S Vláďou jsme se zasnoubili na JEŽÍŠKA. Splnil se mi vlastně sen, o němž sní mnoha žen-najít pod vánočním stromečkem onen vytoužený prsten. V šestnácti jsem o svém zásnubním dni snila takto: Uprostřed náměstí plného lidí, si můj přítel klekne na koleno, otevře krabičku s prstýnkem od Tiffaniho a řekne: "Má lásko, jsi jediná žena se kterou bych chtěl prožít svůj život a dojít stáří se srdcem přetékajícím láskou. Lásko, chceš si mě vzít?" V tu chvíli by se na oblohu vznesly dva bílý holuby a já bych řekla: "Ano." Jak již ale řekl Allen Woddy, chceš-li pobavit Boha, řekni mu o svých plánech. Slevila jsem na reálnější sen o zásnubním dni o štědrý večer.
Když jsem rozbalila skoro všechny dárky, začala jsem rozbalovat ten poslední. byly v něm papuče. Má dušička začala naříkat a tak jsem strčila ručky do papučí, jakože si zahrajeme divadýlko. V tom jsem ale v jedné papuči ucítila krabičku, ano...byla to ona. Skočila jsem Vláďovi okolo krku a krabičku jsem pomalinku otevřela, byl v ní prsten, ale...velký! Bože, s tím jsem nepočítala, to mě ani nenapadlo, nikde jsem o tom nečetla a nikdo nevyprávěl, že by se mu tato situace stala. Byla jsem naprosto vykolejená. měla to být dokonalá chvíle, plná radostia štěstí, měl to být dokonalý prsten, ale...byl velký! na tuto neočekávanou chvíli jsem i neočekávaně zareagovala-neadekvátně, nekorektně, nediplomaticky, prostě jsem se rpzbrečela. Dokonalý večer byl tentam, Vláďa zaháněl smutek kořalou a já se zbytek večera omlouvalaza svůj pláč. Po svátcích jsme šli prstýnek vyměnit, stejný ale menší už neměli, tak jsme vybírali jiný, vybírali jsme dlouho, a tak jsem se pánovi za námi ve frontě omluvila a on pravil směrem k Vláďovi: "To Víte, tatínkové tomu nerozumí." A Bůh se zase bavil, a my s ním! Jen pro přesnost, nevyznávám žádné náboženství. Věřím v nějakou vyšší moc, ale stejně jako to nazývám Bohem, mohla bych "TO" nazývat vyšší moudrostí.
Svatebních příprav jsem si v novém roce užívala naplno jen 13 dní, poté spadl můj přítel ze 7 metrů ze stromu a život pro mne nabral nový rozměr. Vláďa byl týden udržován v umělém spánku na nejkritičtější jipce, poté byl dlouhé týdny na ortopedické jipce, potom byl "ležící" doma. Bylo to děsuplné dny, týdny měsíce... Vzali mu jednu ledvinu, kus sleziny, měl rozdrcenou pánev, potrhaná střeva, potrhané plíce, nějakou dobu mu nefungovala peristaltika. Vyhlídky byly strašlivé, ale jakýmsi zázrakem se z toho dostal. 15.6. jsme spolu byli týden u moře a minulé pondělí šel prvně do práce. Prošli jsme si peklem, abychom se ujistili, že patříme k sobě.
Tady trochu z příprav: