Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Nikola a Petr   svatební album

chanelka18  •  47 fotek  •  2. čer 2018, Náměšť nad Oslavou, Region Třebíč

Jaká byla svatba:

Svatba byla jedním slovem...NAŠE
Nechyběly nervy, slzy ani smích, prostě vše, co k takové události patří.

Vše začalo roku 2017, kdy jsem byla požádána o ruku mým mužem a tatínkem našeho chlapečka Šimona. Žádost o ruku jsem si velmi přála, ale přiznám se, že jsem ji vůbec nečekala, protože kolem malého a budování našeho bydlení čas ani myšlenky na svatbu opravdu nebyly.
Proto jsme se rozhodli, že svatbu o rok odložíme a myslím, že jsme udělali dobře.
Měla jsem tak čas si rozmyslet, jak si naši svatbu představuji. Naše přípravy trvaly rok a musím říct, že proběhlo několik vln mých představ. Můj původní plán byla velká zahradní oslava, poté rustikální styl, pak motýlkový styl, poté lesní svatba, ale nakonec jsem od toho všeho upustila a rozhodla se pro naši zahradní svatbu. To byl můj sen si takovou svatbu udělat, ale byla jsem od toho odrazována, proto jsem od svého plánu upustila a poohlíželi jsme se po vhodném místě na hostinu, ale osud tomu chtěl nakonec dopadlo vše jinak, tak jsme se nakonec dohodli, že ji uděláme u nás ve stodole.
Našeho rozhodnutí nelituji doteď slýchám nejednu chválu jak jsme to měli krásný.
Vše jsme si dělali sami od oznámení, výzdobu stodole a dekorace obřadu i hostiny, Co šlo vše jsem si dělala sama, ale jinak mi vypomáhala má mamka. Výzdobu stodole dělal táta s manželem a doteď jsem jim moc vděčná, že nebrblali a udělali, co bylo třeba.
Musím říct, že dělat si svatbu úplně sám má své výhody i nevýhody. Výhoda byla,že jsem měla vše co jsem chtěla, další výhoda byla, že hostina byla nachystaná už týden dopředu, takže žádné nervy den předem s výzdobou. Ale jinak samozřejmě nechyběly výměny názorů, kdy jsem měla chuť se na vše vybodnout. Byl to těžký a zároveň úžasný rok.. Pokud máte čas a odvahu dělat vaše rozhodnutí říkám jděte do toho!

Náš svatební den začal ráno v 7 hodin, když jsem opouštěla skoromanžela nevypravená a rychle odevzdala našim malého , protože jsem nestíhala, nabrat fotografku a šup odjed na účes a make-up. Ale ouha dojela jsem na místo a nemohla jsem zamčít auto, protože jsem nevěděla, kde mám klíče. Po marném hledání mě zachránila fotografka, když je našla v kufru zapadlé u rezervy(tam bych opravdu nehledala). No to nebyl jediný zádrhel dne...
Pak mě čekalo líčení a česání, které proběhlo normálně a ještě jsme se nasmáli. Jen mě mrzelo, že při finálním zapíchnutí brože se mi nevešel na hlavu, takže jsme to rychle zamaskovali živou kytičkou a jelo se k našim.
Doma to byl další boj obléci šaty bylo potřeba 4 lidí plus můj švagr, aby mi neponičili účes. To jsme se u toho zapotili (smích) . Mamka odjela se ségrou a kamoškou zdobit na obřad. Oblékla jsem malého a vyjelo se. Další gol byl, že jsem neměla benzín v autě, protože den předem se jezdilo s vyslůžkama a zapomněli jsme natankovat. Takže cestou jsme se zastavili na benzínce. To bylo sice vtipný, ale ještě vtipnější, když svatebčani jeli za náma až na benzínku. To jsme se smíchy neudrželi.
No holky a asi největší průšvih byl, že jsem si zapomněla občanku. To ve mě hrklo, když jsem to zjistila. Tolik lidí se mě na to ptalo, já pořád "jo, mám ji".
No to bylo tak, že jsem řekla sestře, že mi bude hlídat doklady, tak jsem ji ve spěchu dala občanku a ona odjela s mamkou zdobit obřad a já si už nebrala peněženku,že?
Takže jsme zjistili, že jsem ji omylem dala občanku malýho. Nebylo to nic příjemnýho, když na vás nastoupí matrikářka , že vás dnes neoddá. Nakonec to dobře dopadlo vzali jsme se a celý den byl už na pohodičku.
Musím říct, že jsem všechny starosti, detaily a prostě všechny zbytečnosti hodila za hlavu, prostě jsem si jen užívala se všemi nejbližšími. Byla to velká "řechtací"oslava. Takhle dlouho jsem se ještě nenasmála. Nejdojemnější zážitek pro mě byl určitě ,jak jsem procházela svatební uličkou. Ani mě nedojmula ta krásná výzdoba ,nebo svatební šaty, ani to, že vyšlo počasí, i když hlásili bouřky,ale jen pocit, že máte kolem sebe lidi, co vás mají rádi a přišli oslavit vaši lásku a vaše štěstí. Bylo to nádherný..

