Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

camilleb Aktivní

Svatba byla 26. května 2018 Svobodné Dvory, Region Hradec Králové  • 

 • Naše svatba předčila naše očekávání... protože svatba je o lidech, nejen o vašich kamarádech a rodině, ale také o dodavatelích, které zvolíte :-)

  NASE VIDEO ZE SVATBY: https://vimeo.com/282214691

  Představy vs. realita
  To nepříjemné si odbydu na začátek :-D
  Finance.
  Ano, stálo nás to více než jsme si mysleli, ale nelituju ani jedné koruny, protože jsme si zkrátka jen vybírali dodavatele,na které bude spoleh a jejich práce holt něco stojí.
  Rodina.
  Vzhledem k tomu,že prostory nebyly nafukovací, musely proběhnout škrty v seznamu hostů. Oba máme x tetiček, strýčků, jejich partnerů, sestřenic, bratranců, lidí co občas potkáme, rádi pokecáme,ale vlastně se s nimi pořádně nikdy nevídáme apod. které jsme se rozhodli nezvat, protože většinu vidíme jednou za rok a naše setkání jsou zkrátka vlažná. Ano, setkalo se to u pár lidí s nepochopením, ale naše rodiče nám sami zpětně říkali,že bylo super vidět, jak jsme byli na svatbě všichni pospolu bez ohledu na věk, že neseděla "stařešina" pospolu stranou, ale rodiče a babičky byly součástí veškerého dění.
  Předmanželské neshody.
  Musím se přiznat, že u nás spočívaly přípravy svatby hlavně na mně. Můj drahý se k většině neměl potřebu vyjadřovat a nechal to na mně, což bylo zčásti super, ale zčásti to někdy zavánělo tím, že je mu ta svatba trochu putna :-D Takže doporučuji některé povinnosti delegovat na něj - já mu zadala: sehnat ohňostroj, nakoupit alkohol a zajistit objednávku a instalaci párty stanu. Většina se sice realizovala na poslední chvíli, ale co se dá dělat :-D
  Počasí.
  Květen jsme si vybrali z vícero důvodů - první byl,že v něm vycházela sobota na 26.,což je "naše číslo", dále jsme nechtěli svatbu v době dovolených (červenec-srpen), svatba v květnu některé pobuřovala,což mě pobavovalo a chtěli jsme se vyhnout největším vedrům. Tak poslední bod nám nevyšel :-D Bylo vedro, velký vedro. Já v šatech s dlouhým rukávem. Ale lepší než aby pršelo... Jinak vizážistka nám doporučila vodu ve spreji na osvěžení obličeje, moc příjemná věc :-)
  Tradice.
  Pro některé svatebčany je asi velkou zábavou pozorovat potícího se ženicha s koulí u nohy nebo srkání polévky z děrované lžíce. Pro nás tyto tradice nemají žádnou hodnotu a naopak nám přijdou většinou dost trapné jak z pohledu přihlížejícího, tak především z pohledu novomanželů,proto jsme jim vyhlásili stop stav a ten byl respektován a neslyšeli jsme, že by něco z toho někomu na svatbě chybělo :-) Tím ale nezatracuji všechny tradice, pokud v tom někdo vidí smysl, tak proč ne...

  Moje dojmy ze svatby
  Spousta lidí mi říkalo, že ten den hrozně uteče a že byli dost nervozní a spoustu věcí pak ani nevnímali... Pro mě bylo důležité si uvědomit, že každá minuta toho dne se počítá a proto je absolutně zbytečné ji trávit tím,že budu naštvaná,že něco vyšlo jinak :-) S touto myšlenkou jsem strávila den bez nervozity a fakt si to hrozně užila, nekecám :-D A to musím popravdě říct, že některé věci nešly úplně podle plánu... již po obřadu jsem zjistila,že jsem ztratila podvazek, našla jsem ho až druhý den v bytě na zemi, prostě mi sjel, aniž bych si toho všimla... S oddávající jsme měly po mailu dohodnuté,že nás vyzve k vyřčení svatebních slibů - no neudělala to, takže sliby nic :-D
  Dalším důvodem,proč naše svatba běžela v podstatě jako na drátkách, byl výběr svědků. Moje svědkyně (ač v 7.měsíci těhotenství) je organizačně velmi schopná, nebála se zodpovědnosti, pomáhala s přípravami a úkolovala i další lidi, když bylo potřeba :-) Společně jsme detailně prošly program dne a věděla jména všech dodavatelů,kdy mají dojet, jména všech hostů, znala mou představu o průběhu dne i výzdoby a na místo jela asi hodinku přede mnou vše zkontrolovat, za to jsem jí hrozně vděčná a přála bych takovou kamarádku VŠEM NEVĚSTÁM :-)

  Program dne
  Sama jsem úplně nevěděla,jak ten den uspořádat, takže proto to tu sdílím... sama jsem byla asi na 3 svatbách, z nichž organizačně zvládnutá byla jedna jediná, proto jsem se jí mírně inspirovala :-)
  12:30-13:15 příjezd hostů - dostali vývazek, byly nabídnuty nápoje
  13:30 obřad, pak gratulace a příchod na místo hostiny (5 minut polňačkou)
  14:30 přivítání na místě hostiny, proslovy, společná polévka, následoval raut,kdy už mohli všichni jít i k venkovním stolečkům
  pak následoval čas,kdy my měli jít fotit fotky,ale protože byl takový hic,tak se to muselo odložit,takže se nechala plynout volně zábava, konverzace a nabízelo se sladké
  17:30 (časy jsou orientační, pak už jsme to dělali,jak se nabízelo) nakrojení dortu
  1. hra - 13 židlí do kroužku a lidi dostávají úkoly (např. dones cizí ponožku),ten kdo přiběhne poslední, vypadává, za úkol dostává nějakou službičku pro novomanžele v nadcházejícím roce (např. umyj jim v červnu auto)
  18:30 - 1.novomanželský tanec (DJ jsme poprosili,aby upozornil,že během tohoto tance nás nemají chodit vyzývat svatebčané,ale dopřát nám jednu píseň pro nás), tanec s rodiči
  následovalo: házení kyticí
  volná zábava v průběhu celého dne: zapůjčila jsem ve fotolabu instax wide, koupili jsme fotoalbum a vyzvali hosty, aby si vylosovali foto - úkol, výsledek nalepili do alba. Úkoly byly např. vyfoť se s nejmladším chlapem na svatbě, vyfoť se s cizí kravatou, vyfoť se s někým v modrém, vyfoť se s někým,kdo leží, sedí a stojí... Úkoly hosty pobavily a díky nim taky oslovovali sebe navzájem :-)
  22:00 ohňostroj + 2. novomanželský tanec, kdy všichni kolem měli 90cm prskavky
  DJ hrál do 2 ráno, kolem 3 ranní se zavíral bar a nahnali jsme všechny na raut,aby nebyly zbytečně zbytky :-D
  4:00 Příchod domů,kde nám moje dospělé družičky připravili romantiku v ložnici, všude svíčky (nehořely), okvětní plátky růží po posteli a hrnečky na novomanželskou snídani s nápisem WIFEY and HUBBY (prodávalo prý Tesco)
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
camilleb
Kamila Honza
Registrace: říjen 2017
Příspěvků: 0
Inzerátů: 2
Přátelé: 1
Po svatbě
3 6 2 dní
Po svatbě
Líbí se mi tyto fotoblogy (2)