Seznámili jsme se 11.1.2006 a všechno bylo jako z telenovely :o) Až na pár drobností - rozvedený, 2 děti, trvalým bydlištěm Vrchlabí (jsem z Karviné) :o( vyloženě dobrá partie. Zamilovala jsem se až po uši
11.11.2006 mě miláček požádal o ruku - to vypadalo jako z romantické komedie :o)))
Vybrali jsme si krásný datumíček 14.7.2007. Než jsme se nadály, začaly první komplikace - svatba bude na Zámku v Karviné - musí - úřad je tu příšerný. Ejhle svatby na zámku jen první sobotu v měsíci - tj. 7.7. - tzn. několik let dopředu již zamluvený (nechápu proč). Takže jsme požádali o výjimku. Zamítnuto. Proč? Jsou prázdniny. Tohle nechápu vůbec - prázdniny mají přece jenom učitelky!!! Ne úřednici nebo oddávající. Tak jsme naléhali, zjišťovali, stěžovali si, po dobrém, po zlém. A ne a ne a ne. No co, tak to šoupnem na 4.8. - na zámku to bude - pořád to platí - a snad to tak bude.
Proběhlo veselé rodinné ohlášení - slzičky maminky....jojo už jsem velká holka.... tatínek by už chtěl tisknout oznámení "později už nebude čas" :o) - prostě je to nadchlo.
Maminka plánuje: je třeba to a to a támhleto - leze mi na nervy - nechce se mi nic zařizovat. Nakonec mě přemluvila, že zajdem zjistit aspoň nějaké restaurace. Po předběžných výpočtech - rovnice, trojčlenky, odmocniny a vyřazovací metody - jsme došly k číslu 60 - hostů na hostině :o) - velká svatba byla můj sen, takže Janička je spokojená. Maminka zděšená - kam se vlezem???
První zastávka Společenský dům Darkov - jedním slovem:nádhera. Druhým slovem:obsazeno (2 roky do předu :o( Takže kam? Někde se nevlezem, někde je obsazeno..... začala jsem být nervózní, že jsem fakt začala s plánováním pozdě!!! Nakonec - a je to nejlepčí (teda nejlepčí hned po Spoláku v Darkově) - Zámek v Petrovicích - i s manželským apartmá zadara :o) Místa do aleluja - taneční parket, salonek... a šikovný číšník :o) (čerstvě ženatý :o(
Do konce února už mě ani nehlo starat se o svatbu - je přece tolik důležitějších věcí ....
Ale šatičky - ty budu muset.
2.3.2007 - první kolo: Salon Romance v Karviné - paní ochotná - šaty o ničem - a ceny nadprůměr
taky nám tam zakázala fotit, takže jsme pak už foťak nebraly a nemáme nafocené
nic. Jinak všude jinde se fotit mohlo :o(
Salon Havířov - nádherné šatičky, šikovné paničky, vybrány dvoje šatičky
Salon Havířov 2 - krásné šatička, šikovná panička, vybrány 1 šatičky, závojíček
korunečka - bude těžké rozhodování
3.3.2007 - druhé kolo: Ještě jsme chtěli do salonu v karviné abychom necestovali - DĚS a HRůZA - šaty-
všechny bud velké nebo malé přes prsa. Falešná prodavačka, která pořád tvrdila,
jak mi všecko sluší, a když jsme řekli, že nic nechcem, tak se urazili.
Za týden zpátky do Havířova s kolegyňkami Kačkou a Lenkou - nakonec nebylo třeba rozhodovat, protože šatky už si mezitím někdo objednal, takže se to vyřešilo samo. Takže to máme šaty - závoj - korunku - něco na krk. No vida jak to šlo hezky po másle.
Někde mezitím nadšená maminka sehnala kameramana, fotografa a živou hudbičku.
Asi do poloviny května jsem měla zase spoustu jiných hoooodně moc důležitých záležitostí. Pak to začalo na mě lézt - nejdřív nenápadně - chvilku na netu - pak jsem jen tak zašla do květinářství - pak pokec s kamarádkou, která to má 16.6. (už je to za pár, Verunko) a najednou z ničeho nic BUM - 3 hodiny na internetu - ne jedno květinářství, ale 5, obchůdky se spodním prádlem ... a už se vezu. Každý den něco, a jsem úplně pohlcená. Furt něco špekuluju, přemýšlím a hledám .....
Takže to nejdůležitější máme - obřad, hostinu, šaty, kameramana, fotográfka, hudbu, komplet oháknutí pro ženicha - ještě kravata - ne a ne sehnat tu nejideálnější.
Kytička bude z těch bílých kopretinek co jsou na fotkách - takže svatba - žluto bílá.
Takže sháním dekoraci - kamínky, látky, sluníčka na jmenovky atd.atd. Konečně me to začalo bavit a vyloženě si to užívám. Potřebovala jsem prostě klid a čas :o)
12.5. jsme byli vybrat prstýnky, nakonec jsou takové jaké jsem nechtěla, ale jsou náááádherné.
31.5.. jsem si je šla vyzvednout