Hostina se nesla v uvolněném duchu. Nic jsem neplánovala, nic se nemuselo. Měla jsem toho spoustu naplánovaného, ale proč nutit lidi bavit se, když se suprově baví.
Nesměl chybět přípitek, proslovy, tanec novomanželů, s rodiči, jako svatební zvyk řezání dřeva a házení kytice, na který se moje sestra nejvíc těšila. A když skutečně chytila kytku ,nikdo nevěřil, že to byla náhoda. Tolik jsme se tomu nasmáli.
Od mých rodičů jsem dostala jako svatební dar cimbálovku CM Pajtáš. Krásně hráli a všichni byli nadšení,nohy i v krku nás bolelo od tance a zpěvu. Tančilo a bavilo se až do rána. Závěrem nám moje šikovná kamarádka zatančila orientální tanec se svítícími křídly. Bylo to neuvěřitelné.
Hřálo mě, že se všem svatba líbila, hudba i výzdoba a vše vyšlo na jedničku.

Byl to prostě nádherný den, nic bych na něm neměnila..


PS: Holky nenervujte se, koukněte na moji svatbu, tolik věcí nebylo podle mých představ a přesto můžu říct, že svatba byla dokonalá :-)

Doporučuji dodavatele:

Fotograf Monika Vejvodová - Monču znám už dlouho a byla s námi při těch nejdůležitějších událostech.její fotky se mi líbí a proto nesměla na svatbě chybět
Hudba CM Pajtáš - Dostala jsem kluky jako svatební dar ale byli neuvěřitelní.rozproudili zábavu a všichni je vynachválili
Svatební oznámení Chystali jsme sami - Veškeré tiskoviny a dekorace jsem dělala sama
Koláče Cukroví Nováková Senorady - Musím říct že lepší kolačky jsem neměla.malinké a všechny na chlup stejné a cukroví se jen rozplývalo na jazyku.všem moc chutnalo
Svatební šaty Svatební salón Ina Košíkov - Nádherné šaty a obleky.ina má vše navoněné,uzpůsobí šaty na každou nevěstu. líbí se mi že dokáže říct svůj názor a vždy mi pomohla vybrat ty nejkrásnější šaty.
Obuv Deichmann
Make-up Ludmila Perglová - Líčila mě kamarádka a kosmetička. Musím říct že mě udělala ještě hezčí než jsem si představovala(smích).je moc šikovná a jen vřele doporučuji
Účes Radek, Salon Oscar - Radek i přes mé krátké a poničené vlasy mě dokázal vytvořit nádherný účes bez vycpávek a držel mi celý den.fakt bomba
Civilní obřad Státní Zámek Náměšt nad Oslavou - Musím říct že to byl nejkrásnější den i díky krásnému okolí zámku a jeho parku
Výzdoba Dělala jsem sama - Veškerou dekoraci a výzdobu jsem si dělala sama s pomocí mojí maminky
Květiny La fleur Rosice - Moc jsem spokojená, květiny nádherné a skvělá domluva a šikovná paní Monika
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
můj malej fešáček
4Můj malej fešáček
a jsme konečně rodina..
A jsme konečně rodina..
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
2
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None
None