Kategórie

Jak si vybrat stylovou svatební bižuterii?

Bižuterie za poslední roky zaznamenala boom i ve svatebním světě a stala se vhodnou alternativou drahých šperků. Díky ní se mohou nevěsty proměnit v pohádkové princezny. Svatební bižuterie vyniká luxusnějším vzhledem než běžná bižuterie. Svatební bižuterie zahrnuje ozdobné doplňky z nepravých perliček, swarovského kamínků, broušených krystalků a ozdobných kamínků.

Svatební sety

Preferovanou svatební bižuterií jsou především sety skládající se z výrazného náhrdelníku a náušnic, případně i náramku. V případě trojkombinace – náhrdelníku, náušnic i náramku – by neměla ani jedna část velikostně převyšovat ostatní. Drobnější a jemnější náhrdelníky mívají detailnější zpracování s klasickým květinovým motivem.

Oblé tvary náhrdelníků, ať už menšího, nebo většího objemu, vyniknou na svatebních šatech s odhaleným dekoltem bez ramínek. Visací náhrdelník se hodí k šatům výstřihu ve tvaru ,,V“.

Extravagantní nevěsty chtějí ohromit nejen moderním střihem šatů, ale i zajímavou ozdobou v podobě bižuterie. Když patříte mezi extravagantnější ženy, zkuste sáhnout po mohutných a především nápadných náhrdelnících skládajících se z větších i menších krystalů vsazených do postříbřeného kovu podobného bílému zlatu.

V případě kamínkového korzetu by si však měly nevěsty uvědomit, že příliš velké a přešperkované náhrdelníky pokazí celkový vzhled. Kompatibilita náušnic s náhrdelníkem je základ vkusu a elegance.

Svatební klasika v podobě nepravých perliček

Za svatební klasiku mezi náhrdelníky můžeme rozhodně označit perlové a perličkové náhrdelníky. Podle svatebních pověr pravé perly přinášejí nevěstám slzy a smutek. Pověrčivé nevěsty, které pověrám věří a dodržují svatební zvyky, si proto vybírají spíše nepravé perly. Ty jsou vizuálně k nerozeznání od pravých perel, čímž je zachován luxus a elegance.

Perličkové náhrdelníky nemusejí být pouze jednoduché jednořadé, ale mohou být tvořené více řadami, rozsypanými na jemných silikonových vláknech, čímž se docílí zajímavého a romantického vzhledu. Bižuterie z perliček je lehce kombinovatelná s broušenými sklíčky a krystalky, které zvýrazňují krásu nevěsty.

Náramková svatební bižuterie

Méně častou svatební bižuterií jsou náramky na ruku. Náramková bižuterie řetízkového typu je založena na imitaci perel většího i menšího počtu.

Náramky vykládané z broušených kamínků známých jako zirkony dotvářejí přepychový look. Šířka náramkové bižuterie by se měla odvíjet od tloušťky nevěstiny ruky. Příliš mohutný náramek na hubené ručičce by pokazil kouzlo něžnosti a působil by nelichotivě.

Třpytící se brože

Brože jsou druhem bižuterie, která vynikne připnutá nejlépe na nevěstině kožíšku nebo kabátku. Brože se nejčastěji využívají na svatbách v zimním období, které je vhodným námětem a inspirací pro brože ve tvaru sněhové vločky s jemně se třpytícími kamínky.

Vlasová bižuterie

Vlasová ozdoba se neomezuje pouze na závoj a případnou korunku. V současnosti známe více variant zkrášlovací bižuterie, mezi níž patří svatební hřebínky, čelenky a záušnice. Každá nevěsta touží, aby její svatební den byl dnem, kdy se promění na pohádkovou princeznu. Kromě překrásných šatů jí k tomu může napomoci bižuterie v podobě korunky nebo čelenky.

Svatební korunky známé jako tiáry jsou charakteristické na svatbách v Anglii a v USA. Rozhodnete-li se pro princeznovský styl korunky, měla byste mít na paměti i přiměřenost účesu. Svatební korunka nejlépe vynikne při vyčesaných vlasech. Čelenky jsou smyslné i při rozpuštěných a jemně kudrnatých vlasech. Velmi romantické jsou čelenky z jemných umělých kvítků a perliček.

Další alternativou bižuterie do vlasů jsou hřebínky nejrozmanitějších tvarů. Nejčastěji se objevují v drdolech. Hřebínky jsou typem bižuterie, která napomůže vyniknout svatebnímu účesu a rozjasnit jej.

Unikátním a téměř zapomenutým druhem bižuterie jsou záušnice. Tento skvost byl rozšířen v období středověku, v současnosti se vrací, ale v úplně jiné podobě. Pokud se rozhodnete zkrášlit se novodobou svatební záušnicí, opusťte konzervativní a tradiční pohled a zařaďte se k odvážným nevěstám, které chtějí zaujmout atypičností. Současné záušnice jsou zhotovovány z pírek zejména bílé a krémové barvy, perliček, swarovského kamínků a v neposlední řadě krajek.

Rozmanitost nabídky bižuterie však nesmí způsobit, že se z nevěsty stane tak říkajíc ozdobený stojan. Jednotlivé kousky musejí ladit a být kompatibilní. Díky bižuterii se z každé nevěsty může stát princezna, a dokonce královna.

Inspirace pro vaši svatební bižuterii