. Korsáž vydržela asi hodinu po připnutí.
None
None
None
None
None
1
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
4
None
1
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
1
None
1
None
None
None
None
None
2
None
None
None
None
None
None
None
None
tekla mi krev z nosu :-)
Tekla mi krev z nosu :-)
None
None
None
None
None
1
None
None
None
3
None
None
None
None
2
None
None
2
None
None
None
None
None
None
None
None
None
2
None
None
None
None
None
2
None
None
None
None
2
None
None
None
o půlnoci, když jsme odcházeli
O půlnoci, když jsme odcházeli
19.5. se nám narodil Honzík
619.5. se nám narodil Honzík
None