Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Petra Sládková a Pavel Vacek   svatební album

bruneta.b  •  50 fotek  •  25. črc 2009, ve Stříbře, Region Tachov

Jaká byla svatba:

Ani nevím, kde mám začít, když ještě teď se mi do očí vhání slzy smutku i radosti z toho, že tak nádherný den už je za námi a že se už nic tak nádherného nebude nikdy opakovat
( tedy snad :-) ). Navíc přípravu naší svatby jsem si maximálně užívala, proto mě hrozně moc mrzí, že už je to za námi, byl to prostě nejkrásnější den mého života, který jsem si maximálně užila. Takže raději přejdu k jednotlivým dodavatelům a plánům na naší svatbu.

SVATEBNÍ ŠATY : Protože na svatebních šatech mi záleželo asi ze všeho nejvíc, začala jsem s jejich výběrem raději už v září roku 2008, aby jsem měla opravdu ty moje vysněné. Nejprve jsem si zamluvila šaty v plzeňském salonu Nathalia na náměstí. Když jsem se v nich později viděla na fotkách, připadala jsem si jako těhulka a navíc jsem je měla už trošku nad zemí a to jsem neměla zatím ani boty. Proto jsem je později došla zrušit a šla jsem se podívat do svatební půjčovny Ornela také v Plzni. Nejprve jsem si myslela, že champange šaty si na sebe nikdy nevezmu, ale když jsem viděla ty krásné princeznovské šaty v půjčovně neváhala jsem ani vteřinku a okamžitě jsem si je zamluvilam a už se nemohla dočkat, až si je v červnu vyzvednu. Když si dnes na ně vzpomenu, chce se mi znovu brečet, jak byly nádherné.

SVATEBNÍ BOTY : ty jsem si nechávala šít v jednom pražském svatebním salónu. Moc mi záleželo na tom, abych šaty courala po zemi a neměla je ani trošku nad zemí, proto jsem se nakonec rozhodla pro tuto variantu. Když jsem si udělala výlet do Prahy, dali mi na výběr z 30 druhů bot, barvy a výšky podpadku, takže jsem si vybrala jak pohodlné na tancování, tak výšku podpadku, přesně podle mých představ.

SVATEBNÍ OBLEK : když jsem si zamlouvala své svatební šaty, všimla jsem si, že tam rovnou zapůjčují i oblek barvy champange, takže jsem se okamžitě rozhodla, že takhle by to bylo hrozné hezké a že by i ženich vynikal mězi ostatními, proto jsme zapůjčením objeku vyřešili i tento problém. navíc ženich byl z tohoto obleku nadšený, takže nebylo co řešit. Jen boty a košili jsme si museli koupit, ale všechno se to dalo sehnat přímo v salńu, takže s ženichovo oblekem nebyl sebemenší zádrhel.

SVATEBNÍ ÚČES : ten mi dělala moje kamarádka a zároveň kadeřnice Helča Vydrová ze Stříbra. nejprve jsem si myslela, že si nechám vlasy povětšinou vyčesané, ale nakonec jsem se rozhodla pro variantu rozpuštěných vlasů a ani trochu toho nelituji, protože se mi to hrozně líbilo, takže Helčo, moc děkuji za krásný účes.

SVATEBNÍ MAKE - UP : o ten se postarala moje kamrádka a bývalá spolužačka, Lenka Finnová ze Sulislavi, protože si jako na zavolanou udělala kosmetický kurz, takže svůj ksichtík, jsem svěřila do jejích rukou a pravda je, že výsledek se mi moc líbil. Navíc mi vždy vyšla vstříc, když jsem chtěla nějakou zkoušku a hrozně moc mi pomohla s organizací přímo ve svatební den, takže jsem strááášně moc spokojená a děkuji, Leni.

SVATEBNÍ NEHTY : nejprve jsem si říkala, že si nechám udělat gelové nehty přímo před svatbou, ale nakonec jsem si ty krásné nehtíky chtěla užívat už měsíc před svatbou, proto jsem dala na radu kamarádky z práce, která mi doporučila udělat si nehty u Báry Majrové, která dělá skutečné nádherné nehty, takže s ní jsem taky hrozně moc spokojená. Vždy jsem si myslela, že si je hned po svatbě nechám odstranit, ale pravda je taková, že je měsíc po svatbě a já jsem se do nich tak zamilovala, že si je ještě hóóódně dlouho nechám :-)

