Zábava na svatbě. Jak ji organizovat?

Ahoj nevěsty, řešíte nějak organizovanou zábavu na svatbě nebo to necháte volně plynout?Známá měla na svatbě profesionálního baviče, který organizoval zábavu a svatební hry, viděla jsem na netu, že nabízí dokonce i travestishow na svatbu, což mi přijde opravdu netradiční ;-) .Tak nevím.Jaký je váš názor?
Odpovědět
1
2
10
No, mně by tohle nevadilo, ale přítel na to moc není, takže to necháme plynout -jen asi pověříme jednoho akčního kamaráda, aby se spojil s ostatním a trošku to koordinoval ať to má šťávu a úroveň
Odpovědět
Akční kamarád by se nám taky hodil. :-) Budu to muset ještě promyslet.Ani já ani snoubenec na to moc nejsme, tak z toho mám trochu obavy. :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,my máme objednanou kapelu,která hraje vše a ještě umí pobavit.Na svatbách už hráli,tak ví co a jak.Jinak jsme zaúkolovali svědky,ať se taky trošku snaží a lámou si hlavičky se zábavou.
Odpovědět
Ahoj nevěsty, máme objednanou tříčlennou kapelu, mám i seznam toho, co hrají a všichni si libujem, hrají různé druhy žánrů a sami organizují i ty svatební hry. A jinak - nechám to plynout, o nic se starat nechci, jeden kamarád bude pověřen menší koordinací, tak to necháme na něm. Pokud se lidé baví, tančí, zpívají, není ani co organizovat, zažila jsem to na mnoha svatbách a bylo to super, tak doufám, že naše svatba nebude výjimkou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, já mám domluveno s kamarádkama, že na svatbu vymyslíme soutěže a různé hry, ať je sranda. Holky, na kolik vás tak vyjde kapela? A nemáte někdo kontakt na dobrou kapelu ze severu Čech?? Dík moc
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Bertiku,naše kapela má taky 3 členy a hrajou všechny žánry-vyjde nás na 3-4 tisíce.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojki my máme duo - dva super chlapi a berou si 2500,- normalně, ale protože to mají skoro 50 km tak + 500 na dopravu, počítej že si bere každý tak 1000, podle počtu členů kapely a máš to
Odpovědět
my jsme nakonec objednali DJe, přítel nehodlal riskovat, že to bude hrůza, jít se podívat nebyl čas a to, co jsme si poslechli na netu, to byl děs
Odpovědět
Nás to naše trio vyjde na 5500 Kč a za tuhle cenu je to domluvený od 16-24 h, pokud přetáhnou, zaplatíme víc. Máme obřad od 11,30 h, předpokládám, že ke svatební tabuli zasedneme tak za 2 h nejdřív (focení, zátah), takže od 13,30 h do těch 16 h budeme baštit a klábosit při hudbě z CD - přítel právě vybírá vhodný písničky. Svatební tanec proběhne až v těch 16 h.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, potřebovala bych tip na menší kapelu z Prahy. Stačí mi tak na čtyři hodinky než dorazí DJ. Prosím o info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme nakonec nechali zábavu volně plynout a přizpůsobovali jsme se situaci. Sice jsme měli v záloze nějaký hry, kdyby náhodou bylo dusno, ale nakonec byla zábava i bez toho. Měli jsme živou hudbu (chlápka s klávesama. Zahrál úplně všechno a bylo to skvělý :-) ) Většinou jsme tančili. Já se snažila vždy s někým posedět, popovídat si, vzít na bar a hlavně tančit. Úplně jsem se odvázala, nikdy bych nevěřila, že jsem takovej exhibouš ;-) . Jediný co jsme dělali, bylo, že jsme dražili střevíček. Ukradli mi střevíček a pak všichni svatebčani přihazovali peníze, které se vkládali do střevíčku a manžel mi ho pak vykoupil. Peníze ze střevíčku jsme dostali my. Mysleli jsme, že budeme sundavat podvazek a pak ho dražit, ale nakonec na to nedošlo. Nejvíc se lidi bavili tak, že jsme tančili v kruhu, já byla uprostřed a vždy jsem někoho vytáhla, on pak tančil nějaký blázniviny a já ho napodobovala.
Odpovědět
Já mám připravené nějaký seznam her, který předám pak svědkovi od ženicha ( je velmi společenský a zábavný) a moje mamka se nejspíš přidá :-D Takže budeme mít o zábavu doufám postaráno. Budeme mí DJ kamaráda a tak doufám, že to bude v pohodě, ikdyž každý říká raději kapelu. Tak jsem kapku na váškách :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Můžu se zeptat jaký hry se na svatbě hrají?Znám jen tanec kolem židlí a hledání manžela (manželky) podke nohy.
