Jaká byla svatba

14. čvc 2012

Na naší svatbě spolupracovali:

Koordinace svatebního dne
Agentura Jedinečná svatba byla to nejlepší, co nás mohlo při plánování svatby potkat. Zuzka Černochová pochopila a dokázala zrealizovat naši představu o svatbě a splnila snad každý můj výmysl i v den svatby.
Video
Pan Oldřich Čulík z Afilmu. Naprostá spokojenost s přístupem i výsledkem.)
Náš klip: https://vimeo.com/43069521
Fotky
Od ranních příprav do odpoledního focení (označeno i u fotek):
Pavlína Jarošová mi byla doporučena už při předsvatebním focení loni na podzim, to už jsme ale měli rezervované dva fotografy. Když dva měsíce před svatbou jeden z nich odřekl, právě Pavlína mi pohotově odpověděla a hned jsme se dohodly na osobní schůzce. Tahle změna byla rozhodně k lepšímu, fotky mluví za vše a Pavlína je moc milá.
Od obřadu po večerní fotokoutek:
Jakub Hemala s námi fotil předsvatební focení, jeho fotky jsem sledovala průběžně a jsem ráda, že s námi vydržel až do naší svatby.) Ještě teď se na něj hosté ptají, ve fotokoutku byla prý dobrá zábava.)
Předsvatební boudoir focení
Lucka Schweinerová. U Lucky a Jany jsem si báječně odpočala a kdybych nemusela zpátky do Brna, drbu tam s nimi dodnes.)
Místo obřadu a hostiny: Parkhotel Brno
Krásný hotel, dobré jídlo, ovšem komunikace je pouze pro zákazníky s pevnými nervy. Přes všechny potíže v den svatby vše klapalo jak mělo, z velké části opět díky agentuře a hotelové obsluze. Asi jsme nepoučitelní, uvažujeme o oslavě prvního výročí na stejném místě.)
Církevní obřad na hotelové zahradě
Oddala nás farářka Českobratrské církve evangelické, paní Martina Kadlecová. Příprava s naší paní farářkou byla velice příjemná a hosté si pochvalovali její řeč.
Hudba k obřadu: Aristoquartet
Hraní Aristoquartetu ještě pozvedlo slavnostní atmosféru našeho obřadu.
Chvíle, kdy jsem stála nahoře na schodišti před hotelem a čekala na „svou“ skladbu pro mě zůstala jednou z nejvýraznějších z celého dne. Kvartet pro mě navíc nacvičil skladbu, kterou jsem si vybrala. A jejich hudební doprovod obřadu posloucháme z videozáznamu ještě teď!
Snubní prsteny
Lukáš Rýdl
Nevěsta
Svatební šaty
Maggie Sottero, model Adelaide, svatební salón El. Kvalitní šaty, pěkný salón, můžu jen doporučit.
Boty: Pink by Paradox, Badgley Mischka, Zara
Náušnice: Tejani Jewelry
Květina do vlasů: Portobello Design na Etsy
Kabelka: Sondra Roberts
Ženich
Oblek ženicha, manžetové knoflíčky, pásek: Hugo Boss
Košile: T. M. Lewin
Družičky
Šaty: Mango
Boty: Mixer, Reserved
Klipy na baleríny: Simm na Fleru
Vizáž
Účes a líčení nevěsty, líčení družiček i maminek, účes družičky Mariky: Hanka Čihánková. Nalíčí nejlíp a i maminka se nechala slyšet, že je milá.)
Česání družičky Martiny a Magdy: Sabina Quirenzová z Kadeřnictví Orange
Květinová výzdoba
Květinové studio Ammi
Svatební dort a ženichův dort
Erhart Café. Vyrobili dort s čokoládovou polevou, což se ukázalo jako nepřekonatelný problém pro dost cukráren, vypadal přesně podle naší představy a skvěle chutnal.
Svatební koláčky
Pekly babičky a další příbuzné, tahle klasika nesmí chybět na žádné pořádné rodinné akci, u nás doma zmizely po svatbě jako první.)
Makaronky
Paní Zuzana Dvořáková z Fleru
Muffiny
Muffiny Brno. Na poslední chvíli jsem nepotvrdila objednávku, přesto se firma pro mě překonala a muffiny napekli přes noc z pátku na sobotu, situace zachráněna.)
DJs
Ali, Vik
Individuální výuka tance
Radka Beránková a David Schöbl
Ozvučení obřadu a večerního mejdanu
Petr Šišovič
Ohňostroj
Ohňostroje Zvonek
Hosti byli nadšení a ohňostroj označili jako vrchol večera, s firmou probíhala skvělá komunikace, samostatně vše zařídili včetně hudebního doprovodu.


Svatba byla jedinečná.) Nervózní jsem nebyla, tedy vlastně byla, pokud se nervozita měří množstvím mnou i Petrem napovídaných nesmyslů. Nervózní ve smyslu třasu rukou jsem byla jen před odpoledním obřadem, hlavně když jsem stála nahoře u fontány a čekala na svou skladbu. Nezapomenu tatínkův komentář, že se nejistým rukám nediví, když teprve teď o něco skutečně začíná jít.)) Celkem rychle mě ovšem uklidnilo a „usadilo“ hraní kvarteta, které mi připomenulo, že tahle krása patří k mé svatbě, že tahle krása je moje svatba a všechno se vyvíjí přesně tak, jak se vyvíjet má.
Svatbu budu mít spojenou s hudbou, kvarteta i našich Djů, a s vůní, mého svatebního parfému a vanilkových svíček, vonících v hlavním sálu. Ale hlavně ji budu mít spojenou s láskou, protože jsem si vzala milovaného člověka.