Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Renata Krupičková a Jiří Pokorný   svatební album

bojar  •  19 fotek  •  9. lis 2008, v Jablonci nad Nisou, Region Jablonec nad Nisou

Jaká byla svatba:

- nádhera, pohádka, uskutečnění dětských představ….
Naše svatba byla opravdu nádherná, přesně podle našich představ. Nejvíce nám s ní pomohli moji rodiče, sestra a také teď již můj švagr. Potom také naši sousedé „rýnovičáci“, ti pomohli i s úklidem a samozřejmě kamarádi. Všem bych jim chtěla poděkovat.
Co se týče dodavatelů, asi to bude znít divně, ale nikde jsme se nespálili. Všechny můžeme vřele doporučit. Celkem bylo pozváno 100 lidí.
Vše jsme plánovali dlouho dopředu a musím uznat, že se to vyplatilo. Šaty jsem měla objednané od ledna, datum, čas a místo obřadu také. Mnoho času jsme strávili s mamkou na internetu sháněním různých výzdob, zejména do místa svatební hostiny. Ta byla v sále Obecního úřadu na Maršovicích u Jablonce. Na začátku to vlastně byla zcela prázdná tělocvična. Vše jsme si vyrobili a pak i vyzdobili sami. Bylo to sice hodně práce, ale měli jsme to tak, jak se nám to líbilo. Jídlo a obsluhu nám zajistila firma EUREST – velká spokojenost. Pití, sladké a slané jsme si nakoupili sami v MAKRU – co zbylo se zamrazilo, nebo to byly věci nepodléhající zkáze. K tanci i poslechu nám hrál kamarád DJ. Celkového organizátora, tedy člověka, který věděl vše, hlavně kdy co bude atd. byl můj švagr– zvládnul to velice dobře a byl to dobrý nápad, protože maminka, nevěsta ani ženich nemuseli téměř nic řešit a hlavně se jich nikdo na nic neptal.
Kolem svatby se vyskytl jeden velký problém. Termín obřadu jsme si řádně zarezervovali a zaplatili již v lednu. Původně jsme chtěli svatbu v červnu, ale kvůli výstavě B. Šípka v Kostele sv. Anny v Jablonci n/N byl první možný termín srpen. Zhruba 3 týdny před svatbou nám volala sekretářka z divadla (spravuje kostel, majitel je Město JBC), že v kostel bude pokračovat výstava a že na svatební obřad nebudou v kostele umístěny židle, nebudou smět dovnitř děti a vše bude hlídat ochranka. Ještě musím přiblížit kostel. Je nevysvěcený, konají se tam koncerty, je vcelku moderně opravený, míst k sezení cca 200 a nádherný příchod středem k oltáři. Pro tyto věci jsme si ho vybrali. Výstava v kostele znamenala umístění velkého stolu (3x3 m, výška cca 1m) uprostřed kostela a po stranách další stojany s vázami. Nejsem obdivovatel umění, věci na výstavě se mi absolutně nelíbili. Musím se přiznat, že jsem si kvůli této zprávě pěkně pobrečela. Vyvolali jsme jednání s p. Mgr. P. Žůrem (ředitel divadla) o slevě za pronájem kostela, popřípadě odstranění výstavy, jelikož jsme s ní nesouhlasili a ve smlouvě o pronájmu kostela o ní nic nebylo. Jakákoliv domluva nebyla možná, a navíc 3 týdny před svatbou….. nebylo se kam obrátit, kde si stěžovat, proto jsme chtěli napsat alespoň článek do novin. Tam nám bylo sděleno, že nikdo z Deníku Jablonecka nenapíše nic, co by mohlo p. Mgr. Žůrovi ublížit. Z matriky jsme se dozvěděli ať se nedivíme, že „pan Bořek Šípek je někdo a my tam máme svatbu“ - toto je přesná citace, nikdy to nezapomenu. A pak ať mi někdo říká něco o rovnosti a spravedlnosti.
Tak to byla jediná a velká nepříjemnost. Jinak svatba byla opravdu krásná. Povedlo se nám i překvapit rodiče poděkováním. Těžko se na těchto pár řádků dá vmáčknout vše kolem svatby, je tam tolik zážitků, tolik toho co by se dalo vyprávět……
Renča

Můžeme doporučit:
Líčení – pí. Rýdlová z Jablonce, moc krásně, úplně mě změnila
Účes – L. Doubravská z Jablonce, kadeřnický salon u přehrady, udělala z mých krátkých vlasů téměř nemožné
Šaty – Studio Annie z Liberce, velká spokojenost
Květiny – Květinářství U Floriánky v Jbc, pí. Šitinová, sídlí v Jablonic naproti bývalé hasičárně, moc krásná svatební kytky, pro svědkyni, maminky, klopa ženicha, podnos na prstýnky, kytka na auto, věnec na dveře a výzdoba na hostinu.
Svatební dort, zákusky, chlebíčky: Smíšené zboží+cukrářská výroba ul.Dr.Randy v Jbc -paní Doležálková
Svatební menu a večerní raut – EUREST, p. J. Hásek, mohu vřele doporučit
Prstýnky – zlatnictví na Sychrově (přímo v areálu zámku), byli jsme moc spokojeni a vcelku levné
Profi FOTOGRAF: pan David Majer-DM z Rovenska pod Troskama.