Odpovědět
Jo, to je hraní na popelku, to máme také na seznamu. Všechny ženy si sundají jeden střevíc a dá se na střed parketu. Chlapci pak jdou vyberou si střevíc a pak hledají majitelku, pak tancují atd. Myslím, že je to velmi zajímavá a krásná hra a navíc, když se sejdou stejné střevíčky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky bych se chtěla zeptat o jaké hry se jedná, na moc svatbách jsem nebyla, takže zkušenosti veškeré žádné :-|
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.svatby.cz/info.php?604
Odpovědět
Profilova fotka
Tak holky ja nevim jak vy, ale ten odkaz cos sem dala, Ene, se mi zda dost trapny. Nebo prinejmensim pubertalni. Takove hry rozhodne hrat nebudem, ale nechci proboha nikomu vnucovat svuj nazor. My mame obrad az odpoledne, svatebcani se sjizdeji az tam, takze nez vsichni se vsema povykladame, tak bude pozdni noc. A pak uz je jiny plan... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vzhledem k tomu kolik mi je to neni zrovna prijemny komentar - vypada to, jako kdyby si mi to vycitala, a ze jsem ty hry vymyslela ja :-) Take se mi ty hry nelibi, ale zalezi, jak se na to divas. Kdyz to bude na svatbe zit, lidi se budou bavit a nekdo, kdo je vam blizky s nejakou takovou hrou prijde, tak verim, ze muze byt sranda.
Odpovědět
Profilova fotka
Jejda, to jsem se te v zadnem pripade nechtela dotknout!!! :-o Nemyslela jsem na tvuj vek, a ani ze bys je vymyslela. Myslela jsem obecne. Me prijdou dost nevkusne a oplzle (zvlast nektere). Chci byt jako princezna a nehodlam byt predhozena na pokusy k umelemu oplodneni. Je proste jista hranice vkusu. Ale od tebe ocenuju, ze se ostatnim snazis pomoct. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D to si napsala hezky. Souhlasim. Snazila jsem se ted najit nekde to tema, kde nekdo psal, ze na svatbe videli "cikanku". Hra, pri ktere se nekdo prevlekne za cikanku a ta potom chodi a vybira na udajne zenichovo dite a lide ji davaji penize, aby uz odesla. To tema jsem nenasla, ale sem se to hodi urcite vic. Ted v sobotu se zenil nas kamarad, co nas bude oddavat. Zazil uz moc svateb, ale vsechny z te druhe strany. Byla docela sranda ho pozorovat, ze nevi na jake strane se stoji, kam se dava prstynek a uz uz se chtel podepsat do kolonky "oddavajici". :-D Chteli malickou svatbu, rozpocet meli 15 tis. a jeste z toho byli nestastni, ze se jim to prodrazilo. Jak uz jsem psala, v nasich koncinach se svatebni hry a zvyky moc nedrzi, ale do te cikanky jsem sla. Nakonec jsem ukecala kamose, prevlekla ho, nalicila ho a rozjel na vecerni party poradnou show. Nevim, kolik se vybralo, ale na to, ze tam bylo asi 5 paru, to nejaka ta tisicovka bude. Novomanzele moc dekovali - bylo to velice originalni, krasne spestreni a neco malo se jim vratilo. Chce to hodne odvahy, ale stoji to za to!
Odpovědět
Tak s ene souhlasím. A je spousta možných scének stačí jen představivost. Jak už jsem tady někde psala u nás je to dost velká a rozšířená tradice a vetšinou můj nastávající se jí účastnil jako herec ;-) No a scény můžou být opravdu jakékoliv krom cikánky je velice oblíbený soud kde soudce a může být i polda vytahují na svatebčany jejich hříchy a přestupky. Ty jsou pak odsouzeny ke své obhajobě a pokutě pro příklad ženichova matka je skladnicí- přestupkem bylo překročení rychlosti 5km/hod při jízdě na ještěrce ve skladu. A tak podobně pokuty se platili a ostatní kterým se to vyhlo zaplatili za krásně sehranou scénku. Pokud bude mít někdo zájem znám jich ještě několik pro inspiraci. Opravdu je to dobrý a v celku originální když to nikdo moc nezná 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Me by docela ty scenky zajimaly, chtela bych to na svatbe poradne rozjet.... :-D
Odpovědět
Rilo, i mne by to zajimalo. Napis toho prosim vic. Diky moc.
Odpovědět
A která, kluci hráli cikánku, římskou scénu s Ceasarem, soudce s policajtem a Trautumberka s Krakonošem. To jsou ty nejaktuálnější :-)
Odpovědět
No, já nevím. Přijde mi divný z lidí, kteří přijdou na svatbu( jsou to Ti nejbližší, ať už rodina nebo kámoši) a přinesou svatební dary, tahat ještě další peníze. A ještě kvůli tomu, aby se mi něco z výdajů vrátilo zpět... Ale každý má asi svůj názor, takže jak myslíte ...