SVATEBNÍ KYTKY : u tohoto tématu bych se mohla rozepsat jako blázen, ale nebudu tady zdržovat dlouhým čtením, ale to, jak mi v plzeňském květinářství Slaměnka sama majitelka hnedla odmítla udělat svatební kytku a malou ženichovi do klopy tady napsat musím, prootže s takovým hnusným jednáním jsem se ještě nesetkala. Chtěla jsem totiž od ní udělat jen tyto dvě kytky, s tím, že zbylé kytky si nechávám udělat ve Stříbře, protože je to 30 km od Plzně a ženich by mi je tam přivezl ve svatební den až hodinu před svatbou a to jsem nechtěla. jenže ta kráva ( s prominutím ) to prostě nemohla pochopit a pořád něco drškovala, tak jsem si u ní nenechala udělat nic a zašla jsem do květinářství Fantazie na plzeňském náměstí a to nebyl jediný problém. Naopak, svatební kytka se mi tak strašně líbila, že jsem jim tam po svatbě přišla osobně poděkovat a přinesla výslužku. Druhou polovinu kytek jsem si tedy nechala udělat ve Stříbře u paní Matuškové a všichni svatebčané jen vzdávali hold, jak jsou ty kytky krásné, takže tady taky maximální spokojenost a mohu obě dvě květinářství jen a jen doporučit.

SVATEBNÍ AUTO : nejprve jsem měla jen Superbem, ale nakonec nám byla nabídnuta Audi A6, takže té se prostě nedalo odolat. Měla jsem ji doma půjčenou už od čtvrtka, takže jsem v ní každou chvilku seděla a kochala se tím, jak uvnitř vypadá skoro jako limuzína. Zadní okýnka měla tónovaná skla, takže dojmem limuzíny byl úplně dokonalý. Navíc byla tmavě šedé barvy v provedení kombi, což byla nádhera a šoférovi mé svatby se s ní potom hodně těžko loučilo :-) Ozdobila jsem si jí sama a všichni si na svatbě jako první chválili, jak nádherně máme ozdobené auto a že to jednou budou chtít taky tak, prostě to už ani nepotřebuje komentář, podívejte se na její fotky.

SVATEBNÍ CUKROVÍ : cukroví na svatbu jsem si pekla sama s mojí svědkyní Luckou ( budoucí švagrovou ). Pečeme takhle spolu každé Vánoce, takže to pro nás nebylo nic nového a naopak jsme to zvládli v rekordně krátkém čase. Jen koláče jsem si nechávala dělat v Krchlebech u Staňkova, protože tam dělají úplně jedinečné a nejlepší, co jsem kdy ochutnala. Zbylých 100 koláčů nám upekla ženichova babička, za což jí patří obrovitánský dík.

SVATEBNÍ DORT : už na svatebním veletrhu v Plzni jsem se zamilovala do dortové panenky, kteroutam předváděla kaznějovská cukrárna Malinová. Proto jsem si ji na svůj svatební den také objednala. Šaty měla celé z marcipánu, což potěšilo nejednoho svatebčana a navíc cena 500 Kč byla úplně nečekaná, protože jsem čekala mnohem víc. Hlavní svatbní dort jsem si nechávala péct od kamarádky mé mámky, která je vyučená cukrářka a musím říct, že tak, jak jsem ze začátku dort odjinud než z cukrárny nechtěla, tak tenhle, když jsem ho poprvé uviděla mi zalil oči slzami, protože byl ješt mnohem hezčí než na obrázku, který jsem přiložila jako mustr.

SVATEBNÍ FOTOGRAFIE : ty ani nepotřebují pomentář, protože se jen na nich potvrdilo, že v západních Čechách nemá paní Petra Urbanová ze stříbrské fotografie žádnou konkurenci, dokonce ani v tak velikém městě jajko je Plzěň. Je na nich vidět, že se svým povoláním skutečně baví a že má spoustu a spoustu nápadů na originální fotky. Focen pro mě byla ta nejkrásnější část na našem svatebním dni. Ale to podle přiložených fotek určitě uzná každý sám.

Děkujeme všem, kteří se byť jen kapkou podíleli na našem svatebním dni nebo na jeho přípravách. Děkujeme všem za to, že jste se na nás přišli podívat či nám poslali blahopřání a děkujeme za hmotné i finanční dary, kterými jste splnili menší či větší sny .... moc a moc děkujeme.

A v neposlední řadě bych chtěla poděkovat svému manželovi, že je tu pro mě a naučil mě mít rád :o)
1
Už jen 6 týdnů a narodí se nám vytoužené miminko.
Už jen 6 týdnů a narodí se nám vytoužené miminko.