Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk

Restaurace? Tak tam tedy ne.

Nedávno jsem zde uveřejnila můj a snoubencův názor na restauraci Del Corso.

Co se nestalo? Obdržela jsem následující:

 

Od: Del Corso

Předmět: Re: Poptávka - svatební hostina

Datum: 16.3. 2011, 20:58 - včera v 20:58

 

Vážená slečno Ujhelyiova,

úplnou náhodou jsem narazil na vaše komentáře na webu beremese.cz a přiznám se, že mne velmi zarazili a zklamali.

Nejen z vlastní životní situace vím, že svatební hostina je hold větší nákladová položka a musí se s ní dopředu počítat. Pokud chcete uspořádat svatební hostinu skládající se z pizz, vody z vodovodu a velmi omezeného množství základního alkoholu, tak musíte k této variantě hledat odpovídající restauraci v odpovídající lokalitě.
Jak uvádíte, na blogu že za 1/2 dne atd, i když přicházíte již ve 14 hodin, zřejmě si neuvědomujete, že tomu předcházejí přípravy, tudíž restaurace je kvůli tomuto mezičasu nepoužitelná jak před tak po vaší hostině, takže žádný půl den, ale celý den.
Uvedl jsem, že minimální konzumace je 1000.- kč na osobu, ale tržba by měla být min. 50 tisíc, prosím nepleťte si dvě rozdílné věci.
Voda do čaje se vaří, to je jeden z hlavních důvodů, proč se servíruje a kvalita je v pořádku.
Jinak vámi zmiňované skutečnosti, které ovlivňují naše finanční výsledky např. botanická zahrada, Trojský zámek atd. mají na naše výsledky minimální dopad, to jen pro vaši informaci. Takže " pan provozní nezapomněl ".

A samozřejmě také netuším, kde vy jste zase na částku 120 000.-Kč.

Nemám nic na komentáře týkající se čehokoli, akorát se musím přiznat, že nepravdivé a zavádějící a ve vašem případě i zhoršující image restaurace, jsou velmi ... minimálně nefér.
Takže pokud chcete komentovat cokoli a kdekoli, snažte se být aspoň trochu objektivní, aby jste zbytečně nenapadala ostatní.
Já jsem také zvolil profesionální cestu, kterou vám vše vysvětluji a ne veřejný blog.

V případě jakýchkoli otázek mne prosím kontaktujte.

S přáním hezkého dne,
...

 

Následovalo mé vysvětlení

Vážený pane Jurisi,

je Vám jistě ke cti, že se tak bedlivě staráte o dobré jméno Vaší restaurace na veřejnosti.

Nikdy jsme neplánovali hostinu „s vodou a pizzou“ a pravděpodobně jsme si tedy špatně rozuměli. O pizze řeč nebyla vůbec. O vodě ano, je to dnes módní trend, vypadá to hezky, je to osvěžující a více „in“ než sladké nápoje. Proto jsme i my chtěli jít s duchem doby.

Když jsme s Vámi měli schůzku, tak jsme hovořili o tom, že OBŘAD začne ve 14,00 hodin a tedy bychom se do restaurace dostali až kolem 17,00 hodiny. Dnes již máme jiný časový harmonogram, ale v době naší schůzky to bylo tak, jak uvádím.

Možná zcela nerozumíme termínům z pohostinství, ale pokud má být cena na osobu 1.000,- Kč (což při počtu 40 lidí dělá 40.000,- Kč) a zároveň vzešel požadavek z Vaší strany na minimální tržbu 50.000,- pak ať počítáme, jak počítáme tam 10.000,- prostě chybí do Vámi požadované tržby.

Vaše tvrzení, že provoz botanické a zoologické zahrady nemá na Vaše tržby vliv, může být pochopitelně pravdivé, nicméně z čistě laického pohledu – jaké by pak bylo složení hostí… Mnoho kanceláří v okolí není, místní usedlíci pravděpodobně cestují za prací a v centru to také příliš není. Jsou to pochopitelně jen spekulace, ale vzhledem k tomu, že jste nebyl jediný provozní, s kým jsme v oblasti Tróji hovořili, tak pochybujeme, že by Vaše situace byla natolik odlišná oproti všem ostatním restauracím.

Částka 120.000,- byla jen řečnickou glosou v mém příspěvku.

Bohužel je to úskalí kapitalismu a svobody vyjadřování. Nedomnívám se, že bych byla neobjektivní. Osobně bych doporučila více profesionální a laskavější přístup k potencionálním klientům. Naši hostinu jsme si domluvili na jiném místě v Praze. Místní provozní byla nejen velmi vstřícná a příjemná, ale také věděla, jak potencionální klienty zaujmout. Takže výzdoba v ceně a i taková maličkost jako zaplacená káva z její strany působí dobře, a pokud jí zajistila naši útratu, pak to jistě nebyla neuvážená investice. Nakonec skutečně něco málo přes 1.000,- korun na osobu utratíme, ale s mnohem lepším pocitem.

S přáním hezkého dne

...

Od: Del Corso

Předmět: Re: Poptávka - svatební hostina

Datum: 17.3. 2011, 20:21 - dnes v 20:21

 

Slečno Ujhelyiova,

myslím, že již zacházíte svými názory příliš daleko.
Jakým právem zmiňujete mé jménu na beremese.cz, i když reagujete na někoho jiného?
Když pominu fakt, že opět napadáte restauraci, že tu chce někdo rejžovat, tak zmiňujete mé jméno na veřejném portálu, i když to nejsem vůbec já a to jsem i zdůraznil v emailu, který jsem zaslal pouze vám.

Myslíte, že jsem tak infantilní a snížil bych se k něčemu takovému?

Řeknu vám to jinak a to mluvím pouze za svou osobu a ne za provozního restaurace, k té jste se již vyjádřila a to nebudu dále komentovat.
Jelikož jste zaútočila na mou osobu, žádám vás a to slušně abyste stáhla mé jméno z webu a reagovala tak na někoho jiného, nebo budu nucen podniknout osobní kroky takovým směrem, které se vám líbit nebudou.

JJ

 

CO VY NA TO?

Přidané 17. bře 2011.  •  To se mi líbí
acacia  
Přidané 17. bře 2011.