Odpovědět
Profilova fotka
Nikdy si nebyla na svatbe, kde vybirali na nevestu a zenicha? Jediny zvyk, ktery je tu popularni. Hoste uz pocitaji s tim, ze musi mit u sebe nejake penize. Cikanka tu neni moc obvykla, tak jsme pro jistotu obvolali hosty, abychom vedeli, jestli maji zajem prispet a aby u sebe meli nejake penizky. Vsichni souhlasili a co jsem tak zaregistrovala, tak kazdy dal 500. Myslim, ze to je velmi mily prispevek na novou kuchyn ;-) U nich to bylo prakticke i z toho duvodu, ze nam vdavky oznamili 4 dny dopredu, stejne tak vsem ostatnim. Kdo bude vymyslet darek za tak kratkou dobu? Docela jsem je politovala - kycovita sada 6 hrnicku a jeste horsi sada sklenicek :-(((
Odpovědět
Profilova fotka
Rilo, to je jedno. Ja vubec netusim o co jde, takze podle nazvu to nepoznam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Rilo, já si myslím, že se sem klidně můžeš rozepsat, budeš to mít jednodušší, než to posílat jednotlivě mailem, mě by třeba moc zajímala ta hra na Krakonoše a Trautnberka. ;-) A v podstatě i jiné. Díky moc
Odpovědět
No především jde o to koli lidí tu scénku bude hrát? U nás jí hrají především dva. A tak vybírájí výrazné osoby či postavy známé pro všechny zúčastněné. Vesmes jde u všech scének o to že se vymyslí něco proč by ti lidé měli platit! A to buťv se z něčeho vyplatit jako například u té cikánky která příjde a začne rozkřikovat že ženich s ní vlastně před nějakou dobou splodit dítě a že na něj neplatí a ještě se k tomu nechce ani doznat a jak si ho tedy (již manželka) mohla vzít, a jestli o tom vědela. Dává dítě (většinou panenka) pochovat všem okolo, manželce atd. Ženich jí chce zavřít pusu... a tak jí strčí peníze ovšem jí to nestačí a rozkřikuje se dál a tak začnou ženichovi pomáhat i ostatní aby jí vlastně uklidnili a ona odešla. Další je například soudce ten si dopředu promyslí (klasika příprava role) kdo co dělá, nenápadně se poptá pokud dobře blízké příbuzenstvo nezná atd. Předstoupí při oslavě mezi hosti a svolá si všechny k sobě. V našem případu měl pro pomoc klasického STBáka v uniformě který mu vodil obžalované ¨na lavici obžalovaných. Tam se obžalovaný posadil a soudce přečetl jeho špatné činy a přestupky jak už jsem uváděla např. ženicova matka dělá skladnici tak překročení rychlosti na ještěrce a jízdu pod vlivem alkoholu. Dále otec je myslivec takže upitlačení srnčího ze kterého měli oběd při hostine. Otec nevěsty jer zase kameník takže zastavil dobravu při skládaní kamene, ženich má nemanželské dítě já už si to moc nepamatuju ale jde hlavně o nápady!!!!Je to vlastně úplně jedno, takhle předstoupilo spousta svatebčanů a nemusí to být jenom rodina. Velice rádi danou pokutu uhradili a ostatní pak přispívali na chudáku nevěstu že bude muset žít s takovým lumpem. Všichni velice rádi přispěli :-) :-) Když hráli Ceasara tak měl své pomocníky a ti chtěli odvléci nevestu pro Ceasara na právo první noci a tak musel ženich plnit úkoly jaké Ceasara napadli a poté se musela nevěsta vyplatit. To už jsou asi 4 roky takže to už opravdu nemám moc v paměti. Trautumbert a Krakonoš také trestali zločiny zpusobené svatebčany opět vymyšlené. Vesměs kde o princip vymyšlených prohřešků, za které jsou lidé káráni a ¨musí se vyplatit. Hlavní a důležitým je aby byly (herci) opravdu namaskování a převlečeni v nějakých kostýmech. Byli a měli řádně prožízlou pusu a hlavně se nestiděli mluvit a občas si sjednali i pořádek :-) :-) Když nechce někdo platit tak přitvrdit a nevzdat to většinou to všichni opravdu berou jako velkou legraci a těší se na to kord ti co to znají. Jo také je lepší se scénkou nezačít příliš brzy ale je lepší vyčkat až bude ta správná rozjetá zábava 8-) Pokud bude ještě nějaký dotaz ráda poradím a pomůžu a mimo jiné se moc těším co si vymyslí na nás :-D Jelikoš byl můj nastávající pravidelně učastníkem scénky myslím že se nám to vrátí i s úroky :-) :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Fakt super scenky, jeste najit nekoho kdo to zinscenuje. Moc dekuji za inspiraci 8-)
Odpovědět
1
2
10